Slovanské Noviny

15. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Orbán na stretnutí s Le Penovou debatoval o potrebe suverenity národov bez ktorej nie je možná ochrana európskej suverenity

Maďarský ministerský predseda Viktor Orbán podčiarkol, že je proti vytvoreniu európskeho superštátu.

Ochrana európskej suverenity je veľmi dôležitá, avšak táto suverenita neexistuje bez suverenity národov, z ktorých je Európa zložená. Povedala to v utorok v Budapešti predsedníčka francúzskeho krajne pravicového Národného združenia (RN) Marine Le Penová v rámci návštevy Maďarska, na ktorej sa stretla aj s maďarským premiérom Viktorom Orbánom.

„Sme na strane ochrany slobody národov,“ citoval francúzsku političku spravodajský server Origo.hu. Podľa jej slov je novým druhom prejavu európskeho hegemonizmu to, ako útočia na Maďarsko a Poľsko, pričom takémuto boju čelí aj Francúzsko.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

Le Penová ocenila Orbánove kroky v záujme ochrany Maďarska a jeho kultúry pred migráciou. „Vo Francúzsku sú už zrejmé vplyvy migrácie, preto by Maďari mali vydržať,“ dodala.

Orbán podčiarkol, že je proti vytvoreniu európskeho superštátu. „Konkurencieschopnosť Európskej únie klesla vo svete, v ktorom nemá patričnú váhu, a Únia nedokázala vyriešiť ani migračný tlak,“ zdôraznil premiér.

Maďarský ministerský predseda ocenil pomoc Le Penovej a jej strany v časoch, keď v Európskom parlamente podľa jeho vyjadrenia bezdôvodne útočili na Maďarsko.

Zdroj: sme.sk / YouTube