Slovanské Noviny

25. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Rusko chce rokovať o mieri, ak sa zohľadnia jeho záujmy a situácia na bojisku. Americká základňa v severnom Poľsku je na zozname ruských vojenských cieľov, vyhlásila Zacharovová

Rusko je otvorené možnosti rokovať o dohode o prímerí na Ukrajine s novozvoleným americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Vylučuje však akékoľvek väčšie územné ústupky a trvá na tom, aby sa Kyjev vzdal svojich ambícií vstúpiť do NATO.

Rusko je pripravené zvážiť v súvislosti s konfliktom na Ukrajine akúkoľvek „realistickú“ mierovú iniciatívu, ktorá zohľadní jeho záujmy a situáciu „na mieste“, povedala vo štvrtok hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Sme otvorení rokovaniam, sme samozrejme pripravení zvážiť akúkoľvek realistickú, nespolitizovanú iniciatívu,“ povedala Zacharovová. Dodala, že Rusko zváži len také riešenie konfliktu, ktoré zohľadní jeho záujmy.

„Chcela by som ešte raz zdôrazniť: kľúčovým je zohľadnenie záujmov našej krajiny, aktuálnej situácie na mieste a záruky týkajúce sa dodržiavania príslušných dohôd,“ uviedla.

Reuters informuje, že Rusko je otvorené možnosti rokovať o dohode o prímerí na Ukrajine s novozvoleným americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Vylučuje však akékoľvek väčšie územné ústupky a trvá na tom, aby sa Kyjev vzdal svojich ambícií vstúpiť do NATO.

Zriadenie novej základne americkej protiraketovej obrany v severnom Poľsku podľa Zacharovovej zvyšuje úroveň jadrového ohrozenia, preto je na zozname prioritných cieľov Ruska a v prípade potreby môže byť zasiahnutá novými ruskými zbraňami.

„Vzhľadom na povahu a úroveň hrozieb, ktoré predstavujú takéto západné vojenské zariadenia, bola základňa protiraketovej obrany v Poľsku už dávno zaradená na zoznam prioritných cieľov na potenciálne zničenie, čo možno v prípade potreby vykonať pomocou širokej škály najnovších zbraní,“ uviedla Zacharovová.

Otvorenie základne označila Zacharovová za „ďalší provokatívny krok zo série hlboko destabilizujúcich akcií Američanov a ich spojencov v Severoatlantickej aliancii, ktorý zapadá do deštruktívnej praxe približovania vojenskej infraštruktúry NATO k ruským hraniciam“.

To podľa nej vedie k podkopávaniu strategickej stability, zvyšovaniu strategických rizík a v dôsledku toho k zvýšeniu celkovej úrovne jadrového ohrozenia.

Viac vo videu:

Základňu protivzdušnej obrany pri obci Redzikowo ležiacej neďaleko pobrežia Baltského mora a 230 kilometrov od ruských hraníc, ktorá je súčasťou protiraketového štítu NATO nazývaného Aegis Ashore, oficiálne otvorili 13. novembra. Jej výstavba sa začala v roku 2016 a stála okolo 850 miliónov dolárov. Funkčná je od decembra 2023, následne sa začal proces jej prechodu pod NATO.

Protiraketový štít NATO dokáže zachytiť balistické rakety krátkeho až stredného doletu. Patria k nemu základne v Poľsku a Rumunsku, ako aj torpédoborce amerického námorníctva umiestnené na námornej základni v Španielsku a radar včasného varovania v Turecku.


Zdroj: koktejl.azet.sk / info.sk / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.