Slovanské Noviny

25. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Samotní Američania tvrdia, že tieto rakety nedokážu zachytiť ani najlepšie západné protiraketové systémy, akým je napríklad systém protivzdušnej obrany Patriot. Ruská federácia už začiatkom septembra 2023 uviedla do stavu bojovej pohotovosti svoju neporaziteľnú superzbraň – medzikontinentálnu raketu Sarmat.

Rusko spúšťa sériovú výrobu nových hypersonických striel Zirkon s plochou dráhou letu, vyhlásil v piatok šéf Kremľa Vladimir Putin. Podľa odborníkov je takmer nemožné tieto rakety zostreliť, informuje CNN.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ukrajina podľa svojich vyjadrení disponuje dôkazmi, že ruské sily prvýkrát od začiatku vojny pred takmer rokmi použili strely Zirkon pri útokoch na Kyjev zo 7. februára 2024.

Organizácia Missile Defense Advocacy Alliance (MDAA) so sídlom v Spojených štátoch tvrdí, že rakety Zirkon pre ich nadzvukovú rýchlosť nedokážu zachytiť ani najlepšie západné protiraketové systémy, akým je napríklad systém protivzdušnej obrany Patriot americkej výroby.

Podľa tvrdení Moskvy tieto hypersonické protilodné rakety majú dolet 1000 kilometrov a pohybujú sa deväťnásobnou rýchlosťou zvuku. Deklarované schopnosti tejto strely však ešte neboli plne preukázané.

Putin v prejave pri príležitosti Dňa obrancov vlasti, ktorý sa oslavuje 23. februára, tiež povedal, že ruské zbrojárske podniky v posledných rokoch „niekoľkonásobne“ zvýšili výrobu a dodávky zbraní vrátane vysoko presných úderných zbraní, bezpilotných lietadiel, tankov, delostrelectva či systémov protivzdušnej obrany.

Dodal, že vo vojenskom sektore sa začínajú vyvíjať aj iné technológie vrátane nasadenia umelej inteligencie.

Rusko začalo s vyzbrojovaním svojich nových jadrových ponoriek hypersonickými strelami Zirkón. V polovici augusta roku 2023 to uviedla najväčšia ruská lodiarska konštrukčná spoločnosť OSK.

Ruská federácia už začiatkom septembra 2023 uviedla do stavu bojovej pohotovosti svoju neporaziteľnú superzbraň – medzikontinentálnu raketu Sarmat prezývaný Satan II. Táto superťažká raketa váži 208 ton a podľa Moskvy má dolet približne 18.000 kilometrov, pričom je schopná zasiahnuť ciele v Spojených štátoch či Európe. Americkí predstavitelia tvrdia, že môže niesť maximálne desať jadrových hlavíc, ruskí predstavitelia hovoria o nosnosti až o 15 hlavíc.

NATO sa obáva testov „zbrane apokalypsy“ – ruského jadrového torpéda Poseidon schopného zasiahnuť všetky pobrežné oblasti USA

Dňa 2. októbra 2022 talianske noviny La Repubblica s odvolaním sa na správu špeciálnych služieb štátov NATO informovali o prítomnosti ruskej viacúčelovej jadrovej ponorky „Belgorod“ v Karskom mori s tým, že prebieha testovanie bezpilotného podvodného torpéda „Poseidon“.

„Teraz je späť, aby sa ponorila do arktických morí a existujú obavy, že jej úlohou je prvýkrát otestovať super torpédo „Poseidon“, často označované ako „zbraň apokalypsy“,“ uviedol taliansky denník.

Autori uvádzajú, že „Poseidon“ dokáže vytvoriť rádioaktívne cunami, ktoré môže zničiť metropolitné oblasti ako New York alebo Los Angeles.

Útoku sa pritom nedá zabrániť, keďže satelity s infračervenými senzormi, ktoré majú USA k dispozícii, nie sú schopné vidieť, čo sa deje v hlbinách mora.

Akustika je tiež zbytočná, keďže vývojári „Poseidonu“ vytvorili tichý chod. Navyše vyžaruje málo tepla a pohybuje sa rýchlosťou cez 100 kilometrov za hodinu.

Viacúčelová jadrová ponorka „Belgorod“ je analógom ponorky „Kursk“. Špeciálne pre systém „Poseidon“ dostal projekt názov 09852. Ponorka bola spustená na vodu v apríli 2019. V júli tohto roku bola jadrová ponorka prevedená pod ruské námorníctvo.

Môže byť vybavená šiestimi „Poseidonmi“, považovanými za „zbrane súdneho dňa“ a schopnými zasiahnuť takmer všetky pobrežné oblasti Spojených štátov.

Tento bojový systém je schopný zasiahnuť veľké pobrežné a námorné ciele silnými termonukleárnymi hlavicami – od eskadry lodí po námorné základne, pobrežné územia a megamestá. Podľa odborníkov môže výbuch megatonovej nálože v pobrežných vodách vytvoriť nový Panamský prieplav.

VIDEO: USA sú proti ruským Poseidonom, Sarmatom a Cefalopodom bez šance

Hlbokomorský komplex „Poseidon“ je autonómny dron s miniatúrnym jadrovým zariadením a bojovou termonukleárnou náložou (10 Mt), schopný zostať v hĺbke jedného kilometra veľmi dlhý čas. Jeho výkonnostno-technické charakteristiky sú utajené. O „Poseidone“ sa vie len málo, no aj to rozjatrilo predstavivosť západných vojenských expertov.

Po roku 2018 si mnohí analytici uvedomili, že výbuch v hĺbke až jedného kilometra spôsobí cunami obrovskej ničivej sily. Princíp termonukleárnej nálože je schopný poslať megatony morskej vody obrovskou rýchlosťou na pevninu.

Útok jedného „Poseidona“ je schopný zničiť tretinu územia Spojených štátov, respektíve útok troch, štyroch, ktoré by sa nachádzali na rôznych hraniciach amerického kontinentu, zaručene zničí celú krajinu. Najdôležitejšie je, že takýto útok znemožní nepriateľovi masívny odvetný útok na územie Ruskej federácie.

Samozrejme, stále sú tu americké ponorky s balistickými raketami, no Ministerstvo obrany Ruska má aj pre ne prekvapenie! A je to „Cefalopod“ – šach-mat pre americkú flotilu jadrových ponoriek.

Ak „Poseidony“ a „Sarmaty“ zničia infraštruktúru nepriateľa a úplne ho zbavia možnosti spätného úderu, potom komplexy „Nudol“ eliminujú všetky hrozby zo vzduchu, a na mori či pod vodou budú ponorky zničené „Cefalopodmi“.

„Cefalopod“ je autonómny podvodný dron s jadrovým pohonom schopný zostať pod vodou veľmi dlho a sledovať cieľ vo veľkých hĺbkach. Nesie torpéda, ktoré sú schopné v správnom čase zasiahnuť neočakávaným útokom a zneškodniť tretiu zložku jadrovej triády USA.

O „Cefalopodovi“ sa vie len málo, no vkladajú sa doňho veľké nádeje. V skutočnosti Ruská federácia nevytvára len hypersonické zbrane, ale aj robotickú triádu s umelou inteligenciou. Na oblohe je to „Ochotnik“, na zemi je to „Terminator“ a platforma „Marker“ a napokon vo vode je to „Poseidon“ a „Cefalopod“.

Ruskí vývojári sa dnes snažia všetky tieto „drony“ prepojiť prostredníctvom umelej inteligencie tak, aby pôsobili ako jeden celok, ktorý v budúcnosti nahradí ľudské zdroje a vytvorí plnohodnotnú ruskú armádu.

Ruský prezident Vladimir Putin v apríli roku 2022 varoval iné krajiny pred zasahovaním do situácie na Ukrajine a v prípade ohrozenia Ruska útokmi prisľúbil bleskovú odpoveď: „Máme na to všetky prostriedky, a to také, akými sa nemôže v súčasnosti pochváliť nikto. Nebudeme sa vychvaľovať, no použijeme ich, ak to bude potrebné“:

Torpéda Poseidon:

Rusko otestovalo svoju neporaziteľnú superzbraň – medzikontinetálnu raketu Sarmat, ktorá podľa vyhlásenia prezidenta Putina „prinúti zamyslieť sa tých, ktorí sa v zápale agresívnej rétoriky snažia ohrozovať našu krajinu“:

Roskosmos pred summitom NATO v Madride v roku 2022 zverejnil satelitné snímky a súradnice rozhodovacích centier Západu

Ruská vesmírna agentúra koncom júna 2022 zverejnením satelitných snímok a súradníc západných mocenských sídiel oslávila začiatok kľúčového samitu lídrov NATO v Madride.

„Roskosmos zverejňuje satelitné snímky povestných ‚rozhodovacích centier‘, ktoré podporujú ukrajinských nacionalistov,“ uviedla agentúra v príspevku na sociálnych sieťach, ktorý obsahoval fotografie. „Uvádzame súradnice týchto miest. Pre každý prípad.“

Išlo o nie príliš tajné súradnice Bieleho domu a Pentagónu v USA, sídlo britského premiéra na Downing Street č. 10 v Londýne, Elyzejského paláca v Paríži, úrad nemeckého kancelára v Berlíne a centrála NATO v Bruseli.

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev pre televíziu Al-Džazíra v júni roku 2022 povedal, že Moskva zasiahne „centrá rozhodovania“, ak Kyjev použije zbrane, ktoré dostal od Spojených štátov, na útok na ruské územie.

„Je zrejmé, aké sú tieto rozhodovacie centrá: ministerstvo obrany, generálny štáb a tak ďalej,“ dodal. „Ale treba si uvedomiť, že v tomto prípade sa konečné rozhodovacie centrá bohužiaľ nenachádzajú ani na území Kyjeva.“

Zdroj: pluska.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.