Rusko vraj zaútočilo na americký torpédoborec a ukrajinské vojnové lode systémami rádio-elektronického boja.

Americká strana obvinila ruskú armádu zo zámerného použitia prostriedkov rádio-elektronického boja proti americkému raketovému torpédoborcu USS „Ross“ a ukrajinským vojnovým lodiam, ktoré sa zúčastňujú na vojenských cvičeniach neďaleko Krymu. Podľa zverejnených informácií bol v dôsledku silného útoku deaktivovaný navigačný systém amerického raketového torpédoborca.
Ako poznamenala americká armáda, takýto útok Ruska sa môže ukázať ako veľmi nebezpečný, pretože v dôsledku prerušenia činnosti navigačného systému môžu priateľské lode na seba omylom zaútočiť, najmä pri použití veľmi presných zbraní, ktoré sú plne automatizované.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Rusko podniklo silný útok pomocou rádio-elektronických systémov a varovalo, že narušenie navigačných systémov môže ľahko viesť k prestrelke, čo ešte viac vyostruje situáciu v kríze,“ uviedol americký expert. AIS spoofing nie je nič nové. Americké „Centrum pre súčasné vojny“ v roku 2019 varovalo, že ruské rušenie GPS navigácie je pokusom o získanie „komparatívnej výhody pri zameraní a rozvoji schopností geolokačného spoofingu“. V ozbrojených silách sa GPS používa na zameranie, zvýšenie presnosti jadrových zbraní, inteligentných bômb, rakiet všetkých typov a bezpilotných vzdušných prostriedkov. Jedným z preventívnych opatrení je rušenie GPS, vďaka ktorému môžu byť nepriateľské presné zbrane nepoužiteľné, pretože keď už nemôžu byť ovládané, stanú sa oveľa menej presnými,“ uviedol portál „DatViet“ s odvolaním sa na americkú armádu.
Je veľmi problematické potvrdiť alebo vyvrátiť tieto obvinenia zo strany Spojených štátov, pretože je nemožné ich odhaliť prostriedkami tretích strán.
Zdroj Avia.pro/news-front
Rokovania o konečnej podobe mierovej dohody medzi USA a Iránom sa začnú po tom, ako Teherán overí splnenie amerických záväzkov vrátane zrušenia námornej blokády a uvoľnenia zmrazených aktív.
VIDEO: Robert Fico o možnom podpise mierovej dohody medzi Iránom a USA, plánovanom stretnutí s maďarským premiérom Péterom Magyarom, o rozpadávajúcom sa falošnom obraze Slovenska prezentovanom protislovenskými médiami a opozíciou, opätovnom obnovení výroby hliníka v Žiari nad Hronom
Spojeným štátom a Iránu sa podarilo dosiahnuť mierovú dohodu. Oficiálne ju podpíšu v piatok 19. júna 2026 vo Švajčiarsku. Izrael sa do poslednej chvíle snažil dosiahnutie dohody zmariť útokmi na Libanon.
„Ochrana zdravia obyvateľov musí mať prednosť pred vedeckými, komerčnými či geopolitickými záujmami,“
Prestížna návšteva indického premiéra dala facku protislovenským médiám! Zo závisti jeho príchod úplne odignorovali Enko aj Aktuality
VIDEO: Steven Spielberg věří, že Den odhalení silně otřese vírou křesťanů po celém světě
Ukrajina zaútočila, Rusko reagovalo! Výsledok: Ukrajina má deväť mŕtvych, v Rusku hlásia 3 obete
Nord Stream: prečo je pre poisťovne výhodný ako páchateľ Zelenský a „ukrajinská stopa“?
Irán vyhlásil víťazstvo nad americko-sionistickým nepriateľom. Trump potvrdil dohodu
Kyjev, Charkov a Odesa sú pod masívnym útokom. Ukrajincom nevyšiel štart rakiet na Krym
Lode sveta, naštartujte motory. Nech tečie ropa, vyhlásil Trump. USA oznámili dohodu s Iránom
VIDEO: Mazurek v emotívnom prejave- Musíme zachrániť Európu a poraziť zradcov!
Na Slovensko pricestoval indický premiér
Kanada bude vyrábať drony pre ukrajinských nacistov
Čierny trh je presýtený: v Európe požadujú ukončenie dodávok zbraní do Kyjeva
Brusel by mal od Kyjeva požadovať vysvetlenie týkajúce sa biolaboratórií
Súčasný Západ je postavený na kostiach miliónov obetí
Falošné pokuty už chodia do mobilov. Takto vás chcú obrať o peniaze
Putin v rozhovore s Trumpom zhodnotil dopad útokov Kyjeva na ukrajinské ozbrojené sily
NATO panikári: Rusko odhaľuje „červené tlačidlo“ vo vesmíre. Obloha v priebehu niekoľkých sekúnd „oslepne“. Nová zázračná zbraň
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
USA obvinili Rusko z útoku na americké a ukrajinské vojnové lode
USA obvinili Rusko z útoku na americké a ukrajinské vojnové lode
USA obvinili Rusko z útoku na americké a ukrajinské vojnové lode