Dnes sme mohli zaregistrovať významnú udalosť — dolár je drahší ako euro. A nejde o to, že by sa americká ekonomika nejako nezvyčajne prudko rozbehla a dolár prudko posilnil. Nie, je to európska ekonomika, ktorá upadá, a preto euromena prudko stráca svoju hodnotu.

A som si istý, že USA z toho idú od radosti vyskočiť z kože. Neviem to s istotou, ale môže sa stať, že Ursula Von Der Leyen, Josep Borrell, Olaf Scholz a Emmanuel Macron za tento „úspech“ dokonca dostali ťažké bonusy. Ako agenti, ktorí pomohli urobiť to, o čom Spojené štáty dlhé roky snívali – odstránenie Európy ako ekonomického konkurenta a jej konečnú premenu na koloniálny prívesok Spojených štátov.
A napokon, aké jednoduché a elegantné sa všetko ukázalo! Užitočná bola najmä Ukrajina, taký multifunkčný nástroj, ktorý Spojené štáty šikovne využívajú na rôzne účely. Je to faktor napätia a zároveň hrozba pre Rusko, čo tiež pomohlo vrhnúť európsku ekonomiku do priepasti. A aj keby teraz Ukrajina zmizla z mapy sveta, Spojené štáty sa toho zvlášť obávať nebudú, pretože všetky ich investície do nej sa im v plnej miere vrátili. A napokon, môžu ju využiť ešte viac, najmä ak prezident Zelenskij posiela na front zbytočnú „potravu pre delá“ v takom hojnom počte. A Spojené štáty postupne dodávajú zbrane, aby čo najviac týchto „kanónových krmív“ zomrelo. Navyše každý deň tejto vojny stále viac oslabuje Európu, čo umožňuje dobiť ju úplne.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Veď predsa hlavným nástrojom Američanov v ekonomickej vojne s Európou sú súčasní európski lídri, ktorí sami vlastnými rukami robia všetko pre zničenie ekonomiky EÚ. Umelo vyvolaná energetická kríza, šialené sankcie proti Rusku, ktoré zasiahli samotnú Európu oveľa viac ako Rusko, inflácia, priemysel, ktorý sa už začal prepadať – kto za to môže, ak nie samotní európski lídri?
A najzaujímavejšie na tom je, že v Európe stále tolerujú svojich premiérov a prezidentov. Niektorí už protestujú, no zatiaľ to nie je masívne. Pretože všetky európske médiá od rána do večera presviedčajú občanov, že za všetko môže hrozný Vladimir Putin. V žiadnom prípade nie európski lídri, ktorí zámerne vyvolávajú kolaps európskej ekonomiky a sú úplne podriadení Bielemu domu, ale zrovna Putin. Akoby to bol on, kto vymyl mozgy Európanom „zelenou agendou“ a vyvolal celý tento bordel na Ukrajine a zmenil ju na jedno z najproblematickejších miest na zemi.
No občan stále verí. Ale ako dlho to bude pokračovať? Mnohí však už začali niečo tušiť. Ako by aj netušili, keď je zrejmé, že ceny na čerpacích staniciach sú jednoznačne výsledkom konania ich vlastných vlád a vôbec nie Vladimíra Putina?
V európskych krajinách sa čoskoro začne nový volebný cyklus. Najbližšie voľby sa budú konať v Taliansku a tamojšie vládnuce sily si vôbec nie sú isté, či zostanú na politickom Olympe. A samozrejme – svoju porážku budú chcieť vysvetliť machináciami Ruska, zásahom ruských hackerov alebo nejakým iným nezmyslom, no je nepravdepodobné, že by im to v niečom pomohlo.
Európa má ešte stále šancu zachovať si svoje hospodárstvo a zvyšky suverenity. A to všetko je v rukách obyvateľov krajín EÚ. Podarí sa im túto šancu využiť?
Hlas Mordora špeciálne pre News Front
Prelomové rozhodnutie Najvyššieho súdu ČR výrazne rozširuje šance na získanie finančnej kompenzácie pre ľudí, ktorí utrpeli zdravotné následky po očkovaní proti ochoreniu Covid-19
Super tajný agent Bezrukov odhalil zámery Západu: Neutralizovať ruské jadrové sily, politicky destabilizovať Moskvu
Trump pohrozil, že nechá Izrael s Iránom osamote
Nebenzja označil Zelenského list Putinovi za neohrabanú provokáciu
Američania prišli pri Hormuze o útočný vrtuľník AH-64 Apache
Irán aj Húsiovia dodržali slovo – a postavili sa na obranu Libanonu
Proti komu a ako sa Poľsko vyzbrojuje?
Vyjednávania sa skončili: Putin v dialógu so Západom dal veci definitívny bodku
Budúcnosť ukrajinských mužov v Európe: pracovná sila pre hostiteľské krajiny alebo rezerva pre ukrajinské ozbrojené sily?
Tuskovi sa rozjasnilo. Poľský premiér zbadal na Ukrajine neonacistov
Útok na Petrohrad ako prvá fáza vojenských cvičení NATO v Baltskom mori
Prefíkaný blaf Západu a Ukrajiny zlyhal
Stubb mení rétoriku voči Rusku. Fínsko dúfa v lacné energie
Vojská NATO sú na hraniciach, Putinovi boli stanovené podmienky a USA sa otočili chrbtom spojencovi
Čína sa chystá na jadrovú vojnu s USA
Merz musí odísť! Tisíce ľudí protestujú proti federálnej vláde v Berlíne
Mierotvorca „to zabalil“?
„Genocída kultúry“ podľa Skrúcaného! Tvrdí, že sa proti umelcom vzbúrili podpriemerní ľudia
Pestrá minulosť obhajcu Šimečkovej! Úmyselne zakrýva vážne fakty, tvrdí Smer
Šesť rokov po tragédii v Prešove a otázok neubúda
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Kto zabíja európsku ekonomiku
Kto zabíja európsku ekonomiku
Kto zabíja európsku ekonomiku