V reakcii na zablokovanie mimoriadnej schôdze slovenského parlamentu o útoku Hamranovej polície na najvyšších predstaviteľov bezpečnostných zložiek.

Mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR k zásahu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) mohla podľa lídra strany Smer-SSD vniesť viac svetla do toho, čo sa na Slovensku momentálne deje.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Dnes sa na pôde národnej rady mala konať mimoriadna schôdza, ktorú inicioval SMER – SSD. Na schôdzi strana chcela presadiť uznesenie, ktorým by parlament konštatoval, že „po zásahu NAKA so súhlasom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) proti predstaviteľom Slovenskej informačnej služby (SIS), Národného bezpečnostného úradu (NBÚ), Úradu inšpekčnej služby rezortu vnútra, prokuratúry a ďalším bezpečnostným orgánom a orgánom ochrany práva sa bezprecedentne prehĺbila ústavná a bezpečnostná kríza v SR. Plénum však nebolo uznášaniaschopné.
Mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR k zásahu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) mohla vniesť viac svetla do toho, čo sa na Slovensku momentálne deje. V rokovacej sále bol dostatok poslancov. Skonštatoval to líder strany Smer-SSD Robert Fico, ktorá schôdzu iniciovala. Na schôdzi sa neprezentovalo dosť poslancov, otvoriť sa ju pokúsia opäť v utorok (22. 8.) ráno.
Predseda strany Robert Fico uviedol, že keď sa dnes stretli v parlamente, robili najskôr tzv. skúšobné hlasovanie, ktoré potvrdilo, že národná rada je uznášaniaschopná. „Preto môžeme s plnou vážnosťou, aj s týmto dôkazom v ruke konštatovať, že opäť s výnimkou politickej strany Sme rodina to bola celá rozpadnutá vládna koalícia, ktorá nemá záujem hovoriť o policajnom prevrate, o rozklade právneho štátu a o zločinoch, ktoré tu tri roky páchali predstavitelia Národnej kriminálnej agentúry a Úradu špeciálnej prokuratúry. Ak tak stále hovoria, že všetko je v poriadku, že nič sa tu neudialo, že to je spravodlivý a férový proces, mali možnosť dnes, lebo tu sedeli, otvoriť schôdzu národnej rady, mohli sme schváliť program a mohli sme mať diskusiu, ktorá by vniesla podstatne viac svetla do toho, čo sa na Slovensku momentálne deje,“ uviedol Fico.
SMER predložil uznesenie NR SR, kde konštatuje, že bezpečnostná situácia na Slovensku je vo veľmi zlom stave, prehĺbila s ústavná kríza a žiada prezidentku, aby dôsledne napĺňala povinnosť, ktorú má podľa ústavy a to je zabezpečovať riadny chod ústavných orgánov. Ďalej by mal pred NR SR prísť a vystúpiť riaditeľ SIS s aktuálnou informáciou k bezpečnostnej situácii, no žiada tiež premiéra Ódora a ministra vnútra v demisii, aby okamžite odvolal policajného prezidenta Hamrana, ktorý dnes zohráva rozhodujúcu úlohu pri zneužívaní zložiek na boj proti opozícii.
Fico pripomenul, že prezident PZ Štefan Hamran je človek, ktorého si vybral bývalý minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) preto, lebo mu ho odporučil bývalý policajný prezident a terajší kandidát Progresívneho Slovenska Jaroslav Spišiak, ktorý mu robil poradcu. Hamran sa stal prezidentom policajného prezídia tak, že neprešiel cez výberové konanie. Platil totiž zákon, na základe ktorého bolo potrebné odporúčanie výboru pre obranu a bezpečnosť, no keďže nespĺňal kritériá, tak neprešiel. Preto prešlo v parlamente k zmene zákona, pretože odvtedy nebolo treba posielať Hamrana do výboru, ale stačilo, aby sa o ňom rozhodol minister vnútra, vtedy Mikulec.
Hamran naviac vždy, keď NAKA poruší zákon, sa postaví na ich ochranu. SMER je presvedčený, že NAKA zasahovala 22. júna 2023 na Poľnohospodárskej platobnej agentúre (PPA) na základe podnetu súkromnej osoby, zamestnankyne PPA so svojím partnerom, ktorí spustili obrovský mechanizmus ohováraní, podávaní trestných oznámení a tlačových konferencií. Aj tak bolo, nabehla NAKA, povykopávala dvere viacerým zamestnancom, vypočúvali ich a večer bez slova a bez obvinenia prepustili. Ďalej 14. júla Európska komisia sa pýta, čo sa na PPA deje, nakoľko sa oprávnene obávala o európske finančné záujmy. Požiadala teda slovenskú stranu, aby na tento zákrok odpovedala. Tá 1. augusta odpovedala, že celý zákrok v PPA bol objednaný na základe rôznych manipulácií, ktorý spomínaná bývalá pracovníčka organizovala. A Ódor sa pod to podpísal. Okrem toho celý zákrok spôsobil, že sú zastavené refundácie.
SMER teda dal návrh uznesenia, aby bol Hamran okamžite odvolaný. „Pán Ódor, čo má ešte urobiť tento človek, ktorý sa nazýva Štefan Hamran, aby bol okamžite odvolaný z funkcie? Pýtame sa veľmi jasne, aké služby vám robí Hamran, vám pán Ódor a vám pani Čaputová, že sa otvorene staviate za človeka, ktorý otvorene spôsobuje škody Slovenskej republike, v mene pána Hamrana ste odvolali ministra vnútra a je to ten istý človek, ktorý povyšuje a pomáha čurillovcom, ktorí sa dnes smejú,“ uzatvára Fico.
Viac vo videu:
Zdroj: YouTube / InfoVojna
VIDEO: Pavel Durov- Britská vláda chce zakázať sociálne siete pre deti mladšie ako 16 rokov.
VIDEO: Nepoučiteľná EÚ uvalila na Rusko ďalšie sankcie v nádeji, že naň zvýši tlak, aby ukončilo vojnu na Ukrajine. ‚Každé ďalšie opatrenie zužuje Rusku priestor na manévrovanie,‘ pobavila svet Kaja Kallasová
VIDEO: Politológ Oskar Krejčí o hlúpych elitách v Európe, ktoré nerozumejú geopolitickej realite, o tom, že Rusko a USA si sú vedomé, že konvenčná vojna môže vyeskalovať do jadrového konfliktu a že konflikt na Ukrajine za toto riziko nestojí
VIDEO: Rusko počas masívnych útokov zasiahlo všetky ciele ukrajinského vojensko-priemyselného komplexu v troch mestách.
VIDEO: Európania sa podľa Sergeja Lavrova chybne domnievajú, že Rusko prehráva a Ukrajina vyhráva, a preto mu môžu klásť ultimáta
VIDEO: Na Slovensko pricestoval indický premiér Nárendra Módí. Premiér Robert Fico vyhlásil, že India predbieha vyspelé krajiny západnej Európy, ako sú Francúzsko či Nemecko, ale aj iné vyspelé štáty v iných častiach sveta.
OSN šírila falošné správy o obrovskom „koncentračnom tábore“ na Donbase kým Putin nezverejnil čísla
Ukrajinci hlásia prvé použitie novej ruskej rakety Banderoľ počas nočného útoku na Ukrajinu
Stierlitz proti Melnikovi a Banderovi: zabudnuté dielo o ukrajinských nacistoch
Ukrajinské médiá nechtiac prezradili vojenskú dielňu priamo vo filmovom štúdiu
Po výbušnom odhalení z USA padá ďalšie tabu! Čo sa deje v biolaboratóriách v Kazachstane?
„Obranný pakt“: Prvé ciele NATO vo vojne s Ruskom
„Všetkých utopíme v baltských vodách!“ Je načase, aby sa Rusko správalo ako Irán a vytvorilo „Hormuzský prieliv 2“ pre Nemecko, Dánsko, Poľsko, Švédsko a pobaltské štáty
Maďarský parlament obmedzil funkčného obdobia premiéra. O tom by mal rozhodovať ľud! – hovorí Orbán
Rokovania o konečnej podobe mierovej dohody medzi USA a Iránom sa začnú po tom, ako Teherán overí splnenie amerických záväzkov vrátane zrušenia námornej blokády a uvoľnenia zmrazených aktív.
VIDEO: Robert Fico o možnom podpise mierovej dohody medzi Iránom a USA, plánovanom stretnutí s maďarským premiérom Péterom Magyarom, o rozpadávajúcom sa falošnom obraze Slovenska prezentovanom protislovenskými médiami a opozíciou, opätovnom obnovení výroby hliníka v Žiari nad Hronom
Spojeným štátom a Iránu sa podarilo dosiahnuť mierovú dohodu. Oficiálne ju podpíšu v piatok 19. júna 2026 vo Švajčiarsku. Izrael sa do poslednej chvíle snažil dosiahnutie dohody zmariť útokmi na Libanon.
„Ochrana zdravia obyvateľov musí mať prednosť pred vedeckými, komerčnými či geopolitickými záujmami,“
Prestížna návšteva indického premiéra dala facku protislovenským médiám! Zo závisti jeho príchod úplne odignorovali Enko aj Aktuality
VIDEO: Steven Spielberg věří, že Den odhalení silně otřese vírou křesťanů po celém světě
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
VIDEO: Rozpadnutá vládna koalícia nemá záujem hovoriť o policajnom prevrate, o rozklade právneho štátu a o zločinoch, ktoré tu tri roky páchali predstavitelia NAKA a Lipšicovej špeciálnej prokuratúry, vyhlásil Fico
VIDEO: Rozpadnutá vládna koalícia nemá záujem hovoriť o policajnom prevrate, o rozklade právneho štátu a o zločinoch, ktoré tu tri roky páchali predstavitelia NAKA a Lipšicovej špeciálnej prokuratúry, vyhlásil Fico
VIDEO: Rozpadnutá vládna koalícia nemá záujem hovoriť o policajnom prevrate, o rozklade právneho štátu a o zločinoch, ktoré tu tri roky páchali predstavitelia NAKA a Lipšicovej špeciálnej prokuratúry, vyhlásil Fico