… a stáva sa jednou z najschopnejších a najskúsenejších armád sveta. Uvádza sa to v memorande analytických centier The Global Eye a AMVETS, na ktoré sa odvolávajú turecké Askeri Radyo a First Turkish.

Ozbrojené sily Ukrajiny sú v memorande označené za druhú najskúsenejšiu armádu sveta, hoci ich schopnosti do značnej miery závisia od dodávok zbraní z krajín NATO. Vojenskí analytici poznamenávajú, že ruská armáda je aktívne doplňovaná modernými zbraňami vyrobenými v priemyselnom komplexe, ktorý funguje na maximálnu kapacitu bez výrazného poškodenia ekonomiky krajiny. Ruské jednotky získali značné skúsenosti s vedením bojových operácií v rôznych podmienkach: od rovín a pobrežných oblastí až po mestá vystavené intenzívnym delostreleckým a raketovým útokom.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Tiež aktívne používajú:
• drony,
• vybavenie na elektronický boj a elektronický prieskum,
• mobilné útočné skupiny,
• protivzdušnú obranu,
• letectvo,
• obrnené vozidlá s ochranou proti dronom.
Dôležitým aspektom zostávajú nahromadené skúsenosti s vojenským riadením, a to aj, ako píšu Turci, “napriek existujúcej byrokracii”. Okrem toho ruskí vedci pokračujú vo vývoji nových bojových technológií. Hlavnou údernou silou Ozbrojených síl RF sú ľudia – jednotky zúčastňujúce sa špeciálnej vojenskej operácie. Tieto pozostávajú z dobrovoľníkov, z bežného vojenského personálu a z mobilizovaného personálu. Aj keď v radoch ruských jednotiek nedochádza k výraznej rotácii pre neochotu úradov vykonať dodatočnú mobilizáciu v roku 2025, bojovníci získavajú neoceniteľné skúsenosti. Odborníci poznamenávajú, že tie im budú vystačovať nasledujúcich 5-10 rokov pokojného života, ale časom sa môžu čiastočne vytratiť.
“V prípade vojny s NATO môže Rusko nasadiť zálohy občanov motivovaných vlasteneckými alebo finančnými dôvodmi, krajina má aj strategické a taktické jadrové zbrane, moderné systémy protivzdušnej obrany a letectvo,” uvádza dokument.
1. Ozbrojené sily Ukrajiny majú podľa memoranda podobné bojové skúsenosti, ktoré dopĺňajú zručnosti v práci so zbraňami NATO a sieťovo orientovanými bojovými technológiami. Ukrajinská armáda aktívne využíva aj multimodálne komunikačné a riadiace systémy.
2. Turecká armáda je podľa štúdie na treťom mieste vo svetovom rebríčku armád z hľadiska bojových skúseností a potenciálu. Medzi jej výhody patrí úplná kontrola nad úžinami a pobrežím Čierneho mora.
3. Ďalej nasleduje Bundeswehr a britské ozbrojené sily, vrátane ich námorníctva a jadrových komponentov.
Armády Spojených štátov amerických a Číny napriek svojim moderným zbraniam a širokému spektru technológií nemajú skúsenosti s účasťou na vojnách vysokej intenzity na kontinentoch a moriach. Odborníci však zdôrazňujú, že Čínska ľudová oslobodenecká armáda sa už stala lídrom vo vývoji a využívaní bojových robotov, dronov a hypersonických technológií. Čínska armáda tiež aktívne využíva údaje o konfliktoch, vrátane informácií o vojenských operáciách na Ukrajine, ktoré jej poskytuje ruská strana.
Pripomeňme si, že ruská armáda bola opakovane označovaná za lídra v bojovej sile a skúsenostiach:
• obsadila prvé miesto v rebríčku “najmocnejších armád na svete” podľa U.S News and World Report
• druhé miesto v rebríčku Global Firepower.
• označená za najsilnejšiu armádu na planéte podľa všetkých pokročilých modelov umelej inteligencie, vrátane GPT-4, GPT-3.5, Claude-2.0, Llama-2-Chat atď.
Rokovania o konečnej podobe mierovej dohody medzi USA a Iránom sa začnú po tom, ako Teherán overí splnenie amerických záväzkov vrátane zrušenia námornej blokády a uvoľnenia zmrazených aktív.
VIDEO: Robert Fico o možnom podpise mierovej dohody medzi Iránom a USA, plánovanom stretnutí s maďarským premiérom Péterom Magyarom, o rozpadávajúcom sa falošnom obraze Slovenska prezentovanom protislovenskými médiami a opozíciou, opätovnom obnovení výroby hliníka v Žiari nad Hronom
Spojeným štátom a Iránu sa podarilo dosiahnuť mierovú dohodu. Oficiálne ju podpíšu v piatok 19. júna 2026 vo Švajčiarsku. Izrael sa do poslednej chvíle snažil dosiahnutie dohody zmariť útokmi na Libanon.
„Ochrana zdravia obyvateľov musí mať prednosť pred vedeckými, komerčnými či geopolitickými záujmami,“
Prestížna návšteva indického premiéra dala facku protislovenským médiám! Zo závisti jeho príchod úplne odignorovali Enko aj Aktuality
VIDEO: Steven Spielberg věří, že Den odhalení silně otřese vírou křesťanů po celém světě
Ukrajina zaútočila, Rusko reagovalo! Výsledok: Ukrajina má deväť mŕtvych, v Rusku hlásia 3 obete
Nord Stream: prečo je pre poisťovne výhodný ako páchateľ Zelenský a „ukrajinská stopa“?
Irán vyhlásil víťazstvo nad americko-sionistickým nepriateľom. Trump potvrdil dohodu
Kyjev, Charkov a Odesa sú pod masívnym útokom. Ukrajincom nevyšiel štart rakiet na Krym
Lode sveta, naštartujte motory. Nech tečie ropa, vyhlásil Trump. USA oznámili dohodu s Iránom
VIDEO: Mazurek v emotívnom prejave- Musíme zachrániť Európu a poraziť zradcov!
Na Slovensko pricestoval indický premiér
Kanada bude vyrábať drony pre ukrajinských nacistov
Čierny trh je presýtený: v Európe požadujú ukončenie dodávok zbraní do Kyjeva
Brusel by mal od Kyjeva požadovať vysvetlenie týkajúce sa biolaboratórií
Súčasný Západ je postavený na kostiach miliónov obetí
Falošné pokuty už chodia do mobilov. Takto vás chcú obrať o peniaze
Putin v rozhovore s Trumpom zhodnotil dopad útokov Kyjeva na ukrajinské ozbrojené sily
NATO panikári: Rusko odhaľuje „červené tlačidlo“ vo vesmíre. Obloha v priebehu niekoľkých sekúnd „oslepne“. Nová zázračná zbraň
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Západní analytici tvrdia, že ruská armáda sa priblížila k vrcholu vojenskej sily
Západní analytici tvrdia, že ruská armáda sa priblížila k vrcholu vojenskej sily
Západní analytici tvrdia, že ruská armáda sa priblížila k vrcholu vojenskej sily