Slovanské Noviny

26. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Spomínam si na jedno posolstvo talianskeho kňaza Gobbiho, podľa ktorého Panna Mária varovala, a to zvlášť mladých ľudí, pred chodením do kina, pretože môže vážne ohrozovať nesmrteľné duše. Vtedy som nechápal, prečo by pozeranie filmu malo byť ohrozením pre moju dušu. 

Internetová vysielacia (angl. streaming) služba Netflix hrá vedúcu úlohu v propagovaní satanizmu, okultizmu a nahoty do celého sveta. Je to práve táto spoločnosť, ktorá v roku 2020 uviedla na svojom twitterovom účte slová „Praise Satan“ (velebte satana).1 Obsah seriálov nakrútených touto spoločnosťou by bol ešte pred niekoľkými rokmi absolútne nemysliteľný. Niet seriálu, ktorý by nebol doslova prepchatý sexuálnymi scénami. Ale tu to všetko len začína a skĺzava ešte nižšie a nižšie, doslova až do útrob pekla. Ako prvú možno spomenúť sériu Polnočná omša (Midnight Mass), o ktorej sme uviedli celý článok.2 Seriál je o katolíckom kňazovi otcovi Paulovi, ktorý dáva počas sv. prijímania svojim veriacim piť aj krv – nejde pritom o krv Kristovu, ale skutočnú krv z akejsi upírskej bytosti. Z veriacich sa následne stávajú vraždiaci upíri. Ide o diabolské prekrútenie Eucharistie a krvi Kristovej.

Zameraný na tínedžerov

Séria Sabrinine desivé dobrodružstvá z roku 2018 už bola otvorene satanistická a diali sa v nej priam bizarné veci. V prvom rade to bol seriál určený pre tínedžerov a odkazoval na starší seriál z 90. rokov s názvom Sabrina, mladá čarodejnica. Kým „stará“ Sabrina bol komediálny seriál o čarodejnici s čiernym kocúrom, ktorá neustále vyrábala samé problémy, „nová“ Sabrina je temná, okultná a satanistická. Tínedžerka Sabrina zisťuje, že jej tety sú v skutočnosti čarodejnice, ktoré uctievajú satana! Jedna scéna ukazuje, ako mu prevolávajú slávu. Sama sa stáva čarodejnicou skrze okultný rituál v lese, akési temné zasvätenie. Veľkňazovi najprv hovorí: „Ale veď diabol je stelesnením zla!“ Veľkňaz na to odvetí: „Zle hovoríš! Diabol je stelesnením slobodnej vôle!“ Sabrina následne vyznáva, že „verí v Lucifera“. Seriál je pretkaný rôznymi obrazmi Bafometa – vyobrazenie satana. Aby toho nebolo málo, v priebehu celého seriálu, určeného pre pomerne mladých divákov, sa o Bohu rozpráva ako o „falošnom bohu“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <
Zdroj: 4.bp.blogspot.com

Seriál je ďalej pretkaný neuveriteľnými vraždami mladých chlapcov – tínedžerov –, ktorí sú vyobrazovaní ako „utláčatelia“ dievčat. Veru tak: ich vraždy sú tu vlastne „dobré“ a onen Lucifer je najväčším ochrancom mladých žien. Seriál ďalej ukazuje zavraždenie riaditeľa školy (veď bol predsa „zlý“) a jeho následne zjedenie (!) čarodejnicami, ako aj sexuálne orgie tínedžerov. Opäť – všetko je až bizarne vyobrazované v pozitívnom svetle. V niektorých častiach sa tiež objavuje vysmievanie sa kresťanstvu a rôzne znesväcovanie; okrem Bafometa sú tu všade pentagramy, prevrátené kríže a démonické bytosti. Seriál končí tým, že sa Sabrina vlastnou krvou upíše samotnému satanovi…

Veľmi zvláštny a tragický je príbeh okolo ďalšieho projektu služby Netflix s názvom 13 dôvodov prečo. Už číslovka 13 je dôležitým okultným symbolom. Séria je opäť určená mladistvým divákom. Rozpráva príbeh 17-ročného dievčaťa, ktoré spáchalo samovraždu. Na záznamovom médiu necháva svoj odkaz – 13 dôvodov, prečo sa rozhodla vziať si život. A ide o pomerne bežné veci, ktoré sa môžu pritrafiť hocakému stredoškolákovi – posmievanie, depresia, ohováranie atď. Pod navonok smutnou fasádou sa pritom zdá, že seriál v skutočnosti „oslavuje“ samovraždu tínedžerky.

Vedecký časopis venujúci sa detskej psychológii, Journal of the American Academy of Child & Adolescent Psychiatry, uviedol článok venujúci sa práve „netflixovskému“ seriálu s názvom Spojenie medzi vydaním „13 dôvodov, prečo“ od spoločnosti Netflix a mierami samovrážd v Spojených štátoch: Analýza série.3 Článok šokujúco uvádza:

Vydanie ,13 dôvodov prečoʻ bolo spojené s výrazným nárastom samovrážd medzi mladými ľuďmi v USA vo veku 10 až 17 rokov za obdobie jedného mesiaca. Opatrnosť týkajúca sa vystavenia detí a dospievajúcich sérii je nutnosť.“

Podľa štúdie narástol počet samovrážd mladistvých v období po uvedení prvej série seriálu v apríli 2017 o 30 %. Podľa autorov to v žiadnom prípade nemôže byť náhoda. Problematike sa venovala aj stanica CNN. Uviedla: „Odborníci na duševné zdravie opisujú reláciu ako znepokojujúcu a poukazujú na to, ako jej uvedené postavy a grafické zobrazenie samovraždy môžu predstavovať zdravotné riziko pre mladých ľudí, ktorí už zápasia s problémami duševného zdravia.4 Stanica ďalej hovorí o hrozbe „epidémie samovrážd“ a to len v dôsledku tohto jediného seriálu.

Juhokórejčania si tiež „koledujú“

O ďalšom počine tejto vskutku podivnej spoločnosti s názvom Squid Game sme sa už taktiež zmienili.5 V stručnosti však možno povedať, že táto juhokórejská séria je o tom, ako sa po uši zadlžení ľudia vzájomne zabíjajú kvôli pár miliónom v rôznych detských hrách, kým akási skrytá superbohatá elita sa na to všetko pozerá cez všadeprítomné kamery. Ide, mimochodom, o najúspešnejší seriál roku 2021. Keď som sa s jedným známym nedávno o tomto počine rozprával, povedal zaujímavú vetu: „Nepochybujem o tom, že také niečo sa deje aj v skutočnosti.“ Ak rátame, že v takej Sabrine môžu byť kúsky pravdy (čarodejnice sú naozaj v skutočnosti ctiteľkami diabla a majú istú obmedzenú moc, ako nám hovoria exorcisti6), nemohlo by to isté platiť aj o Squid Game?

Avšak Juhokórejčania sa na Netflixe nezastavili a ešte v roku 2021 na platforme predstavili ďalší „úchvatný skvost“ s názvom Hellbound (možno ešte podotknúť, že šlo o inú skupinu filmárov ako pri Squid Game). A o čom vlastne je Hellbound? Ako už samotný názov naznačuje, je o… pekle. Oficiálna anotácia na Netflixe7 hovorí:

Nadprirodzené bytosti vynášajú krvavé rozsudky a posielajú ľudí do pekla. Na základe predstavy o Božej spravodlivosti preto vznikne náboženská skupina.“

Zdroj: 4.bp.blogspot.com

Seriál je opäť opisovaný ako veľmi brutálny a je o akýchsi „démonických nadprirodzených monštrách“, ktoré posielajú ľudí priamo do pekelných plameňov. Teda… najprv im ohlásia, kedy zomrú (napríklad o 8 mesiacov, či o 3 roky) a ich smrť je automatický pád do pekla. Nebo tu azda ani neexistuje, modlitby nefungujú, Boha niet. Sú tu len démoni a po smrti všetkých čaká len peklo. Zdá sa, akoby šlo o dokonalú metaforu na Netflix…

Za kulisami

Do tohto „netflixovského“ panoptika hrôzy možno pridať ešte najmenej ďalšie dva počiny, ktoré konzervatívnych televíznych kritikov zaujali (v negatívnom slova zmysle): Brand New Cherry Flavor (BNCF) a Cuties.

Začnime s Cuties. Táto séria je obviňovaná z toho, že odobruje sexualizáciu detí. Už na plagáte k sérii sú sporo odeté deti (!) v rôznych vyzývavých polohách! Pôvodná anotácia k sérii znie: „11-ročná Amy začne byť fascinovaná twerkingovou (sexuálne provokatívny tanečný štýl predvádzaný pomocou natriasania zadnej časti tela tanečníka či tanečnice) tanečnou skupinou. V nádeji, že sa do nej dostane, začne objavovať svoju ženskosť, vzpierajúc sa tradíciám svojej rodiny.“ No a séria je presne o tom: o odhaľovaní sa dievčat v ešte detskom veku. Svojím spôsobom je toto zrejme ten najodpornejší program, aký na Netflixe existuje.

BNCF je séria obsahom podobná Sabrine, aj keď je určená pre klasické dospelé publikum. Je o… okultných praktikách za filmovým priemyslom. Odporné Zlo, aké srší už z plagátov je takmer až neúnosné. Je to o mladej filmárke – už zjavne dostatočne skazenej –, ktorá sa chce presadiť v Hollywoode. Postupne sa dostáva k akejsi „čarodejnici slávnych“, ktorá jej pomáha na ceste za úspechom. Filmárka musí postupovať rôzne bizarné úkony, akým je napríklad pitie krvi zo zabitej mačky, či dokonca vražda. Seriál neskôr dostáva lacnú, no veľavravnú zápletku, keď vysvitne, že ona čarodejnica nie je vlastne čarodejnicou, ale doslova démonom v ľudskej podobe. Seriál končí tým, že filmárke zavolá bohatý hollywoodsky producent a poskytne jej milióny na financovanie jej filmu – inými slovami, čary a zaklínadlá skutočne zaúčinkovali. Duševne zmrzačená žena však uteká z Hollywoodu a dokonca z Ameriky kade ľahšie…

Spomínam si na jedno posolstvo talianskeho kňaza Gobbiho, podľa ktorého Panna Mária varovala, a to zvlášť mladých ľudí, pred chodením do kina, pretože môže vážne ohrozovať nesmrteľné duše. Vtedy som nechápal, prečo by pozeranie filmu malo byť ohrozením pre moju dušu. Dnes tomu už však začínam rozumieť. Netflix sa dal do služieb satanizmu. V tom je najúspešnejší, ale, žiaľ, nie jediný. Treba sa mať skrátka na pozore.

https://www.youtube.com/watch?v=mpIoFBlPg9o (9:20)

2 https://www.christianitas.sk/polnocna-omsa-z-netflixu-zurivy-utok-na-eucharistiu-a-krv-kristovu/

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0890856719302886

https://edition.cnn.com/2017/07/31/health/13-reasons-why-suicide-study/index.html

https://www.christianitas.sk/nasa-spolocnost-uz-je-pohansky-zdivocena-ale-kam-to-cele-speje/

https://www.christianitas.sk/skutocny-exorcista-a-jeho-skusenosti/

https://www.netflix.com/sk-cs/title/81256675

Autor: Matej Gavlák

Zdroj: christianitas.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.