Slovanské Noviny

1. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Alkohol je vynikajúcim rozpúšťadlom tukových molekúl. Medzibunkový priestor a bunkové steny sú v podstate tuky, a pri konzumácii alkoholu etanol rozpúšťa tuk, čím narúša integritu bunky.

Alkohol, dokonca aj v malých dávkach, poškodzuje bunkové membrány a ničí prirodzený tukový obal, ktorý chráni bunky. Ničí bunkovú membránu, preniká dovnútra, spôsobuje ničivé procesy v samotnej bunke a tiež umožňuje dovnútra prenikať akýmkoľvek jedom a toxínom zo znečisteného prostredia.

Najhoršie je, keď sa to deje ženským reprodukčným bunkám – vajíčkam. Z takýchto vajíčok poškodených alkoholom sa rodia deti s telesným a mentálnym postihnutím, vrodenými malformáciami a nevyliečiteľnými chorobami. Na rozdiel od mnohých iných buniek v ľudskom organizme, sa vajíčka neobnovujú. Od narodenia má dievčatko pripravené zásoby zárodočných buniek, ktoré sa postupne aktivujú v čase puberty a zostávajú aktívne počas celého reprodukčného veku.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

A táto zásoba nie je doplňovaná po celý život. Nie je známe, ktoré vajíčko bude uvoľnené na oplodnenie v nasledujúcom okamihu ženského cyklu – poškodené alkoholom alebo zdravé. A čím častejšie žena alebo dievča pije alkohol, tým má menšiu šancu porodiť zdravé dieťa: zdravých vajíčok v organizme zostáva stále menej a pravdepodobnosť oplodnenia poškodeného vajíčka sa zvyšuje.

Preto, ak alkohol poškodil aspoň jednu takú bunku, žena a jej partner hrajú lotériu, a čím viac takýchto poškodených buniek má žena, tým väčšia je šanca na „neúspešné počatie“.

„Existuje taký názor: že nie je nič zlé na tom, ak nastávajúca matka vypije pohár vína pri večeri, alebo aj dva,“ hovorí profesorka Dr. Lejla Namazová-Baranová, vedúci pediater v Rusku. „Rozmýšľajú spôsobom: „Dieťa bude v brušku tvrdšie spať.“ V skutočnosti je to úplne nepravdivé. Dnes už je dokázané, že existuje fetálny alkoholový syndróm – skupina stavov vznikajúcich z účinkov dokonca malých dávok akéhokoľvek alkoholu na vyvíjajúci sa plod.

A nezáleží na tom, či tehotná žena vypila pohár vodky alebo dva poháre piva alebo pol pohára vína – účinok bude takmer rovnaký. Toxický účinok alkoholu na plod je obrovský! Mozog nenarodeného dieťaťa, ktoré je ovplyvnené toxickými účinkami alkoholu in utero, sa nikdy nemôže úplne rozvinúť. A z tohto človeka nikdy nevyrastie ani Einstein, ani špecialista, ktorý je viac či menej úspešný v akejkoľvek profesii.

Mladé ženy, ktoré chcú byť matkami, by si mali vybrať sami pre seba, čo je pre nich dôležitejšie: viesť známy životný štýl, nič si neodopierať alebo porodiť zdravé, plnohodnotné dieťa.“

Vo výsledku prieskumu 1500 matiek a ich detí, boli abnormality pozorované u 2 % detí narodených matkám, ktoré vôbec nekonzumovali alkohol. Tento ukazovateľ sa zvýšil na 9 % u detí, ktorých matky zriedkavo – príležitostne konzumovali alkohol. U detí, ktorých matky pravidelne konzumovali alkohol, sa odchýlka od normy zvýšila na 74 %. Navyše u posledných menovaných spravidla nezaznamenali jednu, ale niekoľko odchýlok od normy. Toxický účinok alkoholu je zvlášť škodlivý pre deti, ktorých ochranné mechanizmy sú ešte stále veľmi slabé.

Podľa ministerstva zdravotníctva a sociálneho rozvoja sa v Rusku ročne narodí asi 100 000 detí s vývojovým postihnutím. Asi 14 – 20 % z nich zomrie v prvom týždni života. Približne 25 % zo 100 000 detí sa narodilo so srdcovými defektmi, 30 – 50 % z nich je určených na chirurgický zákrok na srdci v prvých hodinách života. Asi 200 tisíc tehotenstiev končí potratmi.

V Rusku dnes existuje 1 656 špeciálnych nápravných zariadení všetkého druhu vrátane 1 306 škôl pre deti s mentálnym postihnutím. Za posledných 20 rokov sa počet takýchto škôl zvýšil 9-krát! pritom, keď celkový počet škôl neustále klesá.

Z knihy „Tajomstvo podstaty žien“

zdroj a preklad: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.