Slovanské Noviny

5. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Lukašenko naznačil dátum nového pokusu o prevrat v Bielorusku

V Bielorusku sa pokúsia vyvolať novú revolúciu počas referenda začiatkom roku 2022. Oznámil to dnes 18. októbra Alexander Lukašenko.

„Upozorňujeme: situácia je stále napätá. Dátum ďalšieho pokusu o revolúciu je moment ústavného referenda,” povedal na stretnutí s vedením KGB.

Pripomeňme, že v Bielorusku sa po prezidentských voľbách v auguste 2020 niekoľko mesiacov konali masívne protesty. Vláde sa ich podarilo potlačiť. Potom sa v krajine začalo zatýkanie tých, ktorí boli zapojení do protestných akcií. Za mrežami skončili tisíce odporcov existujúcej vlády.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

news-front