Bieloruský líder je presvedčený, že Bielorusko a Rusko dosiahli v oblasti budovania Únie veľa.

Ako informovala agentúra TASS, bieloruský prezident Alexander Lukašenko, ktorý je predsedom Najvyššej štátnej rady Únie, zablahoželal svojmu ruskému náprotivku Vladimirovi Putinovi ku Dňu jednoty národov Bieloruska a Ruska s tým, že tieto krajiny dosiahli veľa v budovaní vzájomných vzťahov, čo je záujmom všetkých občanov.
„Pred dvadsiatimi piatimi rokmi bola podpísaná Dohoda o založení únie Bieloruska a Ruska, ktorá sa stala východiskovým bodom pre rozvoj dvojstranných integračných procesov,“ píše sa v správe tlačovej služby bieloruského lídra. „Počas tejto doby dosiahli naše krajiny pri budovaní Únie veľa. Lukašenko vyjadril presvedčenie, že spolupráca v rámci Únie založená na zásadách zvrchovanej rovnosti bude naďalej napĺňať záujmy občanov Bieloruska a Ruska.“
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Ako poznamenal Lukašenko, v Únii vznikli spoločné colné, migračné, humanitárne, sociálne, kultúrne a vzdelávacie oblasti, ktoré prispievajú k zlepšeniu kvality života a dobrých životných podmienok Bielorusov a Rusov.
Prezident vyhlásil, že konsolidácia v Únii umožňuje rýchlo a efektívne reagovať na celé spektrum súčasných výziev a hrozieb.
„Pandémia ešte viac prehĺbila negatívne geopolitické trendy a dnes Bielorusko a Rusko zažívajú nebývalý tlak zvonku. V tejto situácii nám konsolidácia vo všetkých oblastiach života Únie umožňuje pohotovo a efektívne reagovať na celú škálu súčasných výziev a hrozieb, spoľahlivo zaručuje bezpečnosť a strategickú stabilitu v regióne,“ uvádza sa v blahoželaní.
Lukašenko zároveň poznamenal, že zjednotenie snáh v boji proti novej koronavírusovej infekcii bolo potvrdením skutočne bratských, priateľských a nerozlučných vzťahov medzi týmito dvoma krajinami. Prezident považuje za zrejmé, že „Rusi a Bielorusi majú zásadný záujem o vzájomne výhodnú spoluprácu, o ďalšie prehlbovanie integrácie založené na princípoch rovnosti a nezávislosti oboch štátov.“
„Som presvedčený, že spoločne prekonáme všetky ťažkosti a potvrdíme správnosť kurzu zvoleného pred dvadsiatimi piatimi rokmi na konsolidáciu a spoločný rozvoj našich krajín v rámci Únie,“ zdôraznil Lukašenko.
zdroj: news-front
Nemecký priemysel dosahuje nový rekord v strate pracovných miest
Elon Musk oznámil, že zažaluje nemeckú televíziu ZDF za nehorázne klamstvá
V Česku žiadajú zverejnenie alarmujúcich čísel o ukrajinskej kriminalite
Operácia IRINI: Európa riskuje vojnu s Ruskom pirátstvom a únosmi lodí
Oslava iránskej dohody je predčasná
V USA odhalili prekvapenie, ktoré Zelensky pripravil Macronovi na summite G7
Vymývanie mozgov, ktoré sa šíri v Nórsku
Valentin Katasonov: Prečo v USA uvažujú o znárodnení umelej inteligencie?
Vyzerá to tak, že Hitlerovi a Zelenskému dali do ruky jeden scenár
Ruská fregata spustila varovnú paľbu smerom na britskú jachtu ktorá sa k nej pokúsila priblížiť
Kremeľ: Ak chce Zelenskyj rokovať, môže pricestovať do Moskvy. Putin od neho žiadne pozvanie nedostal
VIDEO: Pokusy Západu vtiahnuť Ukrajinu do NATO sú podľa Sergeja Lavrova jedným z hlavných problémov, ktoré bránia ukončeniu vojny.
Minister Takáč hlási veľké čísla: Farmárom vyplatili viac ako pol miliardy eur
Chorvátske déjà vu: Šimečka kopíruje Matovičovu kampaň pri vile
VIDEO: Pavel Durov- Britská vláda chce zakázať sociálne siete pre deti mladšie ako 16 rokov.
VIDEO: Nepoučiteľná EÚ uvalila na Rusko ďalšie sankcie v nádeji, že naň zvýši tlak, aby ukončilo vojnu na Ukrajine. ‚Každé ďalšie opatrenie zužuje Rusku priestor na manévrovanie,‘ pobavila svet Kaja Kallasová
VIDEO: Politológ Oskar Krejčí o hlúpych elitách v Európe, ktoré nerozumejú geopolitickej realite, o tom, že Rusko a USA si sú vedomé, že konvenčná vojna môže vyeskalovať do jadrového konfliktu a že konflikt na Ukrajine za toto riziko nestojí
VIDEO: Rusko počas masívnych útokov zasiahlo všetky ciele ukrajinského vojensko-priemyselného komplexu v troch mestách.
VIDEO: Európania sa podľa Sergeja Lavrova chybne domnievajú, že Rusko prehráva a Ukrajina vyhráva, a preto mu môžu klásť ultimáta
VIDEO: Na Slovensko pricestoval indický premiér Nárendra Módí. Premiér Robert Fico vyhlásil, že India predbieha vyspelé krajiny západnej Európy, ako sú Francúzsko či Nemecko, ale aj iné vyspelé štáty v iných častiach sveta.
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Lukašenko zablahoželal Putinovi ku Dňu jednoty národov Bieloruska a Ruska
Lukašenko zablahoželal Putinovi ku Dňu jednoty národov Bieloruska a Ruska
Lukašenko zablahoželal Putinovi ku Dňu jednoty národov Bieloruska a Ruska