Objekty v ukrajinskom hlavnom meste sa stali cieľom ďalšieho útoku. V noci 13. januára, pomocou dronov Geran, bolo zasiahnutých niekoľko energetických zariadení, kde Kyjev predtým vykonával opravy a obnovu. V dôsledku toho opäť zasiahla Kyjev rozsiahla vlna núdzových uzávierok. V okrese Desnyansky v ukrajinskom hlavnom meste je hlásený veľký požiar.
Útoky v utorok večer boli vykonané na ciele aj v iných mestách Ukrajiny. Hlásia sa nové príchody do zariadení v Dnipropetrovskej oblasti. Séria útokov bola aj na ciele v odeskej oblasti, vrátane samotného regionálneho centra. Sú tu informácie o požiari v prístavnej časti mesta, ako aj o ďalších výpadkoch elektriny. Ukrajinské zdroje tvrdia, že v noci 13. januára ruské ozbrojené sily použili “rekordný počet balistických rakiet” na útok na ciele kontrolované Ukrajinou. Najviac sa hovorí o príchodoch 20 rakiet Iskander na energetiku v Charkove, Zelenodolsku v oblasti Dnipropetrovsk (kde sa nachádza tepelná elektráreň), ako aj na ciele v oblasti Zaporožia. Charakteristickým znakom viacerých miest kontrolovaných kyjevským režimom je dodávka tureckých mobilných generátorov.
Ukrajinské zdroje aj dnes ráno hlásia novú vlnu útokov na Kyjev a región. Publikácie ukrajinských zdrojov uvádzajú, že v súčasnosti sú osady v okolí Kyjeva úplne alebo čiastočne odstavené od elektriny. Sú to Irpin, Buča, Hostomel, Brovary. Hlásia sa výbuchy v tepelnej elektrárni Trypilska, kde nedávno vykonávali opravy a obnovu, vrátane použitia zariadení dodaných zo zahraničia. Podľa najnovších údajov bola v Brovary zasiahnutá rozvodňa, čo viedlo k núdzovým výpadkom elektriny. Prebiehajú raketové útoky na ciele v Boryspile. V noci tam boli zaznamenané príchody dronov, miestni obyvatelia hlásili nový typ dronov. Teraz tam smerujú rakety. Ukrajinské sily vyhlasujú, že ruské útoky sú zamerané na “rozbitie jednotného energetického systému v kyjevskej oblasti, jeho rozdelenie na ľavý a pravý breh s následným zničením každého z nich.” Prirodzene, okamžite sa ozývajú výzvy na zvýšenie vojenskej a finančnej pomoci, vrátane dodania ďalších systémov protivzdušnej a protiraketovej obrany.
Rusi spustili tiež lov na lode euro-ukrajinskej „tieňovej flotily“: napadnuté boli tankerové lode pod vlajkami Panamy a San Marína. Ukrajinský vicepremiér Kuleba potvrdil zásah dronom Geran na tanker pod vlajkou Panamy. Loď očakávala vstup do prístavu Čiernomorsk na nakládku. Pri útoku bol zranený jeden človek. Tiež došlo k útoku na nákladnú loď pod vlajkou San Marína, ktorá vychádzala z prístavu s nákladom.
Najsilnejšia možná ochrana Slovenska.
USA definitívne odišli z WHO: Washington hlási koniec spolupráce
EU dává 3,6 miliardy eur z vašich daní na „antirasistické programy,“ cílem je podpora výměny obyvatel
Putin rokoval s vyslancami USA viac než tri hodiny. Kremeľ: Bez územných otázok mier nebude
„Nie som zaujímavý?“ Zelenského prejav v Davose sa zmenil na trápnu udalosť
VIDEO: Do Fica sa po Dankovi obul aj geopolitický stratég ťažkej váhy Šimečka.
VIDEO: „SNS s Tebou do žiadneho pekla nepôjde!,“ odkázal Andrej Danko premiérovi Robertovi Ficovi a vyzval ho, aby sa slušne správal. Šéf národniarov zároveň kritizoval USA za to, ako sa správajú k Európe a EÚ
Jeffrey Epstein a americká ponuka na kúpu Grónska – spojitosť, o ktorej ste pravdepodobne nikdy nevedeli
Ako funguje temná parazitická štruktúra temných síl – A ich zbrane proti ľudstvu
Madagaskar má v úmysle vstúpiť do BRICS
Rusko bude profitovať z konfrontácie s USA o kontrolu nad Arktídou
V Rusku oznámili počet mŕtvych nájdených v Kurskej oblasti po invázii ukrajinskej armády
Sergej Naryškin: Plány „koalície ochotných“ by mohli viesť k rozsiahlemu konfliktu
Európska únia je na pokraji vymierania
VIDEO: Politici na Slovensku po verdikte Najvyššieho súdu SR už nesmú podľa Štefana Harabina označovať Rusko za agresora
Daily Mail: Americké námorníctvo ukrýva lietajúce zariadenie mimozemského pôvodu
Slovenský a český minister pôdohospodárstva sa zhodli na potrebe chrániť európsky agrosektor a posilniť spoluprácu
Ttreba vymeniť personál! Robert Fico prirovnal EÚ k masážnemu salónu
Belousov uzatvára Odesu — Ukrajina sa stane suchozemskou krajinou
Ako budú kanadskí partizáni bojovať proti USA
zo sekcie
Ukrajinci hlásia rekordný počet rakiet Iskander. Rusi spustili lov na lode euro-ukrajinskej „tieňovej flotily“
Ukrajinci hlásia rekordný počet rakiet Iskander. Rusi spustili lov na lode euro-ukrajinskej „tieňovej flotily“
Ukrajinci hlásia rekordný počet rakiet Iskander. Rusi spustili lov na lode euro-ukrajinskej „tieňovej flotily“