Začala sa priemyselná výroba bojových robotických systémov, poznamenal šéf rezortu obrany.

Podľa agentúry TASS ruský minister obrany Sergej Šojgu na medzinárodnom fóre „Armia-2021“ novinárom povedal, že armáda v septembri pri strategických cvičeniach „Západ-2021“ použije bojové robotické systémy.
„Odmínovacie roboty — to bol úplný začiatok, súčasne sa paralelne vyvíjali bojové, útočné roboty. A myslím si, že na cvičení „Západ-2021“ ich samozrejme bude viac ako jeden alebo dva. Toto je už priemyselná výroba, už máme desiatky bojových útočných robotov, ktorých zbrane majú dostrel až päť kilometrov,“ uviedol Šoigu v relácii televízie „Zvezda“.
Podľa ministra sa podarilo úplne odstrániť problémy so zbraňami a vybavením identifikovanými počas operácie v Sýrii. Bol vyriešené najmä otázky výšky a dosahu armádneho letectva, pri zabezpečení proti prenosným protilietadlovým raketovým systémom.
„Ďalšie otázky súvisia s bezpilotnými lietajúcimi prostriedkami. Keď sme začínali s kampaňou v Sýrii, občas sme zažívali zložité situácie, pretože sme potrebovali útočné drony, dnes môžeme povedať, že ich máme a táto skúsenosť je veľmi dobrá a veľmi hodnotná,“ dodal Šojgu.
Rusko podporí Čínu v prípade eskalácie v Taiwanskom prielive
Sergej Lavrov varoval pred zdrvujúcou reakciou v prípade napadnutia Ruska
Elon Musk varuje pred nedostatkom striebra
Umelá inteligencia: lákavé perspektívy, bublina, alebo budúce tragédie?
Európa to je už len boj medzi klanmi, elitnými skupinami, lobistami rôznych finančných skupín a nadnárodnými korporáciami
Rostislav Iščenko: Všetci, ktorí si vybrali globalizmus podľa USA, vrátane Ukrajiny a Európy, si vybrali smrť
Ako manipulátor vytvára kult osobnosti
VIDEO: Tatranská magistrála- 84km sólo cez naše najvyššie pohorie
Obrodenie védskych tradícií
Ľahké myšlienky
Veľký reset v pohybe. „Zmrazenie reálnej ekonomiky“ a „trvalý stav vojnovej pripravenosti“
Trump znovu rozpútava vesmírne preteky o Mesiac
Poľsko a Maďarsko sú ohrozené Ukrajinou, no napriek tomu sú ňou stále rozdelené
Farmári bijú na poplach: Brusel nahráva lacným dovozom, pre slovenské farmy to môže byť likvidačné
Putinova radikálna reakcia na NATO. Tisíc „muškátov“ a desať hodín pekla v Odese a Kyjeve
VIDEO: Európski daňoví poplatnící budú do roku 2034 len na úrokoch platiť Ukrajine 3 miliardy eur ročne
Meteorolog varuje: Pokud v zimě přituhne, tak to Německo nezvládne a zbytek Evropy stáhne s sebou
Putin ráno navštívil jedno z veliteľských stanovíšť ozbrojených síl, informoval Kremeľ. Prezidentovi bolo oznámené oslobodenie mesta Gulajpolu v Záporožskej oblasti a Dimitrova v DNR.
Duet európskych bojových kohútov sa rozpadá
Slobodu prejavu nepotrebujú. Prečo Nemci radšej mlčia?
zo sekcie
Šojgu: Cvičenia „Zapad-2021“ sa zúčastnia útočné roboty
Šojgu: Cvičenia „Zapad-2021“ sa zúčastnia útočné roboty
Šojgu: Cvičenia „Zapad-2021“ sa zúčastnia útočné roboty