Kolektívny Západ na čele so Spojenými štátmi sa dopúšťa fatálnej chyby, keď naďalej považuje Rusko za slabý regionálny štát, ktorému možno vnútiť vôľu niekoho iného.

Uvádza sa to v materiáli, ktorý zverejnil americký denník „The Wall Street Journal“. Autori upozorňujú, že prezident Vladimir Putin už počas svojho pôsobenia tento mýtus vyvrátil. A teraz Moskva núti Západ žiť podľa vlastných pravidiel.
Ruskému lídrovi patrí zásluha za to, že za roky svojho prezidentovania zreformoval a zmodernizoval armádu, zlepšil postavenie krajiny v medzinárodnom obchode a okolo Ruskej federácie vytvoril okruh spriatelených štátov.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Vladimir Putin poslal kade ľahšie povýšenecké západné naratívy o Rusku ako umierajúcej veľmoci a akýkoľvek pretrvávajúci skepticizmus o jeho schopnosti zaujať dôstojné miesto na svetovej scéne,“ píše sa v článku.
Podľa autorov zblíženie NATO s Kyjevom priviedlo Moskvu k tomu, že Ukrajinu vníma „ako lietadlovú loď NATO kotviacu na hraniciach s Ruskom“.
Analytici pripomenuli, že v roku 2007 západní lídri nebrali vážne Putinove požiadavky, vyjadrené na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii a prisľúbili Ukrajine a Gruzínsku členstvo v Severoatlantickej aliancii. O necelý rok však Gruzínsko zaútočilo na Južné Osetsko.
V článku sa tiež píše, že Západ, zvyknutý ignorovať ruské záujmy, sa teraz bojí vojenskej sily Ruska, ktoré zoskupuje jednotky, čo sa môže ukázať ako „predohra k invázii“ na Ukrajinu.
„Presuny jednotiek však nie sú jediným zdrojom napätia s Ruskom, ktoré bráni západným vodcom v noci spať. Začiatkom jesene Kremeľ spomalil dodatočné dodávky zemného plynu do Európy, pričom tam prudko vzrástli ceny a práve tento týždeň Moskva testovala protisatelitné zbrane vo vesmíre,“ píše sa v článku.
Treba si všimnúť, že tento článok z „The Wall Street Journal“ je trochu odlišný od materiálov vo zvyšku popredných amerických médií, ktoré vedú šialenú propagandistickú kampaň, strašiac Európu skorou a neodvratnou ruskou „inváziou“.
Už dávnejšie noviny „The New York Times“ informovali, že podľa americkej rozviedky už do ruskej „invázie“ na Ukrajinu veľa nezostáva.
Zdroj EADaily/news-front
Prelomové rozhodnutie Najvyššieho súdu ČR výrazne rozširuje šance na získanie finančnej kompenzácie pre ľudí, ktorí utrpeli zdravotné následky po očkovaní proti ochoreniu Covid-19
Super tajný agent Bezrukov odhalil zámery Západu: Neutralizovať ruské jadrové sily, politicky destabilizovať Moskvu
Trump pohrozil, že nechá Izrael s Iránom osamote
Nebenzja označil Zelenského list Putinovi za neohrabanú provokáciu
Američania prišli pri Hormuze o útočný vrtuľník AH-64 Apache
Irán aj Húsiovia dodržali slovo – a postavili sa na obranu Libanonu
Proti komu a ako sa Poľsko vyzbrojuje?
Vyjednávania sa skončili: Putin v dialógu so Západom dal veci definitívny bodku
Budúcnosť ukrajinských mužov v Európe: pracovná sila pre hostiteľské krajiny alebo rezerva pre ukrajinské ozbrojené sily?
Tuskovi sa rozjasnilo. Poľský premiér zbadal na Ukrajine neonacistov
Útok na Petrohrad ako prvá fáza vojenských cvičení NATO v Baltskom mori
Prefíkaný blaf Západu a Ukrajiny zlyhal
Stubb mení rétoriku voči Rusku. Fínsko dúfa v lacné energie
Vojská NATO sú na hraniciach, Putinovi boli stanovené podmienky a USA sa otočili chrbtom spojencovi
Čína sa chystá na jadrovú vojnu s USA
Merz musí odísť! Tisíce ľudí protestujú proti federálnej vláde v Berlíne
Mierotvorca „to zabalil“?
„Genocída kultúry“ podľa Skrúcaného! Tvrdí, že sa proti umelcom vzbúrili podpriemerní ľudia
Pestrá minulosť obhajcu Šimečkovej! Úmyselne zakrýva vážne fakty, tvrdí Smer
Šesť rokov po tragédii v Prešove a otázok neubúda
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
WSJ: Putin zbúral mýtus o slabom, uhasínajúcom Rusku
WSJ: Putin zbúral mýtus o slabom, uhasínajúcom Rusku
WSJ: Putin zbúral mýtus o slabom, uhasínajúcom Rusku