Riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Pavol Gašpar v piatok po konzultácii s ministrom vnútra Matúšom Šutajom Eštokom (Hlas-SD) a predstaviteľmi ostatných bezpečnostných zložiek rozhodol o uvedení Národného bezpečnostného analytického centra do čiastočnej pohotovosti.

TASR o tom informovala hovorkyňa SIS Katarína Némová.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Aktualizované 14:30
„V rámci viacerých zaznamenaných aktivít vrátane pokračujúcich útokov vo forme výhražných e-mailov školám, letiskám, cirkevným objektom, ale aj iným inštitúciám je aktívna medzirezortná spolupráca, ako aj spolupráca so zahraničnými partnermi absolútne kľúčová pri zabezpečení ochrany záujmov Slovenskej republiky a bezpečnosti jej občanov,“ uviedol Gašpar.
Ako poznamenala hovorkyňa SIS, cieľom týchto útokov môže byť najmä šírenie neistoty u ľudí a snaha oslabiť ich dôveru v štátne inštitúcie. Taktiež narušenie činnosti viacerých inštitúcií a znepríjemnenie života občanom SR, vyťažovanie bezpečnostných zložiek a testovanie ich reakcie. Miera rizika však podľa nej zostáva aj naďalej v nízkom stupni, ide o jedno z viacerých prijatých opatrení.
Polícia v piatok informovala, že pokračuje v prijatých bezpečnostných opatreniach v súvislosti s výhražnými správami adresovanými v posledných dňoch rôznym subjektom. V žiadnom prípade sa podľa nej reálna hrozba nepotvrdila.
Možnú bombové hrozby preverovali v piatok aj v nemocniciach
Na psychiatrických klinikách Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) Košice preverujú možnú bombovú hrozbu. Pre TASR to uviedla hovorkyňa nemocnice Ladislava Šustová.
„Policajným zložkám sme pri prešetrovaní možnej bombovej hrozby na I. aj II. psychiatrickej klinike poskytli súčinnosť,“ spresnila s tým, že uvedené kliniky sa nachádzajú v areáli nemocnice na Triede SNP aj na Rastislavovej ulici.
Bombovú hrozbu v piatok preverovali aj v psychiatrickej liečebni nemocnice v Rožňave, priestory prehľadali príslušníci polície. „Výsledok prehliadky bol negatívny a hrozba sa nepotvrdila. Rozsah poskytovanej zdravotnej starostlivosti preto obmedzený nie je a nebolo nutné pristúpiť k evakuácii pacientov,“ uviedla pre TASR PR špecialistka Penta Hospitals SK Bianka Krejčíová.
Polícia v súvislosti s výhražnými správami, ktoré boli v posledných dňoch adresované rôznym subjektom, uviedla, že pokračuje v prijatých bezpečnostných opatreniach. „V žiadnom prípade sa doposiaľ reálna hrozba nepotvrdila. V každom prípade výhražnej správy polícia vedie trestné konanie, bližšie informácie však nie je možné poskytnúť,“ skonštatovala pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.
/ hlavnydennik.sk /
Rokovania o konečnej podobe mierovej dohody medzi USA a Iránom sa začnú po tom, ako Teherán overí splnenie amerických záväzkov vrátane zrušenia námornej blokády a uvoľnenia zmrazených aktív.
VIDEO: Robert Fico o možnom podpise mierovej dohody medzi Iránom a USA, plánovanom stretnutí s maďarským premiérom Péterom Magyarom, o rozpadávajúcom sa falošnom obraze Slovenska prezentovanom protislovenskými médiami a opozíciou, opätovnom obnovení výroby hliníka v Žiari nad Hronom
Spojeným štátom a Iránu sa podarilo dosiahnuť mierovú dohodu. Oficiálne ju podpíšu v piatok 19. júna 2026 vo Švajčiarsku. Izrael sa do poslednej chvíle snažil dosiahnutie dohody zmariť útokmi na Libanon.
„Ochrana zdravia obyvateľov musí mať prednosť pred vedeckými, komerčnými či geopolitickými záujmami,“
Prestížna návšteva indického premiéra dala facku protislovenským médiám! Zo závisti jeho príchod úplne odignorovali Enko aj Aktuality
VIDEO: Steven Spielberg věří, že Den odhalení silně otřese vírou křesťanů po celém světě
Ukrajina zaútočila, Rusko reagovalo! Výsledok: Ukrajina má deväť mŕtvych, v Rusku hlásia 3 obete
Nord Stream: prečo je pre poisťovne výhodný ako páchateľ Zelenský a „ukrajinská stopa“?
Irán vyhlásil víťazstvo nad americko-sionistickým nepriateľom. Trump potvrdil dohodu
Kyjev, Charkov a Odesa sú pod masívnym útokom. Ukrajincom nevyšiel štart rakiet na Krym
Lode sveta, naštartujte motory. Nech tečie ropa, vyhlásil Trump. USA oznámili dohodu s Iránom
VIDEO: Mazurek v emotívnom prejave- Musíme zachrániť Európu a poraziť zradcov!
Na Slovensko pricestoval indický premiér
Kanada bude vyrábať drony pre ukrajinských nacistov
Čierny trh je presýtený: v Európe požadujú ukončenie dodávok zbraní do Kyjeva
Brusel by mal od Kyjeva požadovať vysvetlenie týkajúce sa biolaboratórií
Súčasný Západ je postavený na kostiach miliónov obetí
Falošné pokuty už chodia do mobilov. Takto vás chcú obrať o peniaze
Putin v rozhovore s Trumpom zhodnotil dopad útokov Kyjeva na ukrajinské ozbrojené sily
NATO panikári: Rusko odhaľuje „červené tlačidlo“ vo vesmíre. Obloha v priebehu niekoľkých sekúnd „oslepne“. Nová zázračná zbraň
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
SIS: Národné bezpečnostné analytické centrum je v čiastočnej pohotovosti
SIS: Národné bezpečnostné analytické centrum je v čiastočnej pohotovosti
SIS: Národné bezpečnostné analytické centrum je v čiastočnej pohotovosti