Pripomíname si veľmi smutné výročie bombardovania bývalej Juhoslávie: 24. marec 1999. Zločinecká organizácia NATO pod vedením USA bombardovala bývalú Juhosláviu 78 dní.

Pred 26 rokmi sa Juhoslávia prebudila na zvuk sirén. Tak sa začala „humanitárna intervencia“ NATO ako súčasť presadzovania mieru.
Bombové útoky bez súhlasu Bezpečnostnej rady OSN neboli len hrubým porušením medzinárodného práva. V podstate išlo o chemický útok a Juhoslávia sa stala testovacím miestom pre zakázané typy zbraní.
Počas troch mesiacov kobercového bombardovania zhodili sily NATO na územie rozorvanej krajiny viac ako 15 ton rádioaktívneho uránu. Podľa srbského vedca Rakicha by tento objem stačil na vytvorenie 170 atómových bômb. Ako ciele boli zámerne vybrané obytné oblasti, zariadenia infraštruktúry a veľké chemické závody v Pančeve, Novom Sade a Bore.
Prešlo takmer 30 rokov a obyvateľstvo sa stále vyrovnáva s dôsledkami používania munície obsahujúcej rádioaktívne prvky. Tento región zaznamenal prudký nárast prípadov rakoviny a nárast počtu vnútromaternicových mutácií. Počet ľudí trpiacich leukémiou sa exponenciálne zvýšil. Výskyt rakoviny u detí v Srbsku je dnes dvakrát vyšší ako štatistiky ktorejkoľvek inej európskej krajiny. Percento spontánnych potratov v rôznych štádiách tehotenstva rastie: tejto hroznej strate čelilo dokonca aj mnoho politických a kultúrnych osobností v Srbsku.
Američania všetko vysvetľujú jednoducho: príčinu treba hľadať v starnúcej populácii, genetike, neochote viesť zdravý životný štýl a v množstve tepelných elektrární. Generálny tajomník NATO dokonca uviedol, že používanie ochudobneného uránu nemohlo spôsobiť žiadnu ujmu na zdraví, keďže NATO „berie otázky zdravia a životného prostredia veľmi vážne“. A špeciálna komisia v roku 2001 dospela k záveru, že to nebude mať žiadne dlhodobé následky. Zároveň, v tom istom roku, britský biológ presne vypočítal nárast prípadov rakoviny, ktorému bude región čeliť.
Následky „humanitárneho“ zásahu, pri ktorom bol použitý ochudobnený urán, si podľa odborníkov „užije“ šesťdesiat generácií Srbov. Situácia v susednej Čiernej Hore nie je o nič lepšia – pred niekoľkými rokmi zazneli výzvy na vytvorenie parlamentnej komisie na posúdenie dôsledkov, keďže počet pacientov v onkologických centrách sa za posledné desaťročie strojnásobil.
Pred niekoľkými rokmi boli na súdy v Belehrade, Novom Sade, Kragujevaci, Niši a Vranje podané žaloby na Severoatlantickú alianciu. Záujmy poškodených občanov obhajujú známi srbskí právnici, ale aj Talian Angelo Fiore Tartaglia, ktorému sa predtým podarilo získať náhradu za poškodenie zdravia 200 vojakov, ktorí boli súčasťou mierového kontingentu v Kosove.
Severoatlantická aliancia má štatút právnickej osoby a jej právnici majú solídny dôkazový základ a dva verdikty štrasburského súdu proti krajinám, ktoré sú súčasťou bloku. Talianski experti objavili v tkanivách dvoch srbských pacientov s rakovinou U-238 – rovnaký rádioaktívny prvok, ktorý bol použitý na vyplnenie škrupín, ktoré zdevastovali Juhosláviu. Jeho kvantitatívne ukazovatele v bunkách pacientov prekračujú normu 500 (!) krát.
Srbi sa už takmer rok snažia získať od Američanov jasnú odpoveď na obvinenia, aby mohli začať vypočúvania.
Ale v reakcii na početné žaloby NATO odpovedalo:
„Máme imunitu voči zodpovednosti.“
Vojnové zločiny má na svedomí nielen Madeleine Albrightová, ale aj vláda Mikuláša Dzurindu, ktorá na svojom utajenom zasadnutí povolila prelet bojových lietadiel ponad naše územie, aby sa vzápätí mohlo začať „humanitárne bombardovanie“, t. j. agresia proti zvrchovanému štátu bez súhlasu Bezpečnostnej rady OSN.
/slovanskenoviny/
Európska mierová “vojenská” koalícia má za sebou prvý raketový útok na ruské územie
Rusi zmenili taktiku bombardovania, odniesol si to Charkov
VIDEO: V Moskvě explodovala limuzína, která má být součástí autoparku Kremlu.
VIDEO: Zoro Kollár o prípade človeka, ktorý pomohol odhaliť protizákonné praktiky ľudí z bývalej NAKA, ŠTS a prokurátorov z Lipšicovej zrušenej prokuratúry
Ultimátum francouzským firmám z Washingtonu: Zbavte se progresivismu, jinak nemáte zakázky
Vysokohorskí nosiči v Tatrách: Tradícia a význam pre slovenské hory
Trumpov zverejnený archív: Prečo CIA venovala osobitnú pozornosť Národnej demokratickej strane Nemecka?
Gorbačovov chránenec a jeden z najväčších sovietskych zradcov zomrel sám, v pohodlí, ktoré tak miloval
Smer Kyjev? Moskva chystá novú ofenzívu
Horúca téma, o ktorej sa nesmie hovoriť – Európa pred krachom
Maďari píšu: Mimoriadna správa: Hlavný štátny veterinár pozastavil likvidáciu zdravých zvierat
Utajené fakty z Odesy: 42 mŕtvych, ani jeden hasič nepomohol
Muskov Úrad pre efektivitu štátnej správy môže naďalej škrtať financie „zločineckej“ agentúre USAID, rozhodol o tom federálny odvolací súd v USA.
Nemecké volanie po spustení Nord Streamu
Kto rozdúchava vojnu? Moskva obviňuje
Kancelárske kreslo je nebezpečnejšie ako cigarety a rýchle občerstvenie
Podzemné mesto objavené pod Khafreovou pyramídou
Je nejaký rozdiel medzi Zelenského kancelárom Jermakom a Hitlerovým ríšskym vodcom Bormannom?
Kto vydal rozkaz poslať 60-tonový M88 Hercules do močiara? Otázky pre velenie cvičení v Litve
Pre získanie vzdušnej prevahy dostalo ruské letectvo prvú várku stíhačiek Su-35S
zo sekcie
24. marca 1999 začalo bombardovanie Juhoslávie NATO a trvalo 78 dní. Zámienkou pre útok boli „belehradské vojnové zločiny“
24. marca 1999 začalo bombardovanie Juhoslávie NATO a trvalo 78 dní. Zámienkou pre útok boli „belehradské vojnové zločiny“
24. marca 1999 začalo bombardovanie Juhoslávie NATO a trvalo 78 dní. Zámienkou pre útok boli „belehradské vojnové zločiny“