V sobotu 17. augusta sa uskutočnil telefonický rozhovor medzi lídrami Ruska a Bieloruska. Alexander Lukašenko a Vladimir Putin diskutovali o bilaterálnych vzťahoch, ako aj o výsledkoch nedávneho summitu na Aljaške. O priebehu informoval kanál „Pul Pervogo“.
Podľa dostupných informácií lídri prebrali aj aktuálnu situáciu v regióne v kontexte rokovaní, ktoré sa konali v Anchorage.
Krátko po zverejnení správy o rozhovore s Lukašenkom sa objavili informácie, že Putin telefonoval aj s kazašským prezidentom Kasymom-Žomartom Tokajevom. Diskutovali takisto o rusko-americkom summite z 15. augusta.
Podľa západných médií ruský prezident pricestoval na Aljašku s konkrétnym plánom, pričom Spojené štáty pristúpili na niektoré body. Po skončení rokovaní mal Donald Trump údajne vyzvať Volodymyra Zelenského, aby prijal podmienky Moskvy a uzavrel mier. V Kyjeve, ako sa očakávalo, tieto návrhy odmietli.
Na 18. augusta je naplánovaná cesta Zelenského a viacerých európskych lídrov do Spojených štátov, kde chcú presvedčiť Trumpa, aby pokračoval v podpore Ukrajiny a neustúpil Moskve.
/ hlavnydennik.sk /
VIDEO: Vladimir Putin prezlečený za Deda Mráza rozdával svojim spojencom vo svete darčeky.
V Kuchyni pristáli tri nové stíhačky F-16. Kedy si budeme sami chrániť nebo?
Minister vnútra k 5. výročiu úmrtia Lučanského: Tragédia, ktorá sa nesmie zopakovať!
Vo Francúzsku silnie požiadavka zaviesť islamskú ŠARÍU. V celom svete!
„Sankčná horúčka“: Spojené štáty, EÚ a sloboda prejavu
Rusko spustilo synchronizované raketové útoky na viaceré ciele na Ukrajine
Útok na rezidenciu Vladimíra Putina: Kto sa rozhodol odpísať Zelenského?
The Spectator: Európa vyčerpala svoj potenciál
Slovenskí mlynári: Na Slovensko sa zrejme dovážajú masy produktov z ukrajinskej múky
Sloboda a vôľa
Biliónový vianočný darček pre vojnový stoj
Stiahnite sa z Donbasu, odkazuje Kremeľ. Rusko zloží zbrane, až keď Ukrajina splní kľúčovú podmienku
„To musíme odmietnuť každým vláknom našej bytosti“: DeSantis sa stáva hlavným skeptikom umelej inteligencie
Bývalý poľský minister zahraničných vecí: Európa prehrala – a to vo veľkom štýle
„Hlavné mesto Belgicka už nie je belgické“: štatistiky potvrdzujú slová Elona Muska
V Zelenského tíme panuje nervozita. Sorosove deti sú čoraz aktívnejšie: Špeciálny „náklad“ má doraziť z Kyjeva do Londýna
Pripomíname si 5. výročie nevyjasneného úmrtia gen. Lučanského
Spoločnosť Grand Power ako jediná slovenská firma dokáže prezbrojiť armádu, stať by sa tak malo v prebehu nasledujúcich dvoch rokov
Zelenskyj šokoval Trumpa útokom na Putina
Ukrajinská novinárka: “Dajte im aj 5 biliónov, no bez výmeny ukrajinských politikov a vízie Ukrajiny… bude len smrť a ničenie”
zo sekcie
Putin hovoril s Lukašenkom a potom vytočil ďalšie číslo. Svet zamrzol
Putin hovoril s Lukašenkom a potom vytočil ďalšie číslo. Svet zamrzol
Putin hovoril s Lukašenkom a potom vytočil ďalšie číslo. Svet zamrzol