Slovanské Noviny

24. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Forbes: Rusko zasadilo vážne údery „veľkým delám“ NATO na Ukrajine

Počet „veľkých zbraní“ (Krab, M-109 a M777) dodávaných Spojenými štátmi a západnými spojencami Ukrajine je výrazne znížený v dôsledku koordinovaných akcií Ozbrojených síl Ruskej federácie.

Forbes: Rusko zasadilo vážne údery „veľkým delám“ NATO na Ukrajine

Tvrdí to analytik časopisu „Forbes“ Craig Hooper.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Tiež upozorňuje, že ukrajinská armáda robí predvídateľné taktické manévre a po paľbe nemenia umiestnenie techniky.

„Straty Ukrajiny sú brutálne. Z približne 152 veľkých ťahaných húfnic M777 kalibru 155 mm, ktoré „oficiálne“ dorazili na Ukrajinu, je už viac ako tretina poškodená alebo zničená,“ poznamenal Hooper.

Dodal, že pre ukrajinských bojovníkov je ťažšie naučiť sa používať západnú techniku ako jej sovietskymi náprotivkami. Rusko tiež ničí aj samohybné delostrelectvo, najmä poľské samohybné húfnice „Krab“ a americké M109.

„Straty sa pohybujú od 18 do 21%. Z viac ako 180 dodaných bolo minimálne 36 poškodených alebo zničených,“ zhrnul Hooper.

Pripomeňme, že ruské ozbrojené sily majú niekoľko spôsobov, ako zničiť nemecké tanky „Leopard“ poslané kyjevskému režimu, povedal publicista „Bildu“ Bjorn Stritzel. Podľa autora článku má Rusko najmenej tri nebezpečné zbraňové systémy, ktoré ohrozujú nemeckú vojenskú techniku ​​v službách kyjevského režimu: protitankové riadené strely, míny a vlastné tanky.

news-front