Slovanské Noviny

12. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

KK35 Praha - Český premiér Petr Fiala (vpravo) víta slovenského premiéra Roberta Fica počas príchodu na summit predsedov vlád Vyšehradskej štvorky (V4) v utorok 27. februára 2024 v Prahe. FOTO TASR/AP Czech Republic's Prime Minister Petr Fiala, right, welcomes Slovakia's Prime Minister Robert Fico at the V4 meeting in Prague, Czech Republic, Tuesday, Feb. 27, 2024. (AP Photo/Petr David Josek)

Keď, ani všetky zbrane sveta nepomôžu!

Na mimoriadne dôležitom rokovaní predsedov vlády formátu Vyšehradskej štvorky (V4) v Prahe, Robert Fico, Donald Tusk, Petr Fiala a Viktor Orbán preberali dôležité témy, ktoré aktuálne nielen ich krajiny, ale aj celú Európu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Jednou z hlavných tém samitu V4 bola aj vojna na Ukrajine. Premiéri jednotlivých krajín majú na túto vojnu rozličné názory. Kým Poľsko s Českom sú za to, aby NATO a EÚ pokračovali a ešte aj navyšovali vojenskú podporu Kyjeva vo vojne s Ruskom, tak slovenský premiér Fico s maďarským premiérom Orbánom akékoľvek zbrojenie Ukrajiny odmietajú. Sú zástancami toho, že tento konflikt nemá vojenské riešenie.

Ani všetky zbrane sveta nepomôžu

Teraz asi poviem niečo, čo u Vás vyvolá veľké pohoršenie a pobúrenie, ale poviem to. Nebudú asi so mnou súhlasiť ani moji kolegovia. Môžete na poslať na Ukrajinu všetky zbrane sveta, môžte tam poslať veľa peňazí, môžete tam poslať veľa logistickej pomoci, tá vojna nemá vojenské riešenie! O dva roky budeme presne tam, kde sme teraz. Rusi budú na tej istej hranici, kde sú teraz, len budeme mať o desiatky tisíc mŕtvych ľudí viac,“ povedal premiér Fico. Ten stojí za svojim suverénnym postojom v otázke prípadného zbrojenia Ukrajiny.

Vojaci NATO na Ukrajinu

Predstavitelia krajín Vyšehradskej štvorky sa na tlačovej konferencii vyjadrili aj k téme včerajšieho stretnutia predstaviteľov NATO a Európskej únie v Paríži. Po tomto stretnutí sa francúzsky prezident Emmanuel Macron nechal počuť, že je možné, že budú vyslaný vojaci Severoatlantickej aliancie, alebo niektorých členov aliancie na Ukrajinu. Robert Fico tieto slová deklaroval už aj na raňajšej tlačovej konferencii po zasadnutí Bezpečnostnej rady Slovenskej republiky.

Fiala, Tusk, Orbán a Fico povedali, že neplánujú vyslať vojakov ich krajín na územie Ukrajiny.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d