Zelenskyj odmieta Orbánov návrh na prímerie. V Kyjeve sa uskutočnilo stretnutie maďarského premiéra Viktora Orbána s prezidentom Vladimirom Zelenským. Ukrajina odmietla návrh maďarského premiéra Viktora Orbána na prímerie a začatie rokovaní s Ruskom.

Uviedol to zástupca vedúceho kancelárie prezidenta Ukrajiny Igor Žovkva.
Zelenského nie!
Volodymyr Zelenskyj si, podľa neho, vypočul maďarského premiéra a potom povedal svoj postoj. „Pozícia Ukrajiny je celkom jasná, zrozumiteľná a dobre známa… procesy ako prímerie nemožno posudzovať izolovane,“ vysvetlil Žovkva. Dodal tiež, že Kyjev má v úmysle usilovať sa o urovnanie konfliktu prostredníctvom mierových summitov.

Zelenskyj a Orbán na stretnutí v Kyjeve. Foto: Kancelária prezidenta
Dohodli sa, že sa dohodnú
Zelenskij a Orbán sa dohodli, že budú pracovať na dohode, ktorá by vyriešila bilaterálne problémy „Chceme zlepšiť vzťahy medzi našimi krajinami, chceme podpísať globálnu dohodu o spolupráci s Ukrajinou, podobnú dohodám, ktoré máme s ostatnými susedmi Maďarska“ dodal Orbán.
Budú nápomocní
Orbán tiež vyhlásil, že Budapešť je pripravená pomôcť Ukrajine počas jej predsedníctva v Rade EÚ a podporuje modernizáciu ukrajinskej ekonomiky.
Ešte o vojne
Okrem toho sa na stretnutí s novinármi hovorilo o ukončení vojny. Maďarský premiér hovoril o svojom návrhu Zelenskému zastaviť paľbu, s cieľom začať rokovania s Ruskom. Verí, že to urýchli mierový proces. „Vojna, v ktorej teraz žijete, má veľmi silný vplyv na bezpečnosť Európy. Veľmi si vážime všetky iniciatívy prezidenta Zelenského na dosiahnutie mieru. Pravidlá medzinárodnej diplomacie sú veľmi zložité „Požiadal som pána prezidenta, aby sa zamyslel, či je možné ísť trochu inou cestou, zastaviť paľbu a potom pokračovať v rokovaniach“, povedal premiér. Zelenskyj potvrdil, že s hosťom diskutoval o tom, „ako priblížiť spravodlivý a trvalý mier“.
Predsa len niečo…
Napokon sa v Kyjeve vedúci predstavitelia dohodli na otvorení prvej ukrajinskej školy v Maďarsku na náklady Budapešti.
/ hlavnydennik.sk /
Jeffrey Sachs: Ruské problémy boli ignorované s tichým súhlasom Nemecka
Naď a jeho vypínanie webov: Čím hlbšia orba, tým plytšie argumenty
Je 177 932 Ukrajincov na Slovensku málo? Minister Eštok žiada eurokomisiu o výnimku z migračného paktu
Projekt za 2,6 miliardy eur! Vláda schválila opravu stovky mostov cez PPP
Živnostníkom po Novom roku klesnú náklady. Nepopulárna transakčná daň pre nich končí!
Rokovania o mieri budú pokračovať v USA. Delegácie Washingtonu a Moskvy sa stretnú v Miami
Moskva pritvrdzuje rétoriku. Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“
Sedem krajín EÚ sa teraz stavia proti vyvlastneniu ruského majetku
Ústavný súd dočasne stopol zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov
Rodový Ústoj
VIDEO: Nový český minister zahraničia Petr Macinka prišiel do Bratislavy napraviť vzťahy, ktoré poškodila Fialova vláda.
VIDEO: Spojené štáty varujú Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva, pretože by došlo k sabotáži Trumpovho mierového plánu pre Ukrajinu, vyhlásil poľský premiér Donald Tusk.
VIDEO: Český premiér Andrej Babiš podporuje ďalšiu finančnú pomoc pre Ukrajinu.
VIDEO: „Povojnový svetový poriadok sa mení k nepoznaniu. Neexistuje dôležitejší čin, než podpora obrany Ukrajiny, preto musíme prijať rozhodnutie o financovaní Ukrajiny.
Europoslanci schválili plán na ukončenie dovozu ruského plynu najneskôr do jesene 2027. Pozrite sa a dobre si zapamätajte ako hlasovali slovenskí europoslanci
Otázka zmrazených ruských aktív nebude na programe summitu EÚ.
VIDEO: „Rusko dosiahne svoje ciele na Ukrajine vojenskými prostriedkami ak mierové rokovania stroskotajú,“ oznámil ruský prezident Vladimir Putin a európskych vojnových štváčov označil za malé prasiatka, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska
Už to nie je také ľahké: Švédske námorníctvo varuje, že tankery ruskej “tieňovej flotily” strážia vojaci
Analytik varuje: Provokácii sa už nedá vyhnúť, kľudne aj v Kyjeve odpália jadrovú bombu, len aby obvinili Rusko
MBridge – medzinárodný digitálny most so zlatými piliermi
zo sekcie
Orbánova márna snaha. Zelenskyj odmieta!
Orbánova márna snaha. Zelenskyj odmieta!
Orbánova márna snaha. Zelenskyj odmieta!