Český expremiér a bývalý kandidát na prezidenta Andrej Babiš zagratuloval víťazovi slovenských volieb Robertovi Ficov a Smeru-SD k úspechu vo voľbách. Do určitej miery tak napravil reputáciu českých politikov. Ani jeden z českých najvyšších ústavných činiteľov totižto Ficovi neblahoželal, čo je z medzinárodného hľadiska zásadný prejav dešpektu k suverenite Slovenska.

„Gratulujem Robertovi Ficov a Slovensku prajem vládu, ktorá bude pracovať pre lepšie životy ľudí,“ napísal k slovenským voľbách Babiš. Ten zároveň predpokladá, že Peter Pellegrini bude so svojou stranou Hlas-SD zohrávať kľúčovú úlohu vo formovaní novej slovenskej vlády. To, akú bude mať vláda podobu, sa slovenská verejnosť dozvie už čoskoro.
Líder strany ANO svoje príspevky k slovenským voľbám využil aj na opätovnú kritiku českých najvyšších ústavných činiteľov, ktorí sa pravdepodobne veľmi nevedia zmieriť so slobodnou vôľou slovenských voličov.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Zagratulovať víťazovi volieb je slušnosť. A v medzinárodnej politike to platí dvojnásobne. Všetci hovoria o dôležitosti nadštandardných vzťahov so Slovenskom, ale víťazovi demokratických volieb nezagratuloval nikto z najvyšších ústavných činiteľov – prezident Pavel, premiér Fiala, predseda Senátu Vystrčil, ani predsedníčka Snemovne Pekarová. Je to fakt hanba,“ dodal Babiš.
Médiá čakajú na Pavlovu a Fialovu slušnosť márne
Zvláštne konanie českých politikov naviac neostalo ani v nepozornosti tamojších médií. „Už tretí deň čakáme, či sa medzi našimi vrcholnými politikmi nájde (aspoň) niekto, kto bude schopný víťaznej strane gratulovať k úspechu vo voľbách. A zatiaľ čakáme márne,“ napísala na sociálnej sieti CNN Prima News.
ereport.sk
VIDEO: Steven Spielberg věří, že Den odhalení silně otřese vírou křesťanů po celém světě
Ukrajina zaútočila, Rusko reagovalo! Výsledok: Ukrajina má deväť mŕtvych, v Rusku hlásia 3 obete
Nord Stream: prečo je pre poisťovne výhodný ako páchateľ Zelenský a „ukrajinská stopa“?
Irán vyhlásil víťazstvo nad americko-sionistickým nepriateľom. Trump potvrdil dohodu
Kyjev, Charkov a Odesa sú pod masívnym útokom. Ukrajincom nevyšiel štart rakiet na Krym
Lode sveta, naštartujte motory. Nech tečie ropa, vyhlásil Trump. USA oznámili dohodu s Iránom
VIDEO: Mazurek v emotívnom prejave- Musíme zachrániť Európu a poraziť zradcov!
Na Slovensko pricestoval indický premiér
Kanada bude vyrábať drony pre ukrajinských nacistov
Čierny trh je presýtený: v Európe požadujú ukončenie dodávok zbraní do Kyjeva
Brusel by mal od Kyjeva požadovať vysvetlenie týkajúce sa biolaboratórií
Súčasný Západ je postavený na kostiach miliónov obetí
Falošné pokuty už chodia do mobilov. Takto vás chcú obrať o peniaze
Putin v rozhovore s Trumpom zhodnotil dopad útokov Kyjeva na ukrajinské ozbrojené sily
NATO panikári: Rusko odhaľuje „červené tlačidlo“ vo vesmíre. Obloha v priebehu niekoľkých sekúnd „oslepne“. Nová zázračná zbraň
Cesta do Moskvy bola zablokovaná po masívnom útoku stoviek dronov. Čo je zatiaľ známe?
Použitie jadrových zbraní by bolo extrémne opatrenie! Šesť potenciálnych ohnísk konfliktu medzi Ruskom a Európou
Ako západné médiá a politici roky klamali, že na Ukrajine nie sú žiadne biolaboratóriá, a snažili sa vyvrátiť naše vyšetrovanie
Kyjevský politolog Zolotarev: Rusko vyčkává na vhodný okamžik, aby nám zasadilo bolestivý úder
Zločinci v Európe strieľajú na policajtov Kalašnikovmi dovezenými z Ukrajiny
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Babiš: Gratulujem Ficovi, Slovensku prajem vládu, ktorá zlepší životy ľudí
Babiš: Gratulujem Ficovi, Slovensku prajem vládu, ktorá zlepší životy ľudí
Babiš: Gratulujem Ficovi, Slovensku prajem vládu, ktorá zlepší životy ľudí