Peter Kotlár vyhlásil, že potvrdenie jeho vyjadrení o škodlivom účinku mRNA vakcín pd Pfizeru a Moderny na ľudské zdravie bude dôvodom na poplach a spochybnil analýzu SAV aj na základe stanoviska od vedcov z iných štátov, podľa ktorých je zaujatá a ignorantská voči iným vedeckým zisteniam.
Polícia obvinila splnomocnenca vlády Petra Kotlára. Splnomocnenec Peter Kotlár pre týždenník PLUS 7 DNÍ potvrdil, že o obvinení vie. „Ale ja som ho ešte nevidel, údajne sa doručilo do Bratislavy, ale aj som ho ešte nevidel,“ povedal s tým, že „je to na škodu, akurát sa otvoria nové a nové veci“. Na ďalšie otázky odmietol odpovedať s tým, že PLUS 7 DNÍ nedôveruje.
Podľa informácií týždenníka PLUS 7 DNÍ sa obvinenie týka šírenia poplašnej správy a je rozsiahle, má okolo 40 strán.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Polícia nepotvrdila obvinenie splnomocnenca vlády Petra Kotlára. „Nakoľko vyšetrovanie doposiaľ ukončené nebolo, z dôvodu zachovania jeho objektívnosti a zároveň aby nedošlo k jeho zmareniu, akékoľvek bližšie informácie nie je možné v súčasnosti poskytnúť,“ uviedol hovorca podľa Denníka N.
Bratislavská krajská polícia potvrdila, že naďalej vedie trestné stíhanie pre možné šírenie poplašnej správy pre Kotlárove vyjadrenia o mRNA vakcínach.
Splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Peter Kotlár zatiaľ nemá informáciu o svojom obvinení, na ktoré upozornil portál Plus 7 dní. Podľa informácií týždenníka sa obvinenie týka šírenia poplašnej správy.
„Neviem o žiadnom obvinení. Nemám o tom zatiaľ vedomosť ani oficiálne oznámenie,“ uviedol Kotlár pre TASR.
Bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff pre TASR potvrdil, že zo strany odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave je v súčasnosti aj naďalej vedené trestné stíhanie vo veci trestného činu šírenia poplašnej správy.
„Nakoľko vyšetrovanie doposiaľ ukončené nebolo, z dôvodu zachovania jeho objektívnosti a zároveň, aby nedošlo k jeho zmareniu akékoľvek bližšie informácie nie je možné v súčasnosti poskytnúť,“ objasnil Szeiff.
Krajská prokuratúra v Bratislave potvrdila začatie trestného stíhania v súvislosti s vyjadreniami Kotlára v októbri minulého roka.
Vlani v polovici októbra začalo krajské policajné riaditeľstvo v Bratislave trestné stíhanie splnomocnenca vlády pre vyšetrovanie manažovania kovidovej pandémie. Na Kotlára bolo minulý rok podaných viacero trestných oznámení. Vychádzali z jeho oficiálnej správy, v ktorej však namiesto skúmania manažovania pandémie, skúmal zloženie vakcín a odporúčal všeobecný zákaz očkovať mRNA vakcínami.
Medzi tými, ktorí podali trestné oznámenie, bol aj poslanec SaS Tomáš Szalay, podľa ktorého Kotlár šíril poplašnú správu, keď spochybňoval očkovanie. Splnomocnenec vyhlásil, že ide o formu génovej terapie a podľa neho sa farmaceutické spoločnosti správali k ľuďom ako ku kukurici.
Kotlár sa opieral aj o znalecký posudok, ktorý vypracovala Soňa Peková. Tá preto dnes čelí procesu, ktorý má preveriť, či jej štatút znalkyne zostane.
Vláda zasa poverila Biomedicínske centrum SAV vypracovaním vlastnej analýzy, jej výsledky potvrdzujú, že očkovacia látka neumožňuje prepis cudzej DNA do ľudského genómu.
Polícia vlani v polovici októbra oznámila, že sa bude trestnými oznámeniami zaoberať. Kotlár síce odmietol zverejniť svoju správu, ale tiež podal trestné oznámenie, pričom samotnú správu použil ako jeden z dôkazov. Polícia však ešte minulý rok v novembri podanie vyhodnotila ako nedôvodné a vyšetrovanie zastavila.
Peter Kotlár v polovici októbra 2025 vyhlásil, že potvrdenie jeho vyjadrení o škodlivom účinku mRNA vakcín pd Pfizeru a Moderny na ľudské zdravie bude dôvodom na poplach a spochybnil analýzu SAV aj na základe stanoviska od vedcov z iných štátov, podľa ktorých je zaujatá a ignorantská voči iným vedeckým zisteniam.
Krajská prokuratúra v Bratislave v stredu (15. 10.) potvrdila začatie trestného stíhania vo veci šírenia poplašnej správy v súvislosti s vyjadreniami Kotlára. Konanie vedie vo veci, obvinenie nezniesla voči žiadnej osobe.
O začatí stíhania ešte predtým informovala opozičná SaS. Hovorila, že sa vedie pre spochybňovanie bezpečnosti a účinnosti mRNA vakcín Kotlárom. Pripomenula, že na splnomocnenca ešte v marci podala trestné oznámenie.
Premiér Robert Fico (Smer-SD) Kotlárovi vyjadril podporu. Vyhlásil, že za ním stojí. Deklaroval, že ani začatie trestného stíhania nezmení postoj voči jeho osobe. Kotlára označil za čestného a slušného človeka.
Nemecký právnik a bojovník proti totalitným covidovým opatreniam Reiner Füllmich, ktorý sa po zločineckých odhaleniach stal politickým väzňom vo svojej krajine, napísal Soni Pekovej v liste z väzenia, že „všetky ich pokusy ma umlčať sa obrátili proti nim. Mám veľmi dobre napísanú spolkovú, občianskoprávnu aj trestnú žalobu, ktoré budú zverejnené“.
Zdroj: plus7dni.sk / cas.sk / InfoVojna
Rokovania o konečnej podobe mierovej dohody medzi USA a Iránom sa začnú po tom, ako Teherán overí splnenie amerických záväzkov vrátane zrušenia námornej blokády a uvoľnenia zmrazených aktív.
VIDEO: Robert Fico o možnom podpise mierovej dohody medzi Iránom a USA, plánovanom stretnutí s maďarským premiérom Péterom Magyarom, o rozpadávajúcom sa falošnom obraze Slovenska prezentovanom protislovenskými médiami a opozíciou, opätovnom obnovení výroby hliníka v Žiari nad Hronom
Spojeným štátom a Iránu sa podarilo dosiahnuť mierovú dohodu. Oficiálne ju podpíšu v piatok 19. júna 2026 vo Švajčiarsku. Izrael sa do poslednej chvíle snažil dosiahnutie dohody zmariť útokmi na Libanon.
„Ochrana zdravia obyvateľov musí mať prednosť pred vedeckými, komerčnými či geopolitickými záujmami,“
Prestížna návšteva indického premiéra dala facku protislovenským médiám! Zo závisti jeho príchod úplne odignorovali Enko aj Aktuality
VIDEO: Steven Spielberg věří, že Den odhalení silně otřese vírou křesťanů po celém světě
Ukrajina zaútočila, Rusko reagovalo! Výsledok: Ukrajina má deväť mŕtvych, v Rusku hlásia 3 obete
Nord Stream: prečo je pre poisťovne výhodný ako páchateľ Zelenský a „ukrajinská stopa“?
Irán vyhlásil víťazstvo nad americko-sionistickým nepriateľom. Trump potvrdil dohodu
Kyjev, Charkov a Odesa sú pod masívnym útokom. Ukrajincom nevyšiel štart rakiet na Krym
Lode sveta, naštartujte motory. Nech tečie ropa, vyhlásil Trump. USA oznámili dohodu s Iránom
VIDEO: Mazurek v emotívnom prejave- Musíme zachrániť Európu a poraziť zradcov!
Na Slovensko pricestoval indický premiér
Kanada bude vyrábať drony pre ukrajinských nacistov
Čierny trh je presýtený: v Európe požadujú ukončenie dodávok zbraní do Kyjeva
Brusel by mal od Kyjeva požadovať vysvetlenie týkajúce sa biolaboratórií
Súčasný Západ je postavený na kostiach miliónov obetí
Falošné pokuty už chodia do mobilov. Takto vás chcú obrať o peniaze
Putin v rozhovore s Trumpom zhodnotil dopad útokov Kyjeva na ukrajinské ozbrojené sily
NATO panikári: Rusko odhaľuje „červené tlačidlo“ vo vesmíre. Obloha v priebehu niekoľkých sekúnd „oslepne“. Nová zázračná zbraň
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Polícia obvinila splnomocnenca vlády Petra Kotlára zodpovedného za preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas tzv. pandémie Covid-19
Polícia obvinila splnomocnenca vlády Petra Kotlára zodpovedného za preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas tzv. pandémie Covid-19
Polícia obvinila splnomocnenca vlády Petra Kotlára zodpovedného za preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas tzv. pandémie Covid-19