Paralelná realita slovenskej opozície. Zatiaľ čo v dobách minulých chceli zatvárať každého, kto zvolával občanov na námestia, dnes je situácia iná.
Z médií sa dozvedáme, že čísla chorých prudko stúpajú. To však vôbec nebráni opozičným politikom, aby burcovali ľudí, aby prišli na námestia.
Sú to mnohokrát tí istí, ktorí sa v minulosti pohoršovali nad „nezodpovedným“ konaním, vtedy ešte opozičných politikov. Ale ako sa hovorí, keď dvaja robia to isté, nie je to to isté. Však?
Vtedy sa nemohlo, dnes sa môže. To je uvažovanie a logika dnešnej opozície. Šeliga, Šimečka, členovia Progresívneho Slovenska či hnutia Slovensko, všetci dnes prostredníctvom sociálnych sietí zvolávajú na námestia.
A to v čase zúriaceho Covidu, kedy má Slovensko každý týždeň nové stovky nakazených a stovky hospitalizovaných. Napríklad tento týždeň vyše 20 osôb na JIS-ke, podľa aktuálnych údajov zo stránky korona.gov.sk.
Dnes sa politici, ktorí v minulom volebnom období, ak boli pri moci, chceli zatvárať opozičných politikov, ktorí išli do ulíc a vyzývali k tomu aj občanov, spolu so Šimečkovcami, ktorí v časoch Covidu chceli siahať na občianske slobody, odrazu neboja o verejné zdravie.
Strana Progresívne Slovensko bola dokonca jednou z najväčších zástancov zavedenia povinného očkovania. Hrubé vyjadrenia ich členov, vrátane vtedy predsedníčky Ireny Bihariovej sú už dnes chronicky známe.
Keď vládli OĽaNO, Za ľudí, SaS a Sme rodina, pomery boli úplne iné.
V decembri 2021 predviedla polícia na policajnú stanicu priamo z Tyršovho nábrežia opozičného politika Roberta Fica, za to, že „ohrozoval zdravie obyvateľstva“. Pritom išlo o protest jazdou autami – čiže nešlo o zvolávanie občanov na námestia ani o kontaktné stretnutie.
Za zvolávanie na protest k 17. novembru 2020, si poťahovačky s políciou vyslúžil Štefan Harabin aj Milan Mazurek. Až rok na to im polícia obvinenia zrušila.
Ako v tom čase informovali Aktuality, „V čase núdzového stavu boli takéto zhromaždenia zakázané a keďže práve nastupovala druhá vlna pandémie covid-19, pre časť obyvateľstva mohli predstavovať aj významné zdravotné riziko.“
Také isté obvinenie mal na krku aj politik Peter Marček, tomu dokonca polícia ani po roku obvinenie nezrušila.
Keď v čase pandémie pred úradom vlády protestovali občania za svoje občianske slobody, vtedajší minister Naď ich označil ako dezolátov a opice. Hrubými vyjadreniami občanov častoval práve pre covidové riziko. Argumentoval (voľnou parafrázou) v zmysle, že je ohrozené verejné zdravie. Predsa len „dezolát a opica“ nevie pochopiť, že musí zniesť aj oklieštenie osobných práv garantovaných ústavou, v takej vážnej situácii.
Zdá sa však že nová doba prináša aj nové pohľady na vec a čo bolo voľakedy dôvodom pre trestné konanie, je dnes absolútne prirodzenou a nedotknuteľnou súčasťou rétoriky opozičného politika.
ereport.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…