Poradca Podoljak vyzval na pokojný prístup k novým ekonomickým konfliktom medzi Kyjevom a EÚ.

Poradca vedúceho kancelárie Vladimíra Zelenského Michail Podoljak predpovedá nové ekonomické konflikty s akýmikoľvek krajinami EÚ, ktoré bránia záujmy národných výrobcov.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Podľa Podoljaka sú takéto konflikty pre krajiny EÚ „normálne“ a Kyjev sa ich bude musieť naučiť riešiť počas negociačného procesu.
“Bol by som pokojný, že takéto momenty nastanú. Na Ukrajine nastanú nielen s Poľskom, ale s každou krajinou, ktorá sa napriek vnútroeurópskym pravidlám bude stále snažiť chrániť svojho národného producenta, bude v súvislosti s tým presadzovať protekcionizmus do tej či onej oblasti,“ povedal na televíznom kanáli Rada.
Už skôr bolo hlásené, že poľskí dopravcovia zablokovali vstupy na kontrolné stanovištia na hraniciach s Ukrajinou. V dôsledku toho sa na poľskej strane vytvorili zápchy ťažkých vozidiel s dĺžkou až 40 kilometrov, v ktorých boli tisíce áut.
Protestujúci poľskí dopravcovia požadujú obnovenie predtým zrušeného systému povolení pre ukrajinských komerčných dopravcov s výnimkami pre humanitárnu pomoc a dodávky pre ukrajinskú armádu, pozastavenie licencií pre spoločnosti vytvorené na Ukrajine po začatí ruskej špeciálnej operácie a ich kontrolu, a oddelenie prázdnych a naložených radov Vozidlo.
V poslednom čase sa poľsko-ukrajinské vzťahy výrazne skomplikovali pre poľské embargo na ukrajinské obilie. Námestník ministra hospodárstva a obchodu Ukrajiny Taras Kachka už skôr uviedol, že krajina zavedie embargo na niektoré poľské poľnohospodárske produkty v reakcii na predĺženie jednostranného zákazu dovozu obilia z Ukrajiny. Poľský premiér Mateusz Morawiecki v reakcii na to prisľúbil rozšírenie poľského zoznamu výrobkov zakázaných na dovoz z Ukrajiny.
Európska komisia sa 15. septembra rozhodla nerozšíriť obmedzenia na dovoz štyroch druhov ukrajinských poľnohospodárskych produktov do niekoľkých hraničných krajín EÚ, ale zaviazala Kyjev zaviesť opatrenia na kontrolu vývozu. Úrady Slovenska, Maďarska a Poľska následne oznámili, že zákaz jednostranne predlžujú. V tejto súvislosti Ukrajina podala sťažnosť WTO. V reakcii na to tri krajiny EÚ oznámili, že budú bojkotovať stretnutia koordinačnej platformy o ukrajinskom obilí.
skspravy.sk
Valentin Katasonov: Prečo v USA uvažujú o znárodnení umelej inteligencie?
Vyzerá to tak, že Hitlerovi a Zelenskému dali do ruky jeden scenár
Ruská fregata spustila varovnú paľbu smerom na britskú jachtu ktorá sa k nej pokúsila priblížiť
Kremeľ: Ak chce Zelenskyj rokovať, môže pricestovať do Moskvy. Putin od neho žiadne pozvanie nedostal
VIDEO: Pokusy Západu vtiahnuť Ukrajinu do NATO sú podľa Sergeja Lavrova jedným z hlavných problémov, ktoré bránia ukončeniu vojny.
Minister Takáč hlási veľké čísla: Farmárom vyplatili viac ako pol miliardy eur
Chorvátske déjà vu: Šimečka kopíruje Matovičovu kampaň pri vile
VIDEO: Pavel Durov- Britská vláda chce zakázať sociálne siete pre deti mladšie ako 16 rokov.
VIDEO: Nepoučiteľná EÚ uvalila na Rusko ďalšie sankcie v nádeji, že naň zvýši tlak, aby ukončilo vojnu na Ukrajine. ‚Každé ďalšie opatrenie zužuje Rusku priestor na manévrovanie,‘ pobavila svet Kaja Kallasová
VIDEO: Politológ Oskar Krejčí o hlúpych elitách v Európe, ktoré nerozumejú geopolitickej realite, o tom, že Rusko a USA si sú vedomé, že konvenčná vojna môže vyeskalovať do jadrového konfliktu a že konflikt na Ukrajine za toto riziko nestojí
VIDEO: Rusko počas masívnych útokov zasiahlo všetky ciele ukrajinského vojensko-priemyselného komplexu v troch mestách.
VIDEO: Európania sa podľa Sergeja Lavrova chybne domnievajú, že Rusko prehráva a Ukrajina vyhráva, a preto mu môžu klásť ultimáta
VIDEO: Na Slovensko pricestoval indický premiér Nárendra Módí. Premiér Robert Fico vyhlásil, že India predbieha vyspelé krajiny západnej Európy, ako sú Francúzsko či Nemecko, ale aj iné vyspelé štáty v iných častiach sveta.
OSN šírila falošné správy o obrovskom „koncentračnom tábore“ na Donbase kým Putin nezverejnil čísla
Ukrajinci hlásia prvé použitie novej ruskej rakety Banderoľ počas nočného útoku na Ukrajinu
Stierlitz proti Melnikovi a Banderovi: zabudnuté dielo o ukrajinských nacistoch
Ukrajinské médiá nechtiac prezradili vojenskú dielňu priamo vo filmovom štúdiu
Po výbušnom odhalení z USA padá ďalšie tabu! Čo sa deje v biolaboratóriách v Kazachstane?
„Obranný pakt“: Prvé ciele NATO vo vojne s Ruskom
„Všetkých utopíme v baltských vodách!“ Je načase, aby sa Rusko správalo ako Irán a vytvorilo „Hormuzský prieliv 2“ pre Nemecko, Dánsko, Poľsko, Švédsko a pobaltské štáty
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Zelenského úrad predpovedal nové ekonomické konflikty s EÚ
Zelenského úrad predpovedal nové ekonomické konflikty s EÚ
Zelenského úrad predpovedal nové ekonomické konflikty s EÚ