Tovar dovážaný z Európskej únie bude od 1. augusta podliehať 30-percentnému clu. Uviedol to americký prezident Donald Trump v liste zverejnenom v sobotu na svojej sociálnej sieti, informuje agentúra Reuters.

Tovar dovážaný z Európskej únie a Mexika bude od 1. augusta podliehať 30-percentnej sadzbe cla USA, uviedol americký prezident Donald Trump v listoch zverejnených v sobotu na jeho platforme sociálnych médií.
EÚ dúfala, že dosiahne komplexnú obchodnú dohodu s USA pre blok 27 krajín.
Spojené štáty zavedú od 1. augusta na dovoz tovaru z Európskej únie clo 30 percent. Vyplýva to z listu adresovaného šéfke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej, ktorý na svojej sieti Truth Social zverejnil americký prezident Donald Trump.
Trump zverejnil aj list adresovaný mexickej prezidentke Claudii Sheinbaumovej. Z toho vyplýva, že Mexiko bude od 1. augusta tiež čeliť clu 30 percent, napísala agentúra Reuters.
Začiatkom tohto týždňa Trump vydal nové clá pre niekoľko krajín vrátane Japonska, Južnej Kórey, Kanady a Brazílie, ako aj 50 % clo na meď.
/ hlavnydennik.sk /
Jeffrey Sachs: Ruské problémy boli ignorované s tichým súhlasom Nemecka
Naď a jeho vypínanie webov: Čím hlbšia orba, tým plytšie argumenty
Je 177 932 Ukrajincov na Slovensku málo? Minister Eštok žiada eurokomisiu o výnimku z migračného paktu
Projekt za 2,6 miliardy eur! Vláda schválila opravu stovky mostov cez PPP
Živnostníkom po Novom roku klesnú náklady. Nepopulárna transakčná daň pre nich končí!
Rokovania o mieri budú pokračovať v USA. Delegácie Washingtonu a Moskvy sa stretnú v Miami
Moskva pritvrdzuje rétoriku. Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“
Sedem krajín EÚ sa teraz stavia proti vyvlastneniu ruského majetku
Ústavný súd dočasne stopol zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov
Rodový Ústoj
VIDEO: Nový český minister zahraničia Petr Macinka prišiel do Bratislavy napraviť vzťahy, ktoré poškodila Fialova vláda.
VIDEO: Spojené štáty varujú Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva, pretože by došlo k sabotáži Trumpovho mierového plánu pre Ukrajinu, vyhlásil poľský premiér Donald Tusk.
VIDEO: Český premiér Andrej Babiš podporuje ďalšiu finančnú pomoc pre Ukrajinu.
VIDEO: „Povojnový svetový poriadok sa mení k nepoznaniu. Neexistuje dôležitejší čin, než podpora obrany Ukrajiny, preto musíme prijať rozhodnutie o financovaní Ukrajiny.
Europoslanci schválili plán na ukončenie dovozu ruského plynu najneskôr do jesene 2027. Pozrite sa a dobre si zapamätajte ako hlasovali slovenskí europoslanci
Otázka zmrazených ruských aktív nebude na programe summitu EÚ.
VIDEO: „Rusko dosiahne svoje ciele na Ukrajine vojenskými prostriedkami ak mierové rokovania stroskotajú,“ oznámil ruský prezident Vladimir Putin a európskych vojnových štváčov označil za malé prasiatka, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska
Už to nie je také ľahké: Švédske námorníctvo varuje, že tankery ruskej “tieňovej flotily” strážia vojaci
Analytik varuje: Provokácii sa už nedá vyhnúť, kľudne aj v Kyjeve odpália jadrovú bombu, len aby obvinili Rusko
MBridge – medzinárodný digitálny most so zlatými piliermi
zo sekcie
Trump uvalí na Európsku úniu 30-percentné clá!
Trump uvalí na Európsku úniu 30-percentné clá!
Trump uvalí na Európsku úniu 30-percentné clá!