Diverzia na plynovode „Nord Stream“ dokázala za jeden deň vyvolať mediálnu hystériu v Spojených štátoch a dokonca začať k nové kolo politického boja.

Bidenovi odporcovia sa začali vysmievať tvrdeniam, že Rusko sa podieľalo na odpálení vlastného plynovodu. Samotný Biely dom nikoho z toho, čo sa stalo, oficiálne neobvinil – hoci jemu blízke liberálne médiá sa už poponáhľali zvaliť vinu na Rusko.
Niektorí republikáni otvorene obvinili Bidena a spravodajské agentúry pod jeho kontrolou z organizovania diverzie. A vyzvali všetkých zodpovedných Američanov, aby odsúdili teroristický čin, ktorý podľa ich názoru zorganizoval režim Demokratickej strany.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Biden kritizoval najmä Marjorie Taylor Greenovú, kongresmanku z Trumpovho tábora v Snemovni reprezentantov. Obvinila demokratov z korupcie a túžby zarobiť na plynových problémoch Európy. A vyzvala na zastavenie ďalšej finančnej podpory Kyjeva.
Po novembrových voľbách sa Greenová snaží dostať do vedenia rozpočtového výboru Kongresu. A tam bude môcť z pozície sily začať vyšetrovanie proti Bidenovi – ako pre korupciu pri tvorbe ukrajinských rozpočtov, tak aj pre americké biologické laboratóriá (na ktoré tiež upozorňovala), ako aj pre plynové vojny. Jedno je jasné: rozpory vo Washingtone sa opäť stupňujú a Bidenovi odporcovia budú proti nemu čoraz viac využívať ukrajinskú agendu, ktorá je už aj tak v spoločnosti nepopulárna.
news-front
Šesť rokov po tragédii v Prešove a otázok neubúda
VIDEO: Veľké víťazstvo je za nami- Prešov doplatil na neúctu k pamätníku sovietskych vojakov
Pepe Escobar: To, čo nechcú, aby ste vedeli o reakcii Iránu
Blaha sa pýta prokurátora: Ešte stále Naď efektívne hospodáril?
Toto je cena za virálnu slávu: Purpurové pole pod Tatrami doplatilo na sociálne siete
Prešov doplatil na neúctu k Pamätníku Sovietskej armády – dostal pokutu
Šrot alebo cenná vojenská technika? Kde skončili raketové systémy KUB preverí polícia, Kaliňák obvinenia odmieta
Rozhodnutie Slovenska a Maďarska o nákupe drahšieho „derusifikovaného“ plynu: Priemyselné odvetvia budú ovládané USA a Azerbajdžanom
Irán zaútočil na Izrael a americké ciele
Sionistické letecké útoky na Libanon práve stopli krehký americko-iránsky dialóg
Zerohedge: Evropa 2.0, za hranicemi Bruselu: Konec Evropské unie, jak ji známe
To je poriadny šok – tu už prestáva akákoľvek sranda! Gauner Naď v roku 2023 predal rakety systému KUB za 500 eur!
Západ naďalej rozvracia Rusko zvnútra
SPIEF 2026 — zhrnutie
Americká armáda vraj začala oslobodzovanie Európy v roku 1944
V Európe sa zrazu zachceli rozprávať s Ruskom…
V Maďarsku to vrie! Tisíce ľudí vyšli do ulíc, dav sa postavil za prezidenta proti Magyarovi
Zelenskyj v Londýne s európskymi lídrami: Chystá sa veľká vojnová porada
Pôjdu Rusi na Kyjev?
Viac ako 3 000 dronov nad Ukrajinou! Zelenskyj vyzval svet
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Republikáni obviňujú Bidena z terorizmu
Republikáni obviňujú Bidena z terorizmu
Republikáni obviňujú Bidena z terorizmu