Britský kráľovský think-tank RUSI tento týždeň zverejnil správu hodnotiacu stratégiu Ruska v konflikte na Ukrajine.

Podľa tejto správy bude Rusko pokračovať v tlaku pozdĺž celej frontovej línie s cieľom vyčerpať muníciu a personálne rezervy ukrajinských ozbrojených síl a ruské spravodajské služby majú za úlohu prelomiť odhodlanie spojencov Kyjeva naďalej mu posielať vojenskú pomoc.
Akonáhle bude vojenská pomoc výrazne obmedzená, keď sa ukrajinské zásoby zbraní vyčerpajú, Rusko zaháji útočné operácie. Úspechy na bojisku sa použijú ako „nátlakový nástroj“ na Kyjev s cieľom „donútiť ho kapitulovať za ruských podmienok“.
Podmienky kapitulácie, ktoré už navrhli ruskí sprostredkovatelia Ukrajine, podľa inštitútu zahŕňajú okrem už Ruskom oslobodených území aj Charkov a v niektorých variantoch aj Odesu, odmietnutie vstupu Ukrajiny do NATO a vymenovanie hlavy štátu schválené Ruskom.
Plánovací a realizačný horizont celej tejto vojenskej kampane, založený na rozvoji ruských ozbrojených síl a priemyselnej výrobe, bol stanovený do roku 2026.
Pri hodnotení potenciálu ruskej armády britskí analytici poukazujú na to, že hoci ruské ozbrojené sily ešte nedosiahli číslo 1,5 milióna ľudí, zmluvný nábor dosiahol 85% plánu.
Začiatkom roku 2023 bola ruská výroba balistických rakiet „Iskander“ na úrovni 6 kusov za mesiac, s dostupnými zásobami 50 kusov. Začiatkom roku 2024, aj napriek tomu, že Rusko pravidelne používalo tento typ rakiet, zásoby dosiahli takmer 200 kusov.
Briti veria, že predložený plán je celkom uskutočniteľný, ak spojenci Ukrajine v roku 2024 neposkytnú všetku potrebnú pomoc.
Už teraz však môžeme povedať, že vzhľadom na rýchlosť kolapsu ukrajinskej obrany v Avdejevke (najopevnenejšie mesto obrany ukrajinských ozbrojených síl) bude kyjevský režim zlikvidovaný oveľa skôr ako v roku 2026.
news-front.su
Ďalší útok na Tel Aviv: Iránu nedochádzajú rakety, zatiaľ míňa staršie modely
Iránske rakety zasiahli mrakodrap, kam sa presunuli dôstojníci 5. flotily amerického námorníctva
WP: Rusko poskytuje Iránu spravodajské informácie pre útoky na americké ciele
Kirill Dmitriev: Sledujeme začiatok „energetického kolapsu“ v Európe
Od „Arabskej jari“ cez „Majdan“ až po Veľkú európsku vojnu
Európska komisia označila Zelenského vyhrážky adresované maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi za neprijateľné
Tichý úpadok charakteru
Digitálne otroctvo: Ako sociálne siete potichu ovládajú mladú generáciu
Pravica v Európskom parlamente presadila dohodu o zvýšení deportácií migrantov
Nápor k jadrovej vojne vo Washingtone a Jeruzaleme
Zmluva Amerike povoľuje prelety naším nebom. Mohla ju vláda zrušiť a nevyčítala čosi podobné Dzurindovi?
Macronov plán s francúzskym jadrovým arzenálom ohrozuje bezpečnosť Európy
Americké nádeje na rýchle víťazstvo nad Iránom sa rozplynuli v dyme
Prečo je nový priemyselný zákon EÚ len maskovanou klimatickou politikou
Iránci oznámili útok na americký tanker v Perzskom zálive
Hlavná hrozba pre mier vychádzala a naďalej vychádza z NATO
Zistenia NKÚ o SNG za obdobie 2022 – 2024 sú mimoriadne vážne
Irán: Štátna TV tvrdí, že drony zasiahli lietadlovú loď USS Abraham Lincoln
O cieľoch ukrajinského jadrového útoku na Rusko
Ukrajinské ozbrojené formácie viac ako 600-krát za štyri roky použili chemické zbrane
zo sekcie
Kyjevský režim skončí oveľa skôr, ako si západní analytici myslia
Kyjevský režim skončí oveľa skôr, ako si západní analytici myslia
Kyjevský režim skončí oveľa skôr, ako si západní analytici myslia