V lepších spoločnostiach finančný systém obsluhuje ekonomiku, v zdravších spoločnostiach zabezpečíte svoje základné a vyššie životné potreby bez toho, aby ste v súkromnom živote prišli do styku s bankou alebo inou finančnou inštitúciou a v ideálnej spoločnosti peniaze v každodennom styku ani nepotrebujete.

Prečo to spomínam?
Pretože finančný systém sa stal nielen nástrojom kontroly elít (najčastejšie globálnych), ale aj zotročenia, lebo finančné inštitúcie chcú kontrolovať pomaly každý aspekt života a nielen ekonomiku. Našťastie toto skončí nielen kvôli pádu US$, ale aj kvôli spoločenským zmenám.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Prvý bod sa práve deje, lebo Rusi a Saudi podpísali dohodu o vojenskej spolupráci cca po dvoch rokoch dohadovania so Saudmi s tým, že Saudi budú predávať ropu za ruský Rubeľ a dovolia Rusom rozvinúť iné náleziská nerastného bohatstva. A keď k tomu prirátame nielen to, že sa masívne „tlačí“ digitálne obeživo, ale aj cez reverse repo (banky dávajú centrálne banky-CB-peniaze za cenné papiere) sa musí odstraňovať cca bilión (anglicky trillion) US$ každú noc zo systému, aby sa nerozsypal systém kvôli digitálnej hyperinflácií, tak pád dolárovej pyramídy a na to naviazaného systému je len otázka vhodne zvolenej výhovorky, aspoň to sa týka anglo-amerického močiara s centrálou v Londýne. Pravda je ale taká, že systém založený na US$, ktorý je krytý ropou a dôverou v americkú vojenskú silu (Afganistan efektívne rozložil túto dôveru) je už nejaký čas mŕtvy, lebo Rusi nielen demonštrovali svoju silu v Sýrií, ale aj prevzali vedenie nad OPECom vo formáte OPEC+.
Druhý bod je rozsiahlejší čo sa týka hĺbky zmien, lebo covid prinútil ľudí prehodnotiť svoje postoje a priority napr. masívny exodus z veľkomiest sa práve započal a to je len začiatok z toho dôvodu, že onedlho vyjdú o bankách a iných finančných inštitúciách zaujímavé informácie, ktoré podkopú kredibilitu celých inštitúcií vrátane centrálnych bánk. Ide o to, že dav sa nielen dozvie, že celý moderný finančný systém má základ v legalizovanom zločine, ale tieto inštitúcie profitovali na ľudskej mizérií vrátane obchodu s drogami, zbraňami a v neposlednom rade so ženami a deťmi, a centrálne banky svojou činnosťou nielen poskytovali platformu pre tieto aktivity, ale aj kryli tieto zločiny. Dodávam, že k tomuto je katalyzátorom práve covid hystéria, kde sa močiar snaží implementovať svoj 5 až 10 ročný plán v priebehu 1-2 rokov.
Čo príde?
Financie budú decentralizované t.j. žiadne systémovo dôležité banky a finančné inštitúcie a hlavne žiadne centrálne banky toho nebudú ušetrené, lebo pád finančnej pyramídy založenej na US$ strhne so sebou aj ostatné finančné inštitúcie kvôli existencii finančných derivátov. To je dôvod prečo tvrdím, že digitálne meny CB sa nebudú zavádzať, pretože hoci by to mohli zaviesť počas svojho 5-10 ročného plánovaného obdobia, počas ktorého by zúril covid, ale už nie teraz, keď všetko museli urýchliť a dav zavetril nebezpečenstvo resp. bol nabudený okolnosťami.
Ako sa udeje prechod a čo sa bude prechodne používať?
Fungovanie elektronického bankovníctva bude značne limitovaný, kvôli tomu, že systém SWIFT používaný na medzinárodné a medzibankové prevody je založený na US$. To znamená, že spočiatku v obchodoch budú brať miestnu hotovosť (ktorej hodnota narastie, lebo elektronické peniaze budú značne znehodnotené), neskôr sa začnú používať kúsky drahých kovov a kryptomeny a skutočne sa rozvinie barter (a to je dôvod prečo hromadím hotovosť a šporím v kryptomenách a striebre).To ale znamená, že verejné správy a štát nebudú mať financie na pokrytie iných než základných funkcií a na ako-také normalizovanie funkcií budú potrebné kádre nielen vo vláde, ale aj na ulici (aj to je dôvod prečo vyzývam ľudí aby čítali tie hrubé knihy). Samozrejme znamená to aj to, že budú výpadky aj v zásobovaní (nebude to na Mad Max, ale na skôr „socík“ ). Dodávam, že momentálne moja práca spočíva v tom, aby som formoval informačné pole, ale keď príde čas, tak vstúpim do riadenia aj aktívnejšie (ale do toho sa príliš nehrniem lebo som si vedomý zodpovednosti).
Čo bude s Eurom a čo bude naša mena?
Ťažká otázka a priznám sa, že sa môžem mýliť (to je vždy možnosť). Ide o to, že v Nemecku je dosť veľké sociálne pnutie, takže ak Nemecko udrží svoju územnú celistvosť, tak sa vytvorí tzv. Severné (Nordic) € a zbytok EMU sa rozpadne na rôzne ekonomické zóny s tým, že tomuto deleniu bude predchádzať rozpad EU (a je tu veľká šanca, že rozpad iniciujú dôležité, možno zakladajúce štáty EU).
Takže naša mena buď zostane € resp. jeho severná odnož, alebo sa ním stane práve nejaká regionálna (zlatá) mena.
S pozdravom
Oracle 911
Šesť rokov po tragédii v Prešove a otázok neubúda
VIDEO: Veľké víťazstvo je za nami- Prešov doplatil na neúctu k pamätníku sovietskych vojakov
Pepe Escobar: To, čo nechcú, aby ste vedeli o reakcii Iránu
Blaha sa pýta prokurátora: Ešte stále Naď efektívne hospodáril?
Toto je cena za virálnu slávu: Purpurové pole pod Tatrami doplatilo na sociálne siete
Prešov doplatil na neúctu k Pamätníku Sovietskej armády – dostal pokutu
Šrot alebo cenná vojenská technika? Kde skončili raketové systémy KUB preverí polícia, Kaliňák obvinenia odmieta
Rozhodnutie Slovenska a Maďarska o nákupe drahšieho „derusifikovaného“ plynu: Priemyselné odvetvia budú ovládané USA a Azerbajdžanom
Irán zaútočil na Izrael a americké ciele
Sionistické letecké útoky na Libanon práve stopli krehký americko-iránsky dialóg
Zerohedge: Evropa 2.0, za hranicemi Bruselu: Konec Evropské unie, jak ji známe
To je poriadny šok – tu už prestáva akákoľvek sranda! Gauner Naď v roku 2023 predal rakety systému KUB za 500 eur!
Západ naďalej rozvracia Rusko zvnútra
SPIEF 2026 — zhrnutie
Americká armáda vraj začala oslobodzovanie Európy v roku 1944
V Európe sa zrazu zachceli rozprávať s Ruskom…
V Maďarsku to vrie! Tisíce ľudí vyšli do ulíc, dav sa postavil za prezidenta proti Magyarovi
Zelenskyj v Londýne s európskymi lídrami: Chystá sa veľká vojnová porada
Pôjdu Rusi na Kyjev?
Viac ako 3 000 dronov nad Ukrajinou! Zelenskyj vyzval svet
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Koniec centralizovaných financií. Čo bude s Eurom a čo bude naša mena
Koniec centralizovaných financií. Čo bude s Eurom a čo bude naša mena
Koniec centralizovaných financií. Čo bude s Eurom a čo bude naša mena