„Keď finančné prostriedky môžu žiadať Američania, tak to môžeme žiadať aj my ako štát,“ uviedla Slovenská národná strana vo svojom stanovisku.

Slovenská národná strana (SNS) vyzýva všetkých relevantných politických predstaviteľov, aby začali rokovanie o vrátení poskytnutých finančných prostriedkov Ukrajine späť pre Slovenskú republiku. TASR o tom informovala hovorkyňa SNS Zuzana Škopcová.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Keď finančné prostriedky môžu žiadať Američania, tak to môžeme žiadať aj my ako štát, keďže samotná Európska únia je v rokovaniach slabá. Veríme, že poskytnuté finančné prostriedky sa Slovensku vrátia, aby sme nemuseli splácať chyby predošlej vlády alebo egoistické rozhodnutia európskych politikov,“ skonštatovala SNS.
Strana nesúhlasí s hlasovaním slovenských predstaviteľov v Bruseli proti ruským sankciám. Súčasne vyzýva všetkých politikov, aby prestali s protiruskou politikou.
„Je potrebné nájsť spoločnú reč a ukončiť tento konflikt, ktorý škodí Európskej únii a hlavne Slovenskej republike a jej občanom,“ doplnila strana.
Celé stanovisko SNS:
Slovenská národná strana vyzýva všetkých relevantných politických predstaviteľov, aby začali rokovanie o vrátení poskytnutých finančných prostriedkov Ukrajine späť pre Slovenskú republiku. Keď finančné prostriedky môžu žiadať Američania, tak to môžeme žiadať aj my ako štát, keďže samotná Európska únia je v rokovaniach slabá.
Slovenská národná strana nesúhlasí s hlasovaním slovenských predstaviteľov v Bruseli proti ruským sankciám. Súčasne vyzývame všetkých politikov, aby prestali s protiruskou politikou. Je potrebné nájsť spoločnú reč a ukončiť tento konflikt, ktorý škodí Európskej únii a hlavne Slovenskej republike a jej občanom.
Američania dnes priznávajú, že majú v rusko-ukrajinskom konflikte prsty, že tento konflikt financovali až 350 miliardami eur. Súčasne žiadajú, aby Ukrajinci vrátili poskytnuté finančné prostriedky vo vyššej sume, alebo aby Ukrajinci darovali nerastné bohatstvo vo výške jednej polovice z požadovanej sumy.
Veríme, že poskytnuté finančné prostriedky sa Slovensku vrátia, aby sme nemuseli splácať chyby predošlej vlády alebo egoistické rozhodnutia európskych politikov. Napríklad už aj zúfalý Macron bežal do USA, aby aj on niečo z vojenskej koristi uchmatol len a len pre seba.
Viac vo videu predsedu SNS Andreja Danka:
infovojna
Rokovania o konečnej podobe mierovej dohody medzi USA a Iránom sa začnú po tom, ako Teherán overí splnenie amerických záväzkov vrátane zrušenia námornej blokády a uvoľnenia zmrazených aktív.
VIDEO: Robert Fico o možnom podpise mierovej dohody medzi Iránom a USA, plánovanom stretnutí s maďarským premiérom Péterom Magyarom, o rozpadávajúcom sa falošnom obraze Slovenska prezentovanom protislovenskými médiami a opozíciou, opätovnom obnovení výroby hliníka v Žiari nad Hronom
Spojeným štátom a Iránu sa podarilo dosiahnuť mierovú dohodu. Oficiálne ju podpíšu v piatok 19. júna 2026 vo Švajčiarsku. Izrael sa do poslednej chvíle snažil dosiahnutie dohody zmariť útokmi na Libanon.
„Ochrana zdravia obyvateľov musí mať prednosť pred vedeckými, komerčnými či geopolitickými záujmami,“
Prestížna návšteva indického premiéra dala facku protislovenským médiám! Zo závisti jeho príchod úplne odignorovali Enko aj Aktuality
VIDEO: Steven Spielberg věří, že Den odhalení silně otřese vírou křesťanů po celém světě
Ukrajina zaútočila, Rusko reagovalo! Výsledok: Ukrajina má deväť mŕtvych, v Rusku hlásia 3 obete
Nord Stream: prečo je pre poisťovne výhodný ako páchateľ Zelenský a „ukrajinská stopa“?
Irán vyhlásil víťazstvo nad americko-sionistickým nepriateľom. Trump potvrdil dohodu
Kyjev, Charkov a Odesa sú pod masívnym útokom. Ukrajincom nevyšiel štart rakiet na Krym
Lode sveta, naštartujte motory. Nech tečie ropa, vyhlásil Trump. USA oznámili dohodu s Iránom
VIDEO: Mazurek v emotívnom prejave- Musíme zachrániť Európu a poraziť zradcov!
Na Slovensko pricestoval indický premiér
Kanada bude vyrábať drony pre ukrajinských nacistov
Čierny trh je presýtený: v Európe požadujú ukončenie dodávok zbraní do Kyjeva
Brusel by mal od Kyjeva požadovať vysvetlenie týkajúce sa biolaboratórií
Súčasný Západ je postavený na kostiach miliónov obetí
Falošné pokuty už chodia do mobilov. Takto vás chcú obrať o peniaze
Putin v rozhovore s Trumpom zhodnotil dopad útokov Kyjeva na ukrajinské ozbrojené sily
NATO panikári: Rusko odhaľuje „červené tlačidlo“ vo vesmíre. Obloha v priebehu niekoľkých sekúnd „oslepne“. Nová zázračná zbraň
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
SNS vyzýva, aby Slovensko po vzore USA žiadalo od Ukrajiny späť poskytnuté financie…
SNS vyzýva, aby Slovensko po vzore USA žiadalo od Ukrajiny späť poskytnuté financie…
SNS vyzýva, aby Slovensko po vzore USA žiadalo od Ukrajiny späť poskytnuté financie…