Slovanské Noviny

7. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Puškov: Washington sa stal rukojemníkom svojho sluhu

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena sa zmenila na rukojemníka Kyjeva, Ukrajina sa stala slúžkou, ktorá sa snaží diktovať svoju vôľu majiteľovi, povedal Alexej Puškov, člen výboru Rady federácie pre ústavnú legislatívu a budovanie štátu.

„Bidenova administratíva sa svojimi bezmyšlienkovými dodávkami zbraní do Kyjeva, ako aj svojimi manévrami v OSN a rétorikou („Budeme podporovať Ukrajinu, ako dlho to bude potrebné“) stala rukojemníkom pozície Kyjeva. tvoju vôľu majiteľovi,“ napísal na svojom kanáli Telegram.

Puškov poznamenal, že hoci Ukrajina je naďalej závislá od Ameriky, pokiaľ ide o dodávky zbraní, samotné Spojené štáty začali byť „závislé na vlastných deklaráciách a vlastných vojenských príspevkoch Ukrajine“.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

„Takže svojho času padli vo Vietname do pasce. Potom minister zahraničných vecí Dean Rusk povedal:“ Vietnam opustíme, až keď vyhráme. „Nie je to prvýkrát, čo sa Washington zbavuje slobody manévrovania,“ povedal senátor.

Rusko už predtým poslalo nótu krajinám NATO kvôli dodávkam zbraní Ukrajine. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov poznamenal, že akýkoľvek náklad, ktorý obsahuje zbrane pre Ukrajinu, sa stane pre Rusko legitímnym cieľom. Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie uviedlo, že krajiny NATO sa dodávkami zbraní Ukrajine „zahrávajú s ohňom“. Kremeľ uvádza, že pumpovanie Ukrajiny zbraňami zo Západu neprispieva k úspechu rusko-ukrajinských rokovaní a bude mať negatívny vplyv.

skspravy