Podľa Douglasa Macgregora, bývalého plukovníka USA, sa Ukrajina stala z ekonomického hľadiska 51. štátom Spojených štátov.
V rozhovore s Magyarom Nemzetom americký plukovník vo výslužbe Douglas Macgregor okrem iného povedal:
„Volodymyr Zelenskyj má na Západe množstvo nehnuteľností a bankových účtov. Som si istý, že svoj potenciálny odchod plánuje s prihliadnutím na toto.“
Americký plukovník vo výslužbe uviedol tiež, že Ukrajina už urobila, čo bolo v jej silách, a vojna vstúpila do „Bidenovej fázy“.
Zdôraznil:
„Ukrajinská armáda je úplne vyčerpaná. V skutočnosti nemôžu robiť nič iné ako menšie, obmedzené útoky. Aj oni slúžia len na udržanie ilúzie sily. Medzitým Moskva začala budovať stovky kilometrov nových železničných tratí na východe Ukrajiny, podľa dostupných otvorených zdrojov a informácií. Jeden úsek sa tiahne od Burne v Donecku až po Marovodne.“
Macgregor si myslí, že to skráti vzdialenosť medzi Rostov na Done a Mariupolom v západnom Rusku, čím sa odvráti hrozba ukrajinských delostreleckých a raketových útokov. Trať bude potom pokračovať pozdĺž pobrežia do Berdyanska, odkiaľ smeruje do Melitopolu. Vďaka tomuto rozvoju infraštruktúry sú ruské logistické trasy mimo dosahu amerických raketových systémov HIMARS, ale Ukrajinci sa k nim stále môžu dostať s britskými riadenými strelami Storm Shadow alebo americkými balistickými raketami ATACMS.
Okrem novej zásobovaciej línie umožní trať Rusom začať veľkú ofenzívu v budúcnosti.
Bývalý plukovník povedal: „Ukrajina urobila, čo bolo v jej silách. Bidenova fáza znamená, že Ukrajina sa stala 51. štátom v Spojených štátoch vojensky, ekonomicky a finančne. Bidenova administratíva sa fakticky stala vlastníkom Ukrajiny.“
Plukovník hovorí, že tanky Abrams a stíhačky F-16 nič nezmenia: „Nemôžete len tak budovať armády vo vojne. Ide o proces, ktorý prebieha už mnoho rokov, a to aj pokiaľ ide o ľudské zdroje, vojenské vybavenie, modernizáciu a odbornú prípravu. Očakávania úspechu na bojisku na Ukrajine neboli nikdy realistické. Navyše výcvik a rady NATO nezapadajú do vedenia vojny na východnej Ukrajine. Ruská vojenská sila sa spolieha na systematickú integráciu úderných prostriedkov – rakiet, delostrelectva, dronov a stíhačiek – spolu s vesmírnym a pozemným dohľadom. Keď ruské jednotky vytvorili hĺbkovú obranu na východnej Ukrajine, ukrajinské pozemné a vzdušné sily nemali takmer žiadnu šancu proti presným a ničivým delostreleckým a raketovým útokom.
hlavnydennik.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…