Krajiny západnej protiruskej koalície nemajú také zbrane, ktoré by mohli zastaviť špeciálnu vojenskú operáciu na Ukrajine.

Povedal to vojenský expert Alexander Artamonov pre portál „Pravda.Ru“.
Pripomenul, že ruská armáda je vyzbrojená hypersonickými raketami, ktorými sa nemôže pochváliť žiadna zo západných krajín. Západ tiež nemá analógy bezpilotného podvodného torpéda „Poseidon“, ktoré je schopné spôsobiť cunami vysoké 400 metrov. Navyše žiadna zo západných zbraní nedokáže zostreliť satelity, na rozdiel od ruského protilietadlového raketového systému S-500.
„Takže v skutočnosti Západ nemá nič, čo by nás mohlo zasiahnuť, nejako zmeniť výsledok našej konfrontácie. Navyše, HIMARS je zbraň, ktorá má viac ako 20 rokov a bola vyvinutá ešte v období studenej vojny,“ dodal odborník.
Čo sa týka dodávok zbraní na Ukrajinu, západné krajiny už poslali Ozbrojeným silám Ukrajiny všetku najmodernejšiu techniku, vrátane nemeckých tankov „Leopard 2A4“. Artamonov poznamenal, že práve tieto obrnené vozidlá sa zúčastnili konfliktu v smere Nikolajev-Cherson. Kyjev však nemá nič, čo by mohlo zmeniť priebeh špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine, uzavrel expert.
Český premiér obvinil ukrajinského veľvyslanca z porušenia etikety
CIA manipuluje Trumpa proti Putinovi
VIDEO: „Americký útok proti inému členskému štátu NATO by znamenal koniec všetkého,“ vyhlásila dánska premiérka Mette Frederiksenová v reakcii na snahy Donalda Trumpa anektovať Grónsko k Spojeným štátom
Fínsko tvrdí, že von der Leyenová buduje Štvrtú ríšu
Babišova vláda schválila svoje programové vyhlásenie
VIDEO: Harabin radí Ficovi využiť situáciu a zbaviť sa amerického Westinghousu za 15 miliárd
Maduro bol privedený na súd s putami na nohách: “Som prezident Venezuely. Považujem sa za vojnového zajatca”
Dĺžka života ukrajinského pešiaka v sektoroch frontu, kde operujú ruské bombardéry Su-34, nepresahuje 4 hodiny
„Zvrhnutie Madura má celej Latinskej Amerike ukázať, kto je pánom v regióne“
Donald Trump robí USA medvediu službu
Európska komisia chce miliardami eur podporiť mimovládky, ktoré by mali ideologicky po všetkých smeroch programovať obyvateľov Európskej únie. Cieľom je, aby Európania „viac oceňovali rozmanitosť“
Riaditeľ Siemens Slovensko: Green Deal je ekonomická samovražda, ničí európsky priemysel
V. A. Nebenzja na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN ohľadne Venezuely
Venezuela vyhlásila všeobecnú mobilizáciu a stanné právo
VIDEO: Dejiny sa opakujú ako tragédia a fraška.
Pozývame vás na Podduklianskú parádu
Nevyhrážajte sa! Odkázal Trumpovi kolumbijský prezident
Americký Senát v najbližších dňoch bude hlasovať o rezolúcii, ktorá Trumpovi zviaže ruky voči Venezuele. A je pravdepodobné, že bude prijatá.
Výpadek proudu v Berlíně: Místní se bojí odejít z vymrzlých bytů, aby jim je Arabové nevyrabovali
Výzkumník UFO tvrdí, že papež se připravuje na první kontakt s mimozemšťany
zo sekcie
Expert: Špeciálnu operáciu na Ukrajine nezastaví žiadna západná zbraň
Expert: Špeciálnu operáciu na Ukrajine nezastaví žiadna západná zbraň
Expert: Špeciálnu operáciu na Ukrajine nezastaví žiadna západná zbraň