V deň inaugurácie do úradu nový premiér úradníckej vlády Ľudovít Ódor predstavil rámcové priority nového, v poradí už tretieho kabinetu počas tohto volebného obdobia.
Čo udrelo ako hrom z neba je to ticho o národno-štátnom záujme, ktorý sa vytratili z prvých plánov úradníckeho vládneho kabinetu Zuzany Čaputovej a jej predĺženej ruky Ľ. Ódora.
To, že nebudeme mať už kabaret, ale kabinet nestranných a zrejme aj nerozhádaných politikov zjavne nestačí. Je to len slabučká náplasť, ktorá hlavnú ranu a chorobu Slovenska – potláčanie národných záujmov s uprednostňovaním tých cudzích – nevylieči, a zrejme ani nezmierni.
Z proslovenského, národného či štátno-republikového záujmu sa zatiaľ nič s príchodom novej úradníckej metly na Úrad vlády SR nemení.
Naďalej môžeme očakávať len poslušnú politiku pevného prívesku k Bruselu a Washingtonu bez vlastnej, slovenskej vízie.
Je jasné, že zmena kurzu do bezpečného domovského slovenského prístavu sa udeje až po predčasných voľbách, ak si voliči uvedomia fundamentálny problém Slovenska a lokajskej politiky a rozhodnú sa pre kardinálne riešenie súčasných problémov.
To znamená odovzdať hlas nielen odbornosti (mozog), ale aj vlastenectvu (srdce), lebo Slovensko a slovenský národ potrebujú ideálnu vyváženosť oboch energií pri službe svojim a nie cudzím na ochrane republiky a podpore ľudí v nej.
Inak až v Budíne a Pešti si médiá všimli, že na „Félvidéku“ budeme mať za premiéra po prvýkrát v histórii etnického Maďara, čo je ďalšia nevyskúšaná trecia a možná konfliktná plocha, hoci akože „slovenské“ vládne subjekty už so stranami etnických Maďarov kolaborovali a naši spoluobčania maďarskej národnosti mali dokonca aj vicepremiéra.
To, že úradnícky kabinet nebude otvárať kultúrno-hodnotové témy nič nezmení na bežiacich ideologicky nastavených procesoch kultúrnej vojny proti tradičným hodnotám v štátnych inštitúciách a dokonca aj na úrade vlády – napr. v Rade vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť, v Rade vlády pre mimovládne neziskové organizácie alebo na Úrade splnomocnenca vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti.
Niektorí kritici vyčítajú novým členom kabinetu práve ich priamu či nepriamu angažovanosť v treťom sektore v pozadí s vplyvom Georgea Sorosa. Koho vládu tak vlastne máme a koho záujmy zastupuje? Ukáže čas. Dúfajme, že ešte pred voľbami, lebo táto vláda má tiež úlohu uspávača hadov, ktorých by sme si na hrudi už chovať nemuseli.
Rafael Rafaj
skspravy
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…