Ukrajinské ozbrojené sily pripravia ruským jednotkám „krvavý kúpeľ“ v prípade rozsiahleho konfliktu s Moskvou, uviedol v článku pre portál „Glavred“ bývalý zástupca náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny, generálporučík Igor Romanenko.

Obvinil Rusko z prípravy ozbrojenej ofenzívy a povedal, že na tomto pozadí Kyjev naďalej aktívne nakupuje moderné zbrane, ako sú útočné drony „Bayraktar“.
Podľa ukrajinského generála môže prezident Vladimir Zelenskij len dúfať v možnú podporu Bieleho domu, keďže v Nemecku Merkelová odchádza z úradu a Macron sa pripravuje na voľby vo Francúzsku.
„Samozrejme, pripravujú sa na to, ale ak Putin začne vojnu, potom ho na Ukrajine čaká „krvavý kúpeľ“ a obsadením území sa vec neskončí,“ vyhlásil Romanenko.
Pripomeňme, že už skôr portál „Politico“ zverejnil obrázky, ktoré údajne zobrazujú rozmiestnenie ruských síl v Smolenskej oblasti pozdĺž hraníc s Ukrajinou. Treba si však uvedomiť, že Smolenská oblasť nehraničí s ukrajinským územím – len s Bieloruskom.
Pripomíname si 5. výročie nevyjasneného úmrtia gen. Lučanského
Spoločnosť Grand Power ako jediná slovenská firma dokáže prezbrojiť armádu, stať by sa tak malo v prebehu nasledujúcich dvoch rokov
Zelenskyj šokoval Trumpa útokom na Putina
Ukrajinská novinárka: “Dajte im aj 5 biliónov, no bez výmeny ukrajinských politikov a vízie Ukrajiny… bude len smrť a ničenie”
Revolúcia v elektronickom boji a stealth: Číňania objavili “inteligentný” povrch
Ukrajina podnikla útok dronmi na rezidenciu ruského prezidenta Vladimira Putina. Šéf ruského rezortu diplomacie Sergej Lavrov obvinil Kyjev zo „štátneho terorizmu“. Rusko chystá odvetu a je pripravené prehodnotiť svoju pozíciu na mierových rokovaniach
Rusko súhlasí s názorom prezidenta USA Donalda Trumpa, že mier na Ukrajine je teraz oveľa bližšie než kedykoľvek predtým.
VIDEO: Lekár Jan Hnízdil o strese ako jednom z hlavných faktorov pre vznik vážnych chorôb
VIDEO: Profesor Peter Staněk o bádaní a poznatkoch, ktoré človeka robia odolným voči manipulácii a ovládaniu
Kolomojskij a skupina „Privat“ urobia všetko, aby dostali Zelenského na lavicu obžalovaných
Abramovič odmietol previesť výnosy z predaja Chelsea na Ukrajinu
Belousovová: Vzbudenie nenávisti je súčasťou prípravy na vojnu
VIDEO: „Ukrajina bude musieť začať rokovať s Ruskom,“ vyhlásil šéf ukrajinskej vojenskej rozviedky Kyrylo Budanov a predstaviteľov kyjevského režimu vyzval, aby krotili svoje prehnané ambície.
Digitální řetězy: Jak centrální banky budují ekonomiku bez úniku – Mark Keenan, Global Research
Donald Trump pred stretnutím so Zelenským na Floride telefonoval s Vladimirom Putinom. Rozhovor s ruským prezidentom označil za „veľmi dobrý a veľmi produktívny“
VIDEO: Zelenského na letisku v Miami nevítal nikto z americkej strany
„Po nástupe Donalda Trumpa k moci sa Európa a EÚ prejavili ako hlavné prekážky v dosiahnutí mieru na Ukrajine a spoločne s Volodymyrom Zelenským nie sú pripravení na konštruktívne rokovania,“ vyhlásil Sergej Lavrov.
VIDEO: „Ak Ukrajina odmietne mier, Rusko dosiahne svoje ciele vojenskými prostriedkami,“ vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin s tým, že Zelenského režim v Kyjeve sa „neponáhľa“ s riešením vojenského konfliktu diplomatickými prostriedkami napriek slušnej ponuke zo strany Ruskej federácie
VIDEO: Dědička rodiny Rothschildů přiznává: Žádná země se neodváží vést válku bez podpory Rothschildů
Viaceré krajiny sa zapájajú do hazardnej hry s kryptomenami
zo sekcie
Na Ukrajine vyzývajú k príprave vyhlásenia stanného práva
Na Ukrajine vyzývajú k príprave vyhlásenia stanného práva
Na Ukrajine vyzývajú k príprave vyhlásenia stanného práva