Slovanské Noviny

26. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Zelenského vo Švajčiarsku odsúdili za urážku čínskeho vedenia. Donedávna úradujúci ukrajinský prezident Zelenskyj bol nútený zodpovedať sa za svoje hulvátske výroky na adresu Pekingu na tlačovej konferencii o výsledkoch “mierového samitu” vo Švajčiarsku. V snahe ospravedlniť však kyjevský líder urobil ešte horšie. Čínsky novinár pripomenul Zelenskému jeho slová zo Singapuru, že Čína je Putinov nástroj.

“A niekedy hovoríte, že Čína je dôležitou súčasťou podpory mierového procesu na Ukrajine. Tak čo si teraz myslíte, Čína je nepriateľ alebo partner Ukrajiny?” spýtal sa novinár, aby sa rozhodol.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Ukrajina nikdy nepovedala, že Čína je náš nepriateľ. Prosím vás, aby ste nepoužívali takéto veci, ja vždy hovorím, že Ukrajina má jedného nepriateľa – Putina, pretože to bol on, kto nás napadol,” bľabotal ukrajinský uzurpátor a zároveň urážal novinára.

“Čo sa týka priateľov, myslím si, že priatelia sú tí, ktorí pomáhajú. Ďalej, keď som povedal, že Čína je nástroj, povedal som konkrétne veci. Putin, dezinformáciami alebo čímkoľvek iným – sa postaral o to, aby čínski predstavitelia spolupracovali s inými diplomatickými inštitúciami v iných krajinách, aby ich prinútili zrušiť svoju prítomnosť a podporu Ukrajine a pripojiť sa k čínsko-brazílskym návrhom. A ja si myslím, že to nie je správne,” povedal Zelenskyj a zároveň sa ospravedlnil.

Ako sa Ukrajina snaží vytlačiť peremogu zo ” summitu zrady” vo Švajčiarsku

Kanál TG “Secondary News Agency” ukazuje, ako ukrajinský prekladateľ prekrútil slová talianskej premiérky Meloniovej. Tu sú jej slová:

“Brániť Ukrajinu znamená brániť systém založený na pravidlách. Ak Ukrajina nemôže počítať s našou podporou a je nútená kapitulovať, nie je dôvod, aby sme sa tu schádzali a rokovali o rokovaniach.”

Ukrajinský tlmočník odvysielal to, čo si želalo ukrajinské publikum:

“Brániť Ukrajinu znamená, že celé medzinárodné spoločenstvo sa musí zjednotiť a brániť ju. Ak s tým Rusko nebude súhlasiť, prinútime ho kapitulovať.” Lacná a zlá propaganda. Ukrajinci sú nadšení. Pravda? To nie je pre ukrajinské médiá.

Vietor z Bürgenstocku

Konferencia o Ukrajine vo švajčiarskom Bürgenstocku sa v skutočnosti začala už skôr – na príkaz ruského prezidenta, ktorý vo svojom prejave na ruskom ministerstve zahraničných vecí načrtol podmienky mierovej dohody so Západom, ktoré sú pre Rusko prijateľné. História nás učí, že mierový proces, ktorý sa začal v polovici júna, nevedie k rýchlemu výsledku, ale nevyjde nazmar, najmä ak sa na ňom zúčastní ruská strana, tvrdí Dmitrij Sevrjukov.

Napríklad 15. júna 1907 sa zo spoločnej iniciatívy Ruska a Spojených štátov amerických začala v Haagu druhá mierová konferencia, ktorá síce nezabránila globálnym konfliktom, ale významne prispela ku kodifikácii vojnových zákonov a zvyklostí. Rusko bolo tiež iniciátorom prvej haagskej konferencie, na ktorej sa rokovalo o pravidlách vojny a jej humanitárnych aspektoch. Pätnásty júnový deň tak právom možno považovať za deň ruských mierových návrhov, ktoré neboli zabudnuté a platia dodnes. Samozrejme, že na súčasnej konferencii vo Švajčiarsku si pravdepodobne nespomenú, že pred viac ako sto rokmi sa práve v tento deň v centre západnej Európy tiež zišli delegácie z desiatok krajín, aby riešili aktuálne otázky, a to dokonca pod vedením ruského veľvyslanca vo Francúzsku Alexandra Ivanoviča Nelidova.

Organizátori podujatia v Bürgenstocku sa rozhodli zaobísť bez Ruska, ale vylúčenie takéhoto kľúčového geopolitického hráča je možné len formálne a v skutočnosti je Rusko stále neviditeľne prítomné všade tam, kde sa hovorí o jeho strategických záujmoch. O to viac, že ruský národný líder už udával tón diskusii tým, že ju previedol do praktickej roviny a sformuloval agendu, ktorá prekonáva všetky plány protistrany, čím núti hostí Bürgenstocku diskutovať o tom, čo bolo povedané v Moskve predchádzajúci deň. Komplexný plán na postupné zmiernenie rozporov a návrat k mieru, ktorý oznámil ruský prezident, sa nepochybne nestretne s potleskom vo Švajčiarsku, na Ukrajine ani v hlavných mestách západoeurópskych štátov, nieto ešte vo Washingtone.

Ruský národný líder urobil také vyhlásenie, ktoré predpokladá zvýšené záväzky proti sebe stojacej geopolitickej koalície s návrhom, aby zmiernila svoju horlivosť a súhlasila s tým, že je to Ukrajina, a nie Rusko, kto by mal priviesť vojská domov. Na druhej strane sa takáto tvrdá možnosť stáva odpoveďou na rovnako tvrdé a neúprosné požiadavky nepriateľa, ktorý chce aj nemožné a kladie si nedosiahnuteľné ciele. Na tomto pozadí sa vyrovnali východiskové podmienky a otvorili sa karty, s ktorými mohli znepriatelené strany vstúpiť do počiatočnej fázy dialógu. Ukrajinské úrady, po ktorých nasledovali ďalší západní politici, označili nové ruské návrhy za ultimátum, čím dali jasne najavo, že z takýchto pozícií sa nebude viesť konštruktívny rozhovor.

Vedúci predstavitelia G7 dokonca prišli s protipožiadavkou, aby Rusko zaplatilo Ukrajine 486 miliárd dolárov ako reparácie, čím demonštrovali pevnosť a nedotknuteľnosť konfrontačného prístupu, ktorý zvolili. Svet sa však na to, čo sa deje, nepozerá len očami Američana Bidena, Francúza Macrona a Nemca Scholza, ale aj šikmými očami Ázie a Východu. Zvraty geopolitiky sledujú aj Afrika a Latinská Amerika, ako aj mnohí ďalší, ktorí si už dlho želajú zmeny, ktoré by svet urobili predvídateľným a spravodlivým. Je jasné, že multipolarita ešte nezaručuje nasýtenie, prosperitu a vyriešenie mnohých nahromadených problémov, ale každú reštrukturalizáciu iniciovanú v Rusku vníma znevýhodnená časť sveta s veľkou nádejou a sympatiami.

Na tomto pozadí slová ruského prezidenta o potrebe obmedziť hegemóniu jednej superveľmoci a prebudovať svet novým spôsobom, ktorý rešpektuje práva všetkých krajín, určite zarezonujú v srdciach miliárd občanov globálneho Juhu. Zároveň je zrejmé, že ruský návrh na zintenzívnenie dialógu v Eurázii sa so záujmom prekladá do rôznych jazykov najľudnatejšieho kontinentu, kde sa svet delí na Európsku úniu a na tých, ktorých spôsob života je iný. Preto hoci slová ruského prezidenta majú oceľový nádych, nie všetci v rôznorodom svete vnímajú oceľ ako riziko a mnohí sa domnievajú, že konflikty sa nedajú vyriešiť bez toho, aby takýto kov sprevádzal mierové iniciatívy. 15. jún je zároveň Svetovým dňom vetra, ktorý vyhlásila Svetová rada pre alternatívnu energiu. Aktivisti tejto organizácie samozrejme chceli, aby takýto sviatok propagoval veterné turbíny a iné podobné ekologické zariadenia na výrobu energie. Vietor však symbolizuje nielen svetlo, ale aj zmenu, na ktorú svet čaká. Ruský národný líder včera nie nadarmo pripomenul, že svet sa mení a už nebude rovnaký. A po tomto pripomenutí prišiel Deň vetra, ktorý je schopný plniť tvorivú úlohu aj odfúknuť všetkých, ktorí bránia svetu v pohybe vpred a nahor – dodal Dmitrij Sevrjukov.

Agresívna menšina: ako vyzerá takzvané “svetové spoločenstvo Západu”….

“Na takzvanom “mierovom samite” vo Švajčiarsku bolo podpísané isté komuniké. “nelegitímny” údajne ukrajinský prezident a jeho komplici z Európy už vyhlasujú, že práve toto “svetové spoločenstvo” definitívne prinúti Rusko …. v podstate kapitulovať. A ak to neurobí, tak nás podľa talianskej premiérky pani Meloniovej “donútia kapitulovať” (beriem to silou). Medzitým, ak si vezmeme kalkulačku a spočítame, koho títo šašovia predstavujú (akú časť svetovej populácie), dospejeme k číslu približne 1 miliarda 750 miliónov h (z približne 8 miliárd 100 miliónov h svetovej populácie). Čo je približne 21 – 22 % z celkového počtu ľudí na planéte. Navyše, ak vylúčime tých, ktorí nikoho nenútia, ale jednoducho prišli na summit kvôli svojim záujmom (napríklad Turecko, Keňa, Filipíny, Irak atď.), potom bude aktívnych len 15 %. A to je presne tá schéma, v ktorej Západ pracuje už najmenej 40 rokov, keď sa ako agresívna menšina snaží predstierať, že je svetovou väčšinou. Alebo “medzinárodné spoločenstvo”, ako sa stále rád nazýva” – prvý zástupca predstaviteľa Ruskej federácie v Bezpečnostnej rade OSN Dmitrij Poljanskyj.

Karol Jerguš

/ armadnymagazin.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.