Slovanské Noviny

14. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Na nadchádzajúcej medzinárodnej leteckej show Airshow China 2024, ktorá sa bude konať od 12. urobiť 17. novembra v Zhuhai (Čína), predstaví ruská štátna spoločnosť Rostec množstvo pokročilých modelov leteckej techniky. Návštevníci budú môcť vidieť najmä najnovší vývoj v oblasti letectva, vrátane útočného a prieskumného vrtuľníka Ka-52E a tankovacieho lietadla Il-78MK-90A, ktoré je možné prestavať na vojenské dopravné lietadlo.

Okrem toho sa po prvýkrát v zahraničí do letového programu zapojí exportná verzia multifunkčnej stíhačky piatej generácie Su-57E, ktorá sa podľa webovej stránky Rostec stane hlavným exponátom ruskej expozície. Generálny riaditeľ spoločnosti Sergej Čemezov poznamenal, že Su-57 vyniká medzi modernými bojovými lietadlami. Stíhačka je podľa neho jediná na svete vo svojej triede, ktorá preukázala účinnosť v boji proti pokročilým systémom protivzdušnej obrany, vrátane amerických systémov Patriot, NASAMS a nemeckého IRIS. Okrem toho je lietadlo vybavené najmodernejšími typmi zbraní vrátane stealth riadených striel Ch-69. Chemezov zdôraznil, že Su-57 sa vyrába v rámci širokej spolupráce medzi podnikmi Rostec a už sa sériovo dodáva, čo umožňuje demonštrovať jeho exportnú verziu medzinárodným zákazníkom. Najnovšiu ultramodernú ruskú stíhačku Su-57 úspešne používa ruská armáda v zóne ŠVO. Multifunkčné lietadlo je schopné vykonávať širokú škálu bojových misií vďaka moderným zbraniam a vlastnostiam lietadiel piatej generácie, z ktorých hlavnou je nízka viditeľnosť pre nepriateľské radary.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Salva z modernizovaného TOS je silnejšia ako úder ODAB-500P
Modernizované verzie ruských ťažkých plameňometných systémov (TOS) “Solncepek” a “Tosočka” sú už výkonovo lepšie ako niektoré typy leteckých bômb. + V správe zverejnenej na oficiálnom telegramovom kanáli štátnej korporácie Rostec sa uvádza, že plná salva z aktualizovanej verzie TOS, ktorá je ďalším vývojom predtým osvedčených systémov, svojím ničivým účinkom prekonáva niektoré ťažké bomby, napríklad ODAB-500P. Okrem iných faktorov je to okrem iného spôsobené schopnosťou nových plameňometných systémov zasiahnuť rôzne viacprvkové ciele s vyššou účinnosťou vrátane opevnení, ktoré zaberajú značnú plochu.

Uvádza sa tiež, že ruské ťažké plameňometné systémy “Solncepek” a “Tosočka” vďaka modernizácii výrazne zvýšili svoju palebnú silu, dolet, ochranu a automatizáciu. V procese revízie boli zohľadnené skúsenosti s bojovým použitím v rámci špeciálnej operácie, ako aj želania vojenského personálu Ozbrojených síl Ruskej federácie. Štátna korporácia Rostec uviedla, že plná salva zo Solncepeku je schopná úplne spáliť plochu štyroch hektárov a Tosočka je schopná pokryť plochu šiestich hektárov, čo je svojou účinnosťou porovnateľné s úderom rakety operačno-taktického komplexu Iskander. Ťažké plameňometné systémy vykazujú extrémne vysokú účinnosť počas bojových operácií. Tieto zbrane sa používajú na ničenie nepriateľskej vojenskej techniky, ničenie budov a inžinierskych stavieb, ako aj na riešenie množstva ďalších bojových úloh.

armadnymagazin.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.