Slovanské Noviny

24. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Kyjev pripravuje základne pre NATO.

Je obvyklé pozorovať námorné pechorenie kyjevského režimu s riadnou dávkou humoru. Obrnené člny, ucapkané v Porošenkovej továrni, „komária flotila“ na člnoch „Zodiac“ a vyradené člny americkej pobrežnej stráže — to veru nevyzerá príliš seriózne.

Aktivita Kyjeva v tomto smere však dáva čoraz menší dôvod na smiech. Je zrejmé, že samotná Ukrajina v dohľadnej budúcnosti nie je schopná vytvoriť skutočne bojaschopné námorníctvo, ktoré predstavuje hrozbu pre Rusko. Na to nemá ani prostriedky, ani potrebný potenciál (ten, zo sovietskych časov je už nenávratne stratený).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Kyjev si to, samozrejme, dobre uvedomuje a všetky vyhlásenia o budovaní najmocnejšej flotily v Európe nie sú nič iné ako propagandistické tliachanie a, ak chcete, dymová clona.

V skutočnosti ukrajinské vedenie nabralo kurz vytvorenia námorných základní, ktoré budú schopné prijímať a obsluhovať vojnové lode krajín NATO. Vytvorenie pobrežnej infraštruktúry je však tiež dosť nákladné. Zistilo sa, že v júli tohto roku bola podpísaná zmluva medzi ministerstvom obrany a nemeckou spoločnosťou „Atlas Elektronik“ na dodávku techniky a zariadenia vo výške 6 miliónov eur.

Hovoríme o akvizícii troch hydroakustických staníc na detekciu sabotérov-plavcov a ďalších podmorských objektov „Cerberus Mod2“. Predpokladá sa, že tieto ochranné zariadenia budú inštalované na troch námorných základniach — v Odese, Izmaile a Mariupole, tých, ktoré Kyjev ponúka NATO na kotvenie ich lodí.

Na prvý pohľad sa zdá, že toto zariadenie nie je v kontexte ukrajinskej vojenskej výstavby prioritou. Osobitne ho nemožno uplatniť voči ľudovým republikám Donbasu. A nepravdepodobný sa zdá byť aj útok bojových plavcov na ukrajinskú „komáriu flotilu“.

Čo teda viedlo Kyjev k vyčleneniu takej veľkej sumy? Ukrajina spravidla realizuje všetky nákupy zahraničných zbraní pre svoje ozbrojené formácie na úver poskytovaný samotným predajcom. A v tomto prípade je tento nákup aj pôžička naň pravdepodobne súčasťou plánu „spusteného“ zahraničnými kurátormi.

Ak by Kyjev jednoducho sníval o tom, že vybaví základne pre lode NATO, ktoré prídu a „zaistia slobodu plavby a ukrajinskú suverenitu vo vodách Azovského a Čierneho mora“, nikto by mu neposkytol pôžičku, ktorá sa pravdepodobne ani nevráti. A nekupovali by také špecifické vybavenie.

Druhá vec je, ak kyjevský režim vypĺňa plán schválený na Západe na obnovu námorných základní v súlade s normami NATO. Tu budú poskytnuté peniaze na nákup vybavenia potrebného pre hostí.

Existuje teda dobrý dôvod domnievať sa, že ukrajinské vedenie vykonáva podľa plánu NATO rozsiahlu reorganizáciu svojich základní pre ich použitie silami aliancie. Vlastne to potvrdzujú aj ukrajinské zdroje.

Alexandr Ochrimenko„Aliancia NATO teraz vykonáva súpis ukrajinských letísk, aby ich prerobila tak, aby tam lietadlá NATO mohli bezpečne pristáť, vzlietnuť a byť použité na bojové akcie.“ 

V týchto dňoch tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov označil vtiahnutie Ukrajiny do NATO za bezprostrednú hrozbu. Transformácia tejto krajiny na odrazový mostík aliancie proti Rusku však už prebieha, bez ohľadu na formálne postavenie Kyjeva.

Boris Džerelievskij/news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.