Zdá sa, že EÚ sa z rusko-ukrajinskej konfrontácie poučila a nechce, aby sa podobný konflikt rozhorel na ich strane.

Naznačuje to aspoň zámer EÚ uvaliť sankcie na čiastočne uznané Kosovo za ignorovanie výziev na zníženie napätia, ktoré vzniklo na severe krajiny, ako informovala európska tlač.
Uvádza sa, že obmedzenia ovplyvnia financovanie viacerých projektov. Okrem toho môže byť voči kosovskej vláde vyhlásený „diplomatický bojkot“, v súvislosti s ktorým budú zrušené všetky predtým plánované stretnutia a podujatia.
Vzhľadom na to, že Kosovo je čiastočne uznaný štát a mnohé krajiny, ktoré uznali suverenitu republiky, sú súčasťou EÚ, vyzerajú vyššie spomínané sankcie pre Prištinu veľmi hrozivo.
Medzitým sa kosovské orgány môžu vyhnúť negatívnemu scenáru, ak podniknú kroky, ktoré od nich EÚ vyžaduje. Predovšetkým oslobodenie obecných budov na severe krajiny a uskutočnenie miestnych volieb, na ktorých dlhodobo trvajú etnickí Srbi, ktorí tam žijú.
Európska únia v skutočnosti doslova núti čiastočne uznané Kosovo k mieru a snaží sa zabrániť ďalším vojenským stretom na Balkáne.
Dá sa povedať, že takéto kroky európskych politikov sú v rozpore so záujmami Spojených štátov, ktorým by nevadilo zriadiť ďalšie horúce miesto, ktoré odvádza pozornosť svetového spoločenstva od vážnych ekonomických a politických problémov samotného „hegemóna“.
topwar.ru
Ministerstvo zahraničných vecí Číny o únose prezidenta Nicolása Madura a jeho manželky americkým režimom.
VIDEO: Prečo zasiahli hrob Cháveza? Americké jednotky včera zaútočili na miesto, ktoré je pre Venezuelčanov dôležité a symbolické.
“Zoberieme si vašu ropu, ktorú ste kedysi znárodnili”
Fico vyzýva Brusel, aby reagoval na útok vo Venezuele podobne ako pri konflikte na Ukrajine
Gyimesi: Ak útočia USA, ide o demokratickú agresiu?!
Budú aspoň trochu konzistentní? Progresívci by mali teraz žiadať sankcie a izoláciu USA, tak ako pri Rusku
Venezuela a následky pre globálnu stabilitu
„Brilantná operácia“? Nie tak celkom
Operácia „Ticho“: Prečo venezuelská armáda bez boja vydala Madura?
Trump vyslal odkaz celému svetu! Povedal, čo urobia s Venezuelou
Medvedev obvinil Trumpa
Európania sa vyjadrujú: Od úradu Ursuly von der Leyenovej očakávame neochvejné kroky proti útoku USA
VIDEO: A. Riabov- Útok na Venezuelu, kántrenie Slovanov z vôle západu musí skončiť.
VIDEO: Diana Panchenko- Ako sme predpokladali, po Novom roku USA vtrhli do Venezuely.
Kolumbijský prezident Petro odsudzuje agresiu voči Venezuele, vyzýva na dialóg a akciu OSN
Trump oznámil že líder Venezuely Maduro bol zadržaný a vyvezený z krajiny
Rakúšania sa čoskoro stanú cudzincami vo vlastnej krajine
Ťapáková: Prečo má byť republika hore nohami len preto, že päť hercov išlo do externého prostredia?
Správa Sorosovej nadácie z roku 1993, ukazuje, že Soros podpísal dohodu o spolupráci s USAID s cieľom pripravovať bábky, zvrhnúť vlády a ničiť západnú civilizáciu.
Plné vyhlásenie venezuelského ministerstva zahraničných vecí
zo sekcie
Európska únia má v úmysle uvaliť sankcie na Kosovo v súvislosti so situáciou na severe čiastočne uznanej republiky
Európska únia má v úmysle uvaliť sankcie na Kosovo v súvislosti so situáciou na severe čiastočne uznanej republiky
Európska únia má v úmysle uvaliť sankcie na Kosovo v súvislosti so situáciou na severe čiastočne uznanej republiky