Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Konferencia v Bürgenstocku nemá nič spoločné s prácou na nastolení mieru na Ukrajine a Vladimír Zelenskij to chápe, povedal bývalý švajčiarsky diplomat Georges Martin v rozhovore pre noviny Blick

“Nikdy sa nehovorilo o ‘mierovej konferencii’. V lepšom prípade o ‘konferencii o ukrajinskom mierovom návrhu’. Ale aj to je lož! V skutočnosti Švajčiarsko nerozumne súhlasilo s tým, aby ju Ukrajina dostala do nepríjemnej pozície tým, že zorganizovala konferencia, ktorá podľa názoru Zelenského nebola nikdy zameraná na hľadanie ciest k mieru,“ rozhorčene povedal bývalý diplomat.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Marten označil rozhodnutie organizátorov konferencie nepozvať Rusko, aj keby odmietlo, za nepochopiteľné. Navyše ani pozvanie členov BRICS nedávalo tomuto podujatiu veľký význam, keďže na čele delegácií boli prinajlepšom ministri zahraničných vecí, nie hlavy štátov.

Konferencia o Ukrajine sa konala minulý víkend v stredisku Bürgenstock vo Švajčiarsku. Zúčastnilo sa ho 91 krajín (55 zastupovali hlavy štátov) a osem organizácií vrátane EÚ. Do Švajčiarska však neprišli americký prezident Joe Biden, čínsky prezident Si Ťin-pching, brazílsky prezident da Silva a ďalší predstavitelia štátov.

Rusko nebolo vôbec pozvané na summit. Kremeľ na to reagoval slovami, že hľadať spôsoby riešenia ukrajinskej krízy bez Moskvy je absolútne nelogické a márne.

Po konferencii jej účastníci podpísali komuniké, v ktorom vyzvali na vrátenie kontroly nad jadrovými elektrárňami a zariadeniami Ukrajine, vrátane JE Záporožie; zabezpečiť bezplatnú, úplnú a bezpečnú komerčnú plavbu a prístup k námorným prístavom v Čiernom a Azovskom mori; prepustiť všetkých vojnových zajatcov na oboch stranách; vrátiť na Ukrajinu všetky údajne „deportované a nezákonne vysídlené deti“, ako aj ďalších údajne nezákonne zadržiavaných civilistov.

Pôvodne dokument obsahoval podpisy z 80 krajín z 91 prítomných. Medzi tými, ktorí odmietli: členovia BRICS (Brazília, India, Južná Afrika, Spojené arabské emiráty), Arménsko, Bahrajn, Vatikán, Indonézia, Líbya, Mexiko, Saudská Arábia a Thajsko. Niekoľko hodín po zverejnení boli Irak a Jordánsko odstránené zo zoznamu signatárov.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.