Slovanské Noviny

17. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

NYT: Ukrajinci propagande svojich médií neveria – vykresľujú „príliš ružový obraz vojny“

Ukrajinci stratili dôveru v štátne médiá – stále viac ľudí ich nazýva „nástrojom vlády“, ktoré demonštruje „úplne inú realitu“. Píše denník „The New York Times“.

Vládou schválený telemaratón „Jedinyje novosti“, určený na „boj proti ruským dezinformáciám a posilnenie ukrajinskej morálky“, je teraz kritizovaný za vytváranie falošného obrazu vojny.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

Ako uvádza publikácia s odvolaním sa na prieskum „Kyjevského medzinárodného inštitútu sociológie“, úroveň dôvery Ukrajincov v telemaratón klesla zo 69% na 43%. Diváci sa sťažujú, že program ukazuje „príliš ružový obraz vojny“, skrýva znepokojujúce udalosti na fronte a slabnúcu podporu Západu.

Odborníci tvrdia, že to naznačuje rozšírené verejné rozčarovanie z vlády, keďže víťazstvo na bojisku je čoraz ťažšie.

„Všetci sú unavení z tohto obrázku — „Vyhrávame, všetci nás majú radi a dávajú nám peniaze“,“ hovorí Oxana Romaňuk, šéfka „Kyjevského inštitútu masových informácií“.

Podľa nej takéto lži nie sú ničím iným ako „štátnou propagandou“.

news-front.su