Klimatické zmeny prinášajú nevyužité prírodné zdroje, nové obchodné cesty… a nový medzinárodný konflikt, ktorý už Rusko vyhráva. Píše o tom „Daily Mail“.

Rok 2023 bol charakteristický vážnym náporom globálnych konfliktov: okrem Ukrajiny eskalovalo napätie aj na Blízkom východe, v Saheli a Mjanmarsku. V nadchádzajúcich rokoch sa však môže objaviť nové bojisko, ktoré ich všetky zatieni a svetové mocnosti poštve proti sebe ako nikdy predtým v šialených pretekoch o kontrolu a nadvládu.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Zatiaľ čo arktický región v súčasnosti prechádza bezprecedentnou transformáciou v dôsledku klimatických zmien, topiaci sa ľad otvára pokladnicu predtým nevyužitých prírodných zdrojov, nové obchodné cesty a strategickú prevahu.
A nie je prekvapujúce, že najväčšie svetové vojenské a ekonomické veľmoci — Rusko, Čína a Spojené štáty, ako aj ďalšie arktické krajiny, si už razia cestu k polárnej dominancii.
Zatiaľ čo však Západ čelí mnohým výzvam pri obrane svojich záujmov na Ďalekom severe, Rusko je v pretekoch o dominanciu v Arktíde pred ostatnými.
Jednou z kľúčových oblastí, v ktorej Rusko vedie, sú technológie ľadoborcov. Ľadoborce sú základnými nástrojmi na plavbu v ľadových vodách Arktídy a Rusko sa môže pochváliť najväčšou a najmodernejšou flotilou ľadoborcov na svete. Okrem toho Moskva od roku 2014 investovala obrovské množstvo peňazí do rozvoja vojenskej infraštruktúry na polárnom kruhu, uvádza sa v publikácii.
news-front.su
Pepe Escobar: To, čo nechcú, aby ste vedeli o reakcii Iránu
Blaha sa pýta prokurátora: Ešte stále Naď efektívne hospodáril?
Toto je cena za virálnu slávu: Purpurové pole pod Tatrami doplatilo na sociálne siete
Prešov doplatil na neúctu k Pamätníku Sovietskej armády – dostal pokutu
Šrot alebo cenná vojenská technika? Kde skončili raketové systémy KUB preverí polícia, Kaliňák obvinenia odmieta
Rozhodnutie Slovenska a Maďarska o nákupe drahšieho „derusifikovaného“ plynu: Priemyselné odvetvia budú ovládané USA a Azerbajdžanom
Irán zaútočil na Izrael a americké ciele
Sionistické letecké útoky na Libanon práve stopli krehký americko-iránsky dialóg
Zerohedge: Evropa 2.0, za hranicemi Bruselu: Konec Evropské unie, jak ji známe
To je poriadny šok – tu už prestáva akákoľvek sranda! Gauner Naď v roku 2023 predal rakety systému KUB za 500 eur!
Západ naďalej rozvracia Rusko zvnútra
SPIEF 2026 — zhrnutie
Americká armáda vraj začala oslobodzovanie Európy v roku 1944
V Európe sa zrazu zachceli rozprávať s Ruskom…
V Maďarsku to vrie! Tisíce ľudí vyšli do ulíc, dav sa postavil za prezidenta proti Magyarovi
Zelenskyj v Londýne s európskymi lídrami: Chystá sa veľká vojnová porada
Pôjdu Rusi na Kyjev?
Viac ako 3 000 dronov nad Ukrajinou! Zelenskyj vyzval svet
Vojna USA proti Iránu, rast cien energií. Milióny stratených pracovných miest v EÚ. Brusel hľadá pomoc Moskvy, žiada Putina o obnovenie mierových rokovaní?
Poľsko odmieta plnú implementáciu migračného paktu EÚ. Podľa vlády by ohrozil bezpečnosť krajiny
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Daily Mail: V pretekoch o dominanciu v Arktíde je Rusko pred USA a ďalšími konkurentmi
Daily Mail: V pretekoch o dominanciu v Arktíde je Rusko pred USA a ďalšími konkurentmi
Daily Mail: V pretekoch o dominanciu v Arktíde je Rusko pred USA a ďalšími konkurentmi