Zamestnanec spoločnosti Anthropic AI, Sharma, rezignoval po tom, čo varoval svet pred nebezpečenstvami.
Mrinanka Sharma, vedúca výskumnej divízie bezpečnosti umelej inteligencie spoločnosti Anthropic, odstúpila zo spoločnosti a varovala, že svet je v nebezpečenstve.
„A to nielen kvôli umelej inteligencii alebo biologickým zbraniam, ale kvôli celej sérii vzájomne prepojených kríz, ktoré sa práve teraz odohrávajú,“ napísal v otvorenom liste kolegom.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Neskôr bývalá zamestnankyňa OpenAI Zoe Hitzig, ktorá v spoločnosti pracovala dva roky ako výskumníčka, vyjadrila v článku pre The New York Times obavy z testovania reklám chatbota.
„Ľudia hovoria chatbotom o svojich zdravotných obavách, problémoch vo vzťahoch a o svojich presvedčeniach o Bohu a posmrtnom živote. Reklama postavená na tomto archíve vytvára potenciál manipulovať s používateľmi spôsobmi, ktorým nemôžeme porozumieť, nieto ešte im zabrániť,“ zdôraznila.
Americký časopis Time už skôr vymenoval architektov umelej inteligencie za „Osobnosti roka“, medzi ktorými boli aj generálny riaditeľ spoločnosti xAI Elon Musk , zakladateľ spoločnosti Meta Mark Zuckerberg a generálny riaditeľ spoločnosti OpenAI Sam Altman.
ria/ skspravy
Dopustil sa Prezident Trump velezrady?
Tajná manipulace CIA s počasím odhalena: Dokumenty ukazují šokující program
Nemeckí liberálni vedci technicky rehabilitujú ukrajinský nacizmus
Slováci sú pobúrení: Prečo tu neveje slovenská vlajka?
STOP mobilom na priechodoch, jazda po chodníkoch sa končí
Káva zlacnela takmer o tretinu: Analytik prezradil, či sa to prejaví aj v slovenských obchodoch
Umelá inteligencia (AI) ohlasuje posthumánnu éru ekonomických, sociálnych a morálnych otrasov
Ľudská rasa sa so všetkou svojou múdrosťou zabíja sama
Európa chce Rusku vnútiť druhú severnú vojnu
V Černigovskej oblasti bol zničený sklad s raketami „Patriot“
VIDEO: Péter Magyar tvrdí, že EÚ sa vráti k nákupu ruského plynu, pretože je lacnejší. Nový maďarský premiér sa v mnohých otázkach začína podobať na svojho predchodcu Viktora Orbána
VIDEO: Jan Kraus o novinároch, z ktorých sa stali politickí aktivisti, o súčasnom stave spoločnosti a médií, ktoré podľa neho nehľadajú pravdu, ale aj o svojej talkshow či zaujímavých podcastoch Joea Rogana a ďalších
EÚ rozbieha program, ktorého sa obáva dokonca aj Zdechovský
Ukrajina „omylom“ nasmerovala drony smerom k Fínsku. A Brusel mlčí…
R. Kaliňák: Výstavba nemocnice v Prešove by mohla pokračovať budúci týždeň
Progresívci verbujú internetových trollov. „Zúfalci“ – hodnotia Slováci
Tichá revolúcia vo svete centrálnych bánk
3.6.2026 Denný súhrn zo slovanských štátov
Rusko pokračuje v úderoch. Kyjev frustruje skutočnosť, že rakety sa nemíňajú
Ultimátny úder „Orešnikom“ odhalil dva Trójske kone medzi ukrajinskými politikmi
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Zamestnanec americkej firmy zaoberajúcej sa umelou inteligenciou dal výpoveď a varoval svet pred nebezpečenstvami
Zamestnanec americkej firmy zaoberajúcej sa umelou inteligenciou dal výpoveď a varoval svet pred nebezpečenstvami
Zamestnanec americkej firmy zaoberajúcej sa umelou inteligenciou dal výpoveď a varoval svet pred nebezpečenstvami