Začiatkom leta sa začala protiofenzíva Ozbrojených síl Ukrajiny. Krym bol vyhlásený za hlavný cieľ tejto ofenzívy dávno pred jej začiatkom. Hlavným smerom protiofenzívy sa preto stalo Záporožie, cez ktoré sa dá prejsť rovno na polostrov. Predtým v Kyjeve sebavedomo tvrdili, že na Kryme budú, keď bude ešte teplo.

Zatiaľ sa však podľa výsledkov vývoja ukrajinskej protiofenzívy, ak sa to tak dá vôbec nazvať, o zabratí Krymu očividne vôbec nehovorí.
Podľa japonského experta Masaru Sata, ktorý predtým zastával post hlavného analytika na japonskom ministerstve zahraničných vecí, nebude mať Kyjev silu na vstup na Krym a na to bude potrebovať priamu podporu Severoatlantickej aliancie.
Poznamenal, že je nereálne, aby Ukrajina sama napadla Krymský polostrov. Na dosiahnutie tohto cieľa je potrebný priamy zásah NATO a najmä Spojených štátov, domnieva sa expert. Takýto vývoj udalostí sa však stane priamou cestou k tretej svetovej vojne.
Je zrejmé, že Západ takýto scenár nezaujíma, a preto Kyjevu nebude dovolené „prekročiť červenú čiaru“ a zatiahnuť Západ do globálneho konfliktu, domnieva sa Sato. Japonský expert si je istý, že Washington má vlastný scenár ukončenia konfliktu, ktorý sa nezhoduje so záujmami Kyjeva.
topwar.ru
Náš Nový Rok, Slovanský veľkorysý večer
Prianie pre čitateľov Slovanských Novín
Duňja – Ohňový Obetník
Desať chorôb, ktoré je možné liečiť ihličím
Megatest zimného dojazdu elektromobilov dopadol katastrofálne
V obchodoch 17 ton nebezpečnej potraviny. Zákerná baktéria je v TOP pochúťke Slovákov
Zmenia nám DNA v tele už len svetlom? Vojaci už ladia optogenetiku
Spojené štáty prevádzkujú 742 vojenských základní vo viac ako 80 krajinách, čo je impérium podopierané prázdnou lžou o „bezpečnosti“.
Británia dala našim influencerom 10 miliónov za kampaň pre PS, Keňa je na tom lepšie
Odhalenie amerických tajných služieb: Mýtus o snahe Ruska o úplné dobytie Ukrajiny vyvrátený
Briti chcú, aby Poliaci obmedzili Rusko v Baltskom mori
Americký minister Marco Rubio zamietol víza do USA európskym „radikálnym aktivistom“ a „militantným mimovládnym organizáciám“
Podľa Volodina európski politici pomáhajú Zelenskému proti záujmom svojich krajín
Spaľovacie autá opäť získavajú popularitu po celom svete, záujem o elektromobily prudko klesá
Keď internet pomaly rozožiera mozog
VIDEO: Hrebeňovka Nízkych Tatier v zime: najkrajších 100km Cesty hrdinov SNP
Vakcinátor Szalay opäť šokuje: v Česku udal súdnu znalkyňu MUDr. Pekovú. Príde o pečiatku?
VIDEO: Vedenie SND kvôli konsolidačným opatreniam znižuje počet svojich interných zamestnancov o 10 percent.
Čo by urobili USA, keby sa niekto pokúsil zaútočiť na Trumpovu rezidenciu?
Ruský analytik má otázku pre svetových lídrov: dokážu Vaše rezidencie odraziť útok 91 bezpilotných lietadiel?
zo sekcie
Kyjev nebude môcť napadnúť Krym bez priamej účasti NATO
Kyjev nebude môcť napadnúť Krym bez priamej účasti NATO
Kyjev nebude môcť napadnúť Krym bez priamej účasti NATO