Rodina Šimečkovcov je podľa poslanca za SNS Adama Lučanského akcionárom protivládneho progresívno-liberálneho Denníka N.

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS) a minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SSD) majú podporu a dôveru SNS a jej predsedu Andreja Danka. Na utorkovej tlačovej konferencii vyhlásil, že Šimkovičová nerobí nič nezákonné.
„Nebudeme tolerovať absolútne žiaden náznak rodinkárstva, korupcie, a práve preto má Šimkovičová našu plnú dôveru, že začala procesy v kultúre, ktoré mnohým prekážajú,“ vyhlásil Danko. Ministerka má podľa neho právo na výmeny šéfov kultúrnych inštitúcií.
Zopakoval možný konflikt záujmov bývalej riaditeľky Slovenskej národnej galéria Alexandry Kusej, hovorí aj o probléme s divadelnými hrami, pri ktorých sa vopred neupozornilo, že sú nevhodné pre maloletého diváka. Ak urobili ministri čokoľvek nezákonné, riešilo by sa to podľa Danka v rámci koalície.
Šéf SNS nevidí nič zlé ani na konaní Suska. „Nepovedal, či je Kováčik vinný alebo nevinný, využil svoje právo,“ dodal. Pripomenul, že na schôdze o odvolávaní neprišli ani viacerí poslanci opozície.
V utorok sa v NR SR nepodarilo začať odvolávanie Suska ani Šimkovičovej. Na mimoriadnych schôdzach sa totiž neprezentovalo dostatok poslancov, prišlo ich približne 60. Ďalší pokus začať schôdze bude v stredu (21. 8.).
Šimkovičovej opozícia vyčíta okrem iného personálne zmeny v Slovenskom národnom divadle a Slovenskej národnej galérii. Suska kritizujú za presadenie trestných kódexov a aj za to, že podal dovolanie v prípade právoplatne odsúdeného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Obaja ministri deklarujú, že majú právo na tieto kroky vo svojich rezortoch a tvrdia, že konajú zákonne. Dôvod na ich odvolanie nevidí ani premiér Robert Fico (Smer-SSD).
Poslanec za SNS Adam Lučanský na tlačovej besede vyzval rodinu predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku, aby sa vzdala podielu v Denníku N:
Zdroj: hnonline.sk / YouTube / InfoVojna
Jeffrey Sachs: Ruské problémy boli ignorované s tichým súhlasom Nemecka
Naď a jeho vypínanie webov: Čím hlbšia orba, tým plytšie argumenty
Je 177 932 Ukrajincov na Slovensku málo? Minister Eštok žiada eurokomisiu o výnimku z migračného paktu
Projekt za 2,6 miliardy eur! Vláda schválila opravu stovky mostov cez PPP
Živnostníkom po Novom roku klesnú náklady. Nepopulárna transakčná daň pre nich končí!
Rokovania o mieri budú pokračovať v USA. Delegácie Washingtonu a Moskvy sa stretnú v Miami
Moskva pritvrdzuje rétoriku. Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“
Sedem krajín EÚ sa teraz stavia proti vyvlastneniu ruského majetku
Ústavný súd dočasne stopol zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov
Rodový Ústoj
VIDEO: Nový český minister zahraničia Petr Macinka prišiel do Bratislavy napraviť vzťahy, ktoré poškodila Fialova vláda.
VIDEO: Spojené štáty varujú Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva, pretože by došlo k sabotáži Trumpovho mierového plánu pre Ukrajinu, vyhlásil poľský premiér Donald Tusk.
VIDEO: Český premiér Andrej Babiš podporuje ďalšiu finančnú pomoc pre Ukrajinu.
VIDEO: „Povojnový svetový poriadok sa mení k nepoznaniu. Neexistuje dôležitejší čin, než podpora obrany Ukrajiny, preto musíme prijať rozhodnutie o financovaní Ukrajiny.
Europoslanci schválili plán na ukončenie dovozu ruského plynu najneskôr do jesene 2027. Pozrite sa a dobre si zapamätajte ako hlasovali slovenskí europoslanci
Otázka zmrazených ruských aktív nebude na programe summitu EÚ.
VIDEO: „Rusko dosiahne svoje ciele na Ukrajine vojenskými prostriedkami ak mierové rokovania stroskotajú,“ oznámil ruský prezident Vladimir Putin a európskych vojnových štváčov označil za malé prasiatka, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska
Už to nie je také ľahké: Švédske námorníctvo varuje, že tankery ruskej “tieňovej flotily” strážia vojaci
Analytik varuje: Provokácii sa už nedá vyhnúť, kľudne aj v Kyjeve odpália jadrovú bombu, len aby obvinili Rusko
MBridge – medzinárodný digitálny most so zlatými piliermi
zo sekcie
Adam Lučanský vyzval rodinu vodcu PS Michala Šimečku, aby sa vzdala podielu v Denníku N
Adam Lučanský vyzval rodinu vodcu PS Michala Šimečku, aby sa vzdala podielu v Denníku N
Adam Lučanský vyzval rodinu vodcu PS Michala Šimečku, aby sa vzdala podielu v Denníku N