Hovorca politického úradu Talibanu Mohammad Naim oznámil, že hnutie má dobré vzťahy s Ruskom, Čínou a ďalšími susednými krajinami.

„Čína je naším susedom a máme s ňou dobré vzťahy. To isté platí pre Rusko,“ povedal v rozhovore pre televízny kanál „Al-Mayadeen“.
Taliban má podľa Naima dlhodobé vzťahy s Iránom, Čínou, Pakistanom a Uzbekistanom a tieto krajiny si na rozdiel od západných mocností nerobia starosti s nástupom Talibanu k moci.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Nadviazali sme vzťahy a sme v kontakte so susednými krajinami Afganistanu a chceme, aby sa rozvíjali,“ dodal predstaviteľ Talibanu.
Naim už skôr oznámil, že Taliban sa stretol v Kábule s delegáciou z Číny a diskutoval o súčasnej situácii v Afganistane, bilaterálnych vzťahoch a humanitárnej pomoci z ČĽR.
Námestník ruského ministra zahraničia Oleg Syromolotov však agentúre „RIA Novosti“ povedal, že Moskva sa nebude ponáhľať s vyradením Talibanu zo svojho zoznamu teroristických organizácií a s uznaním nových afganských orgánov, ale zameria sa na praktické kroky nových afganských orgánov a príslušné rozhodnutia Bezpečnostnej rady OSN.
Hovorkyňa čínskeho ministerstva zahraničných vecí Chua Čchun -jing už skôr uviedla, že Čína na základe rešpektovania štátnej suverenity Afganistanu a vôle rôznych strán v krajine udržiava kontakty s Talibanom a dúfa, že hnutie bude presadzovať umiernenú domácu a zahraničnú politiku.
Zdroj EADaily/ news-front
Tajná manipulace CIA s počasím odhalena: Dokumenty ukazují šokující program
Nemeckí liberálni vedci technicky rehabilitujú ukrajinský nacizmus
Slováci sú pobúrení: Prečo tu neveje slovenská vlajka?
STOP mobilom na priechodoch, jazda po chodníkoch sa končí
Káva zlacnela takmer o tretinu: Analytik prezradil, či sa to prejaví aj v slovenských obchodoch
Umelá inteligencia (AI) ohlasuje posthumánnu éru ekonomických, sociálnych a morálnych otrasov
Ľudská rasa sa so všetkou svojou múdrosťou zabíja sama
Európa chce Rusku vnútiť druhú severnú vojnu
V Černigovskej oblasti bol zničený sklad s raketami „Patriot“
VIDEO: Péter Magyar tvrdí, že EÚ sa vráti k nákupu ruského plynu, pretože je lacnejší. Nový maďarský premiér sa v mnohých otázkach začína podobať na svojho predchodcu Viktora Orbána
VIDEO: Jan Kraus o novinároch, z ktorých sa stali politickí aktivisti, o súčasnom stave spoločnosti a médií, ktoré podľa neho nehľadajú pravdu, ale aj o svojej talkshow či zaujímavých podcastoch Joea Rogana a ďalších
EÚ rozbieha program, ktorého sa obáva dokonca aj Zdechovský
Ukrajina „omylom“ nasmerovala drony smerom k Fínsku. A Brusel mlčí…
R. Kaliňák: Výstavba nemocnice v Prešove by mohla pokračovať budúci týždeň
Progresívci verbujú internetových trollov. „Zúfalci“ – hodnotia Slováci
Tichá revolúcia vo svete centrálnych bánk
3.6.2026 Denný súhrn zo slovanských štátov
Rusko pokračuje v úderoch. Kyjev frustruje skutočnosť, že rakety sa nemíňajú
Ultimátny úder „Orešnikom“ odhalil dva Trójske kone medzi ukrajinskými politikmi
Na Petrohradské ekonomické fórum prichádzajú aj zástupcovia nepriateľov Ruska
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Taliban má v úmysle rozvíjať vzťahy s Čínou a Ruskom
Taliban má v úmysle rozvíjať vzťahy s Čínou a Ruskom
Taliban má v úmysle rozvíjať vzťahy s Čínou a Ruskom