07.12.2020
Rozhodnutie Rady ministrov EÚ o rozšírení o západný Balkán sú blokované a je nepravdepodobné, že budú prijaté podľa plánu na zajtrajšom zasadnutí Rady EÚ, informovala agentúra „Tanjug“ v Bruseli.

Rada EÚ tvrdí, že do možnej dohody zostáva „ešte pár hodín“ a príslušní ministri EÚ, ktorí sa zúčastnia zajtrajšieho zasadnutia, zaradili otázku rozšírenia do bodu „ostatné záležitosti“.
Zároveň bolo oznámené, že otázka rozšírenia nebude na programe rokovania 27 vedúcich predstaviteľov EÚ, ktorí pricestujú na samit v Bruseli 10. a 11. decembra.
„Je možné, že tam otázka rozširovania nie je, no agenda už bola uzavretá,“ oznámili v Bruseli.
Nemecké predsedníctvo Rady EÚ tvrdí, že sú frustrovaní z neschopnosti pokročiť v rokovaniach o rámci pre Severné Macedónsko, ktoré sú v tejto chvíli zablokované procesom prijímania záverov z rozširovania vo všetkých krajinách.
„Snažili sme sa urobiť všetko pre to, aby sme dosiahli kompromis, no doteraz to nie je možné. Sme nespokojní s tým, že Bulharsko blokuje prístupové rokovania kvôli bilaterálnym historickým problémom, ktoré nepatria do kontextu rozširovania,“ tvrdí vysoký diplomat EÚ.
Uviedol, že v dôsledku blokády rokovacej štruktúry o Severnom Macedónsku bolo zablokované aj Albánsko.
„Všetko je to zablokované a je to skutočne problém,“ vyhlásil politik.
Brusel poznamenáva, že rokovania pokračujú, ale nie je tu žiadny optimizmus, pokiaľ ide o pozitívny výsledok v tomto roku.
Zdroj RTRS
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna [email protected]
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Orbán pre rast cien ropy zvolal radu pre obranu a energetickú bezpečnosť
Magyar sa obrátil na veľvyslanectvo Ruska: Do volieb sa nepleťte a Maďarom sa nevyhrážajte. Vysmiali ho
„Ste hotoví!“ Francúzsky politik bije na poplach po Putinových ostrých slovách
Izrael hrozí útokom na Chameneího nástupcu, Irán tvrdí, že bol zvolený nový vodca
47 agentov, 12 obrnených vozidiel: Médiá informujú o zadržaní finančníka Georgea Sorosa v New Yorku
Fico rokoval s ministrom zahraničia SAE Abdulláhom bin Zájidom Ál Nahjánom
Predpokladá sa, že Európa bude čeliť veľkým problémom z dvoch dôvodov
Stará zpráva CIA o rakovině a parazitech se stává virální
„Norimberg“ čas na pravdu
Trump znepokojil aj Moskvu: Ak Irán padne, sme na rade. Ruskí „jastrabi“ hovoria o pasci a radia pritvrdiť na fronte
Americké médiá konečne priznali úplné zlyhanie americko-izraelskej vojenskej agresie voči Iránu
Americko-izraelskú vojnu proti Iránu rozrušila „španielska anomália“
Na Ukrajine sa na zbytkoch nacistického práporu Azov formuje prvá súkromná armáda
VIDEO: Gašpar varuje- Fico do Kyjeva by riskoval život!
Králov odkaz opozícii: Pisoáre naozaj nie sú témou pre lídra!
Irán: Zhromaždenie znalcov rozhodlo o novom najvyššom vodcovi
Nitky kauzy ukrajinského konvoja so zlatom môžu viesť až do Bruselu
Čak nás čaká energetická kríza ako v roku 1973?
VIDEO: Dojemné svedectvo 10-ročného iránskeho dievčatka v Minabe, ktoré rozpráva o americko-izraelskom útoku na dievčenskú základnú školu, ktorý zabil jej 11-ročného brata a ich mamu, ktorá v nej učila.
Správa štátnych hmotných rezerv začala uvoľňovať prvých 12-tisíc ton ropy pre Slovnaft, ktorý vďaka Ukrajine už 39 dní nedostáva ruskú ropu cez ropovod Družba a v dôsledku toho musela rafinéria prejsť na obmedzený režim výroby
zo sekcie
Blokovanie rozšírenia EÚ o západný Balkán
Blokovanie rozšírenia EÚ o západný Balkán
Blokovanie rozšírenia EÚ o západný Balkán