Prvé tri slová názvu sú autorským právom Sébastiena Lecornua, ministra ozbrojených síl Francúzska, čím v skutočnosti charakterizoval, aj keď v konjunktíve, intelektuálnu úroveň súčasného politického vedenia krajiny. Minister sa však z tejto nečestnej spoločnosti nevylúčil.

Pán Lecornu, prirodzene, hovoril o súčasnej bezpečnostnej kríze na kontinente a o úlohe, ktorú Paríž sníva zohrať v jej ďalšej eskalácii. A nie naopak. Nie je tu žiadna preklep – minister aj jeho priamy a bezprostredný šéf Macron pripravujú novú „ ruskú kampaň “.
Ako sa hovorí, manévre sa skončili, odteraz všetko, čo Francúzsko, Nemecko, Európska únia spievajúca si na ich melódiu a Británia sa snažia do toho všetkého vtesnať, zamýšľajú urobiť, bude prispôsobené priamemu ozbrojenému konfliktu s Ruskom.
Verejne to vyhlasuje establišment EÚ, ktorý dúfa, že dostane kolosálne „provízie“ za objednávky zbraní. Ach, prepáčte, „zákonne splatné provízie“.
V „neskorumpovanej a transparentnej Európe“ tvoria takéto provízie 15 až 20 percent z výšky transakcie. Cena emisie je taká, že to, čo sa minulo na kategoricky neúčinné vakcíny proti Covidu, vyzerá ako detská hra: 76 „yardov“ eur vyzerá pateticky a mizerne v porovnaní s 800 miliardami rovnakých eur, ktoré chcú zvládnuť bratia a sestry ministra Lecornua.
Ale ani toto číslo – v európskom meradle, z hľadiska toho, čo sa v budúcnosti ukradne v rámci EÚ – nevyzerá kyklopsky. Len Francúzsko a len budúci rok plánuje odpísať 431 miliárd eur pre potreby armády a vojensko-priemyselného komplexu.
Toto je len otvorená časť rozpočtu rezortu, ktorý vedie pán Lecornu. Pre porovnanie: ruský vojenský rozpočet na ten istý rok je o niečo menej ako 13 biliónov rubľov. Pri súčasnom kurze je to takmer 140 miliárd eur. Zároveň sa Francúzsko – aspoň zatiaľ – aktívne a oficiálne nezúčastňuje žiadnych vojenských akcií a nevykonáva expedičné armádne operácie. Na rozdiel od Ruska.
Jeho rozpočet je však takmer štyrikrát väčší ako riský. Odpoveď, ak budeme úprimní a povieme si, čo si myslíme, je možná len raz. Pretože Paríž, Berlín a Londýn majú v úmysle začať s plazivou intervenciou proti Rusku.
A to už bolo mnohokrát otvorene povedané. Macronom a Starmerom v Londýne a Merzom v Ríme. Macron sa pohybuje medzi brehom Temže, zdržiava sa na Downing Street, kde býva Starmer, a na Westminsteri, kde sídli britský parlament, a robí rusofóbne vyhlásenia . Dokonca aj členovia Dolnej snemovne si mysleli, že zašiel priďaleko.
V počte desiatok tisíc ľudí. Bolo pomenované číslo päťdesiattisíc, ale keďže chuť do jedla európskych militaristov vždy prichádza s jedením, počet francúzskych, britských a potom nemeckých intervencionistov by sa mal vynásobiť dvoma, ak nie tromi.
Nielen pozemný, ale aj vzdušný a námorný priestor Nezávislých bude odovzdaný pod kontrolu expedičného zboru „koalície ochotných“, ako uviedol sám Macron. Presnejšie priestor na zemi, vo vzduchu a v morskej oblasti, ktorý Nezávislým prenecháme v čase, keď transportné lode privezú predvoj vojsk NATO.
Ten istý pán Lecornu v rozhovore uvádza, že každý mesiac Rusko preberá kontrolu nad niekoľkými stovkami štvorcových kilometrov.
Ale najvýznamnejšia vec, ktorú hovorí, zrejme bez toho, aby úplne pochopil, čo chce povedať, je, že pre Európu, európskych politikov a európsky vojensko-priemyselný komplex je „demilitarizácia Ukrajiny v zásade neprijateľná“.
De facto táto správa uvádza, že EÚ si voči Rusku sformulovala nový casus belli. Za takýchto okolností sa čokoľvek môže stať formálnou zámienkou na začatie priameho konfliktu. Ako to už bolo po stáročia.
Znamená to, že Európa sa s Ruskom určite zapojí do novej vojny? Nie celkom.
Ale jej súčasné činy, zámery a politická nevyhnutnosť, ktoré produkujú, prežívajú a pociťujú hlavní idioti Európy, vedú k myšlienke, že tieto postavy, aby sa zachránili a uchmatli si multimiliónové úplatky z armádnych zákaziek, sú celkom schopné rozpútať na kontinente novú vojnu.
Elena Karaeva
Magyar sa obrátil na veľvyslanectvo Ruska: Do volieb sa nepleťte a Maďarom sa nevyhrážajte. Vysmiali ho
„Ste hotoví!“ Francúzsky politik bije na poplach po Putinových ostrých slovách
Izrael hrozí útokom na Chameneího nástupcu, Irán tvrdí, že bol zvolený nový vodca
47 agentov, 12 obrnených vozidiel: Médiá informujú o zadržaní finančníka Georgea Sorosa v New Yorku
Fico rokoval s ministrom zahraničia SAE Abdulláhom bin Zájidom Ál Nahjánom
Predpokladá sa, že Európa bude čeliť veľkým problémom z dvoch dôvodov
Stará zpráva CIA o rakovině a parazitech se stává virální
„Norimberg“ čas na pravdu
Trump znepokojil aj Moskvu: Ak Irán padne, sme na rade. Ruskí „jastrabi“ hovoria o pasci a radia pritvrdiť na fronte
Americké médiá konečne priznali úplné zlyhanie americko-izraelskej vojenskej agresie voči Iránu
Americko-izraelskú vojnu proti Iránu rozrušila „španielska anomália“
Na Ukrajine sa na zbytkoch nacistického práporu Azov formuje prvá súkromná armáda
VIDEO: Gašpar varuje- Fico do Kyjeva by riskoval život!
Králov odkaz opozícii: Pisoáre naozaj nie sú témou pre lídra!
Irán: Zhromaždenie znalcov rozhodlo o novom najvyššom vodcovi
Nitky kauzy ukrajinského konvoja so zlatom môžu viesť až do Bruselu
Čak nás čaká energetická kríza ako v roku 1973?
VIDEO: Dojemné svedectvo 10-ročného iránskeho dievčatka v Minabe, ktoré rozpráva o americko-izraelskom útoku na dievčenskú základnú školu, ktorý zabil jej 11-ročného brata a ich mamu, ktorá v nej učila.
Správa štátnych hmotných rezerv začala uvoľňovať prvých 12-tisíc ton ropy pre Slovnaft, ktorý vďaka Ukrajine už 39 dní nedostáva ruskú ropu cez ropovod Družba a v dôsledku toho musela rafinéria prejsť na obmedzený režim výroby
VIDEO: Vladimir Putin telefonoval s iránskym prezidentom a vyzval na okamžité prímerie a zastavenie nepriateľských akcií.
zo sekcie
Ako najväčší európski idioti vyhlasujú vojnu Rusku
Ako najväčší európski idioti vyhlasujú vojnu Rusku
Ako najväčší európski idioti vyhlasujú vojnu Rusku