Slovanské Noviny

26. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

CIA spáchalo hromadnú samovraždu v dedine kominuty stratenej v džungli Guyany zvanej Johnstown (komúna Chrámu ľudu), pomenovanej po zakladateľovi a duchovnému vodcovi Komuny Jim Jones.

Americká tlač rýchlo vyhlásila túto udalosť za najmasívnejšiu samovraždu v histórii USA 20. storočia a americké úrady uznali organizáciu Peoples Temple za deštruktívny kult a oficiálne ju zakázali.

Zároveň sa nenašiel nikto „poručík Colombo“, ktorého by zaujímali také skutočnosti ako:

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

– Komúna sa špeciálne presťahovala v roku 1975 do Guyany (Južná Amerika) z USA, pretože v USA ju prenasledoval americký špeciál služby – zabiť, podpáliť, vyhodiť do vzduchu, o čom Komunita opakovane písala vo svojich novinách Peoples Temple.

– Už v Guyane komúna opakovane oficiálne informovala, že je v nebezpečenstve zo strany amerických spravodajských agentúr: „Keď sme zažili krutosť reakčných síl v USA, tu, v odľahlej oblasti, nezatvárame oči pred možnosťou ktoré môžeme doslova fyzicky zničiť.“

– V septembri 1977, 14 mesiacov pred „samovraždou“, vyslala CIA do Jonestownu špeciálny oddiel ozbrojených žoldnierov s cieľom uniesť všetky deti z Komunity a vrátiť ich do Spojených štátov. Dva dni žoldnieri sledovali dedinu a snažili sa pochopiť, čo sa tam deje. Nevideli žiadne ostnaté drôty, žiadne ozbrojené stráže, nič, na čo by boli vycvičení. Naopak, počuli americké ľudové piesne plné optimizmu, černošské duchovné hymny, ktoré osadníci spievali zborovo. Videli, ako rodičia vodili svoje deti do školy a oni sami chodili pracovať na polia, farmy a do dielní. Vodca žoldnierov, Mazor, priznal členom Komuny, že tieto obrázky na neho a jeho „spoločníkov“ tak zapôsobili, že nemohli splniť poslanie, ktoré im bolo pridelené, prišiel do dediny a úprimne priznal, čo plánujú urobiť. 

– Počas celej existencie Gúny ju opakovane navštívili oficiálne i neoficiálne delegácie z USA, Guyany a ďalších krajín. Ani jedna delegácia nenašla žiadne násilie, zombie, zastrašovanie členov Komuny.

Z telegramu ministerstvu zahraničných vecí týkajúceho sa návštevy amerického konzula Richarda McCoya v Jonestowne 11. februára 1978: „Na základe svojich osobných pozorovaní a rozhovorov s členmi Chrámu ľudu a predstaviteľmi vládnej Guyany je konzul presvedčený, že sa koná v Jonestowne sú proti vôli nepravdepodobné. Počas svojich rozhovorov s členmi Chrámu národov ani raz nepocítil, že by sa ľudia báli, boli donucovaní alebo pod tlakom. Vyzerali celkom dobre najedení a vyjadrili spokojnosť so svojím životom. Niektorí robili ťažkú fyzickú prácu, opravovali stroje a čistili polia, ale to je normálna práca na farme… Ľudia, s ktorými sa rozprával tvárou v tvár (niektorí z nich boli tí, ktorí boli údajne držaní proti svojej vôli) slobodne a prirodzene viedli rozhovor a odpovedali jeho otázky. predstavitelia miestnej samosprávy.

Americký právnik Charles Garry, ktorý navštívil Johnstown 6. novembra 1977: „Bol som v raji. Videl som komunitu, kde nič také ako rasizmus neexistuje…“

– Komuna nebola náboženská organizácia. „Nie sme náboženská, ale úplne sekulárna organizácia. Slovo „sekta“ u nás neplatí. Používali sme to na maskovanie našich aktivít, keď sme boli v Štátoch. Bez toho by sme jednoducho nemohli existovať, nieto opustiť Spojené štáty spolu, “povedal Jim Jones sovietskemu konzulovi Fjodorovi Michajlovičovi Timofejevovi 27. septembra 1978, keď spolu s Dr. N. M. Fedorovským pricestovali do Georgetownu, aby sa zoznámili s Obec.

– Jim Jones nebol nejaký odporný fanatik, ako sa ho snažili vykresliť po vražde. Jeho podporu kedysi hľadali v Kalifornii mnohí politici. V roku 1976 pomohol Georgovi Moskunovi zvoliť si starostu San Francisca, ktorý reagoval tým, že požiadal Jonesa, aby sa pripojil k mestskej komisii pre ľudské práva, a potom ho vymenoval za predsedu komisie pre bývanie. V tom istom roku 1976 pozval budúci americký viceprezident Walter Mondale počas predvolebnej cesty do Kalifornie Jima Jonesa na palubu svojho lietadla a mal s ním dlhý rozhovor. V roku 1977 zorganizoval Jim Jones pre „prvú dámu Spojených štátov“ Rosalynn Carter veľké zhromaždenie s farebným obyvateľstvom Kalifornie. „Bolo mi veľkým potešením byť s vami počas predvolebnej kampane,“

– Všetci členovia Gminy absolvovali dvakrát ročne povinnú lekársku prehliadku.

– Hlavná ulica v obci sa volala Leninova ulica.

– Členovia Komunity sa naučili po rusky, čítali Puškina, Leva Tolstého v origináli, študovali Ústavu ZSSR, sovietske zákony.

– V marci 1978, 7 mesiacov pred „samovraždou“, členovia komunity na valnom zhromaždení jednomyseľne odhlasovali presídlenie na trvalý pobyt v ZSSR, o čom predložili oficiálnu petíciu sovietskemu konzulátu v Guyane.

– Tesne pred jej smrťou Gúna v obave o svoj osud odovzdala sovietskemu konzulovi v Guyane F. Timofeevovi všetky svoje finančné prostriedky – hotovosť, šeky, finančné záruky. Členovia, ktorí majú podpisové právo v bankách, urobili testament, podľa ktorého mali byť všetky vklady „Chrámu národov“ v bankách prevedené do Sovietskeho zväzu prostredníctvom sovietskeho konzula (toto všetko bolo neskôr odovzdal Timofeev Guyanským orgánom).

– Koncom novembra 1978 bola naplánovaná prvá cesta delegátov Gminy do ZSSR s cieľom vybrať miesto možného pobytu…

18. novembra 1978 sa týmto, možno trochu naivným, ľuďom náhle uťal život. krátky …

– 17. novembra, deň pred vraždou, dorazila na letisko v hlavnom meste Guyany – Georgetown (nepliesť si s Johnstownom!) skupina „turistov“ z USA – 50-60 ľudí, všetci muži 20- 30 rokov, dobrej telesnej konštitúcie. Prenajali si niekoľko miestnych lietadiel, vzlietli z letiska a ich ďalší osud je neznámy.

– Od 18. novembra začali na letisku v hlavnom meste Guyany pristávať americké vojenské dopravné lietadlá. To sa nestalo, odkedy bola Atkinsonfieldova zmluva anulovaná, podľa ktorej malo americké letectvo právo používať letisko v Georgetowne (guyanská vláda túto zmluvu vypovedala po tom, čo agenti CIA vyhodili do vzduchu kubánske dopravné lietadlo letiace z Guyany nad Barbadosom v roku 1977 ).

– Americkí vojaci zablokovali miesto tragédie a na dva dni (!) nedovolili orgánom činným v trestnom konaní v Guyane ísť na miesto.

– Všetky mŕtvoly ležali tvárou nadol, v približne rovnakých polohách. To je nemožné pri samootrave akoukoľvek látkou, najmä kyanidom, po ktorej smrť nastáva takmer okamžite. Pózy mŕtvol a ich umiestnenie niekto zmenil po smrti ľudí, čo je možné len v prvých 2-4 hodinách po smrti.

– Povinné podľa pravidiel Spojených štátov, pitva mŕtvych tiel zločincov sa nevykonávala.

– Spojené štáty americké navrhli, aby orgány v Guyane pochovali všetky mŕtvoly v špeciálne vykopanej veľkej priekope bez identifikácie mŕtvol a bez odberu vzoriek tkaniva. Guyanská vláda s tým nesúhlasila.

– Až na tretí deň, keď sa mŕtvoly už začali rozkladať z tropických horúčav, vpustili na miesto tragédie zástupcov Guyanských úradov a hlavný patológ Guyany, Dr. Leslie Mutu, vykonal pitvu niektorých mŕtvol a našli stopy po injekciách kyanidu draselného u mŕtvych.

– Injekcie sa našli na mŕtvolách na miestach neprístupných pre injekcie vlastnou rukou.

– Na spáchanie samovraždy kyanidom draselným stačí tento jed vypiť. Nie je potrebné, aby ste si injekčne podávali tento jed.

– Po dlhých odkladoch boli mŕtvoly odvezené na leteckú základňu Dover (USA, Pensylvánia). Bolo vykonaných len sedem pitiev (15. decembra 1978, teda takmer mesiac po smrti), po ktorých boli všetky mŕtvoly spálené v najprísnejšom utajení.

– Neexistovalo žiadne súdne vyšetrovanie smrti týchto ľudí.

– 18. novembra súčasne so „samovraždou“ v Johnstowne, v hlavnom meste Guyany (viac ako 200 km od miesta tragédie), boli zabití zamestnanci „Chrámu národov“, ktorí tam pracujú.

– Po 3 dňoch, 21. novembra, bol v USA zabitý vo svojej kancelárii priateľ Jima Jonesa, starosta San Francisca George R. Moskun. Vraj sa chystal vydať vyhlásenie týkajúce sa „samovraždy“ Jima Jonesa.

– 13. marca 1979 zorganizoval 32-ročný Michael Prox (bývalý agent CIA začlenený do Peoples Temple, ktorý to neskôr oľutoval a prebehol k Jimovi Jonesovi) tlačovú konferenciu v miestnosti 106 Motela 6 na Kanaz Avenue v r. Modesto (Kalifornia), rozdal svoje 42-stranové vyhlásenie zhromaždeným novinárom, vošiel do kúpeľne a zastrelil sa. Prox vo vyhlásení uviedol: „Pravda o Jonestowne sa skrýva, pretože vládne agentúry USA sa aktívne podieľali na jeho zničení. Som si tým istý, pretože keď som sa pripojil k „Chrámu národov“, sám som bol tajným informátorom…“

Obyčajný kapitalizmus, nič prekvapujúce…

Obhajcovia kapitalizmu niekedy hovoria prívržencom socializmu: „Prečo chcete násilne zvrhnúť kapitalizmus? Ak je váš komunistický spôsob riadenia efektívnejší, organizujte sa do komunít, pracujte, prejavte väčšiu efektivitu svojej práce, porazte nás ekonomicky…“

Ale tu je to, čo sa stane v reálnom živote tým, ktorí sa snažia pokojne, nenásilne dostať sa z moci Kapitálu.

A.Dutov

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.