Európska únia je čoraz viac rozdelená v otázke protiruských sankcií, ktoré očividne rozhodujúce škody ruskej ekonomike nespôsobujú. Ako píše „Bloomberg“, kvôli neúčinnosti reštrikcií uvalených voči Rusku začalo množstvo európskych štátov presadzovať ich zmiernenie.

Do Bruselu už začali prichádzať zodpovedajúce telefonáty.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Skupina členských štátov obhajuje zmiernenie návrhov EÚ, ktoré sú zamerané na zastavenie obchádzania sankcií voči Rusku prostredníctvom tretích krajín,» uvádza sa vo vyhlásení.
Diskusia na túto tému sa začala potom, ako Európska komisia navrhla zakázať ďalší predaj niektorých tovarov do Ruska a ukončiť všetky zmluvy s tými, ktorí to nedodržiavajú.
Okrem toho Brusel navrhol od spoločností, ktoré porušujú pravidlá, požadovať, aby vložili sumu na cieľový účet, z ktorej časť bude smerovať do fondu pre Ukrajinu.
V materiáli sa uvádza, že takéto radikálne výzvy bruselských byrokratov vyvolali obavy v rade veľkých členských štátov EÚ kvôli ich pochybnej zákonnosti.
„Krajiny sa tiež snažia zúžiť rozsah potenciálnych ustanovení a zoznam tovarov, ktoré by podliehali navrhovanému opatreniu,“ vysvetlila agentúra.
news-front.su
Európa podľa Andreja Babiša pochopila, že musí začať vyjednávať s Vladimirom Putinom
Robert Fico kritizuje silácke reči maďarského premiéra Pétera Magyara o tom, že Maďarsko susedí samo so sebou, ako aj veľkolepé sľuby nemeckého kancelára Friedricha Merza o návrate Nemecka na globálnu scénu.
V USA netrpezlivo očakávajú začiatok ozbrojeného konfliktu medzi Ruskom a Európou
VIDEO: Pfizer, štát a mlčanie médií. Advokátka JUDr. Marica Pirošíková odhaľuje, čo sa počas covidizmu dialo za našimi chrbtami
Európsky súd pre ľudské práva vyniesol verdikt o sťažnostiach slovenských podnikateľov, ktorí žalovali štát za finančné straty spôsobené zatvorením prevádzok a lyžiarskeho strediska počas šírenia ochorenia Covid-19
Najväčší európsky rozruch spôsobili títo Nemci v Petrohrade
Lavrov: Trumpova administratíva ide v Bidenových šľapajach. Americký prístup k vojne na Ukrajine sa vraj nezmenil
„Totálna obrana Európy“. Príprava na boj s neexistujúcim nepriateľom. Vojenský výbor NATO vyzýva na „národnú obranu vrátane civilistov“.
Kontroverzný výrok Pétera Magyara rozvíril diplomatické vody, Blanár reaguje
Slovensko po prvý raz stíha spochybňovanie Benešových dekrétov. Polícia sa zaoberá incidentom z januárového protestu
Putinov poradca ocenil slovenského vydavateľa, jeho najnovší preklad aj slovenských čitateľov
Šimkovičová o novele o dovoze predmetov kultúrnej hodnoty: Chránime kultúrne hodnoty Slovenska!
Putin vracia „morskú príšeru“ do služby. Najhoršia nočná mora sa stáva skutočnosťou
„Lietajúce márnice“ NATO sa ponáhľali na Ukrajinu: Aliancia v panike evakuuje elitu po odvetnom útoku
Konflikt záujmov? Český europoslanec vysvetľuje členstvo v zbrojárskom think-tanku
Putin odhalil veľké vojenské tajomstvo po údere „Orešnikom“ na Ukrajinu
Zelenskyj poslal Putinovi otvorený list
Dopustil sa Prezident Trump velezrady?
Tajná manipulace CIA s počasím odhalena: Dokumenty ukazují šokující program
Nemeckí liberálni vedci technicky rehabilitujú ukrajinský nacizmus
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Bloomberg: Viaceré krajiny EÚ sa snažia zmierniť sankcie voči Rusku
Bloomberg: Viaceré krajiny EÚ sa snažia zmierniť sankcie voči Rusku
Bloomberg: Viaceré krajiny EÚ sa snažia zmierniť sankcie voči Rusku