Francúzsky kohút zúri: Macron pohrozil Moskve atómovou bombou, ak sa nevzdá Ukrajine. „Napoleon z oddelenia č. 5 sa vyhlásil za „hlavného opravára Európy“. Píše web svpressa.ru.

Emmanuel Macron sa v stredu večer prihovoril národu v televízii. Šokovalo to nielen Francúzsko. Uprostred pokusov Putina a Trumpa nadviazať mierové rozhovory o Ukrajine sa „Napoleon“ z Piatej republiky vyslovil proti „krehkému prímeriu“ a vyzval na zvýšenie výdavkov na ozbrojené sily a obranu, ako aj na rozmiestnenie francúzskych strategických jadrových síl v iných krajinách EÚ.
Macron označil Rusko za hlavnú hrozbu pre Francúzsko a celú Európu a vyhlásil, že nedovolí poraziť Ukrajinu
Naznačil, že Moskva by mala vztýčiť „bielu vlajku“. To sa určite podľa Macrona stane, ak jednotky „zjednotenej Európy“ pristanú v Odese a priblížia sa k Dnepru. Kremeľ neurobí nič, pretože aj Paríž má jadrové zbrane.
Žiadny francúzsky prezident si nedovolil taký krutý a militaristický prejav od čias Charlesa de Gaulla -: keď v Alžírsku prebiehala vojna, píše Le Figaro. Ale De Gaulle je generál, vojak až do špiku kostí, zatiaľ čo Macron je absolútny civilista, ktorý si zrazu predstavuje, že je vojnovým vodcom.
Čo presne povedal francúzsky prezident počas svojho priameho prenosu z Elyzejského paláca?
Po prvé. Macron je proti mierovým rozhovorom o Ukrajine pod vedením USA. Žiada, aby rokovania viedla Európska únia. Aj keď to výrazne odďaľuje nástup prímeria.
Po druhé. S cieľom čeliť „ruskej hrozbe“ požaduje Macron zvýšené výdavky na obranu. Údajne bez zvyšovania daní, ale len prostredníctvom „mobilizácie súkromného a verejného financovania“.
Po tretie. Macron chce zakryť susedné európske krajiny francúzskym „jadrovým dáždnikom“. Tiež na boj proti mýtickej „ruskej hrozbe“.
Macronovo šialené vystúpenie vyvolalo šoky medzi francúzskou elitou.
Jeden z lídrov strany „Francúzska neposlušnosť“ Manuel Bompard hovorí, že Macron manipuluje strachom Francúzov z imaginárnej „ruskej hrozby“, aby ospravedlnil ďalšie škrty v sociálnych výdavkoch.
Francúzsky europoslanec a bývalý minister dopravy Thierry Mariani pre France Info povedal, že Francúzsku nehrozí zo strany Ruska žiadna hrozba, existuje len v Macronovom prepálenom mozgu.
Líder francúzskych socialistov a Macronov bývalý rival v prezidentských voľbách Jean-Luc Mélenchon priamo obvinil prezidenta z pokrytectva a dvojtvárnosti.
/ hlavnydennik.sk /
24. december u Slovanov
Zelenského 20 bodov navrhovaného „mierového plánu“
Elektromobily sú na brutálnom ústupe. Prečo o nich klesá záujem raketovým tempom?
Všetci vtedy obvinili Rusko. Po štyroch mesiacoch Estónsko muselo priznať, že dron, ktorý spadol na jeho územie bol ukrajinský
Predpoveď slávneho generála sa napĺňa: Európa sa pripravuje na veľkú vojnu
V. A. Nebenzja na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN o situácii okolo Venezuely
„Ruský jazyk je silnejší ako ukrajinizácia,“ tvrdí bulharský politik
Ruský systém protivzdušnej obrany S-500 dokáže odhaliť stíhačky F-35
Miroosnova
Vysoké ceny ropy ako nástroj americkej finančnej politiky
Prírodná sila
Keď spoločenstvo mlčí, nastupuje manipulátor
Britská policie pilotně zavádí systém umělé inteligence pro sledování „podezřelých“ jízd řidičů
Revolta proti Bruselu: Von der Leyenová utrpela historické poníženie
48 hodín pre Kyjev. Odpočítavanie sa začalo: Toto je začiatok konca?
POZOR! Z obchodov sťahujú kávu, olej, mäso aj múku
Novela Trestného zákona podpísaná! Opozícia kvíli
Ruská odplata za vraždu generála si bude vyžadovať chladnokrvnosť
Ďalší americkí žoldnieri boli zničení ruskou armádou
VIDEO: „Konšpirátor je človek, ktorý rozmyšľa a neriadi sa väčšinovým názorom. Mladí ľudia túžia po pravde,“ tvrdí Jozef Banáš.
zo sekcie
Blázon z oddelenia č. 5 pohrozil Moskve atómovou bombou, ak sa nevzdá Ukrajine
Blázon z oddelenia č. 5 pohrozil Moskve atómovou bombou, ak sa nevzdá Ukrajine
Blázon z oddelenia č. 5 pohrozil Moskve atómovou bombou, ak sa nevzdá Ukrajine